Українські розробники почали отримувати девкіти Steam Deck
Українські геймдев-розробники почали отримувати девкіти портативної ігрової консолі від Valve — Steam Deck. Про це повідомив Chief Operating Officer київської студії Starni Games Олександр Сєнін на своїй сторінці в Facebook.
«Це особливо тішить, адже ми до останнього сумнівалися, що побачимо його в найближчі пів року», — додав Олександр Сєнін у коментарі нашій редакції.
За його словами, в Україну Steam Deck поки що надсилають лише розробникам як девкіти. Передзамовлення ж поки доступні лише для користувачів із США, Канади, ЄС чи Великої Британії.
«Розробники могли залишити заявку на devkit для Steam Deck ще влітку 2021, відразу після анонсу. Саме це команда Starni Games і зробила буквально на другий день. Необхідно було вказати, для яких проєктів нам потрібен devkit. Після заповнення заявки майже пів року була тиша. І ми дуже непокоїлися, що як комерційний продаж Steam Deck в Україні поки що недоступний, то і розробникам доведеться почекати. Навіть просили партнерів із Британії нас підстрахувати, якщо отримання девкіту сильно затягнеться. Але цього не сталося», — зазначив COO Starni Games.
Кілька тижнів тому Starni Games отримала повідомлення від Valve про те, що заявку схвалено. Потрібно було підписати документи й вказати адресу доставлення. Платити за Steam Deck не довелося, але консоль залишається власністю Valve. Її не можна продавати й потрібно буде повернути на вимогу компанії.
Олександр Сєнін каже, що загалом процес отримання був максимально простим. Єдиною складністю стало митне оформлення:
«Встановити вартість devkit, який ми отримали безкоштовно і якого у вільному продажу ще немає — досить проблематично. В результаті ми вказали вартість ритейлової версії, яка була вказана на сайті компанії. Steam Deck вирушив до нас буквально наступного дня після того, як ми надіслали адресу, і десь через тиждень прибув до України».
Поки складно сказати, чим девкіт відрізнятиметься від користувацької версії, адже немає з чим порівняти. Але в Starni Games припускають, що кардинальних відмінностей між консолями не буде.
«Я пам’ятаю, як восени Valve випустили відеопоради для розробників під назвою „Як портувати гру на Steam Deck без Steam Deck?“ — і я тоді подумав: „Ех, напевно, ми ще довго не побачимо девайс“, але мій песимізм не виправдався, на щастя. У тому відео розповідалося як самому зібрати пристрій схожої конфігурації та тестувати ігри на такому кустарному варіанті. Тож навряд будуть сильні відмінності», — Олександр Сєнін, Chief Operating Officer у Starni Games.
Зараз студія хоче отримати статус Steam Deck Verified для своєї гри Headquarters: World War II, а також додати підтримку Steam Deck для минулих релізів, зокрема серії ігор Strategic Mind. Однак, коли це відбудеться — не розкриває, адже вся робота лежить на плечах невеликої команди.
У нас невелика команда з 15 осіб, з яких 3 програмісти, тому зараз хочемо розширювати команду і шукаємо Middle/Junior C++ Programmer в офіс у Києві. А також шукаємо Middle 3D Artist. Зараз у команді 4 художники, але нам потрібна підмога. Коли вивчимо девайс і випробуємо свої проєкти на ньому — обов’язково напишемо більш детальний огляд і розповімо про свій досвід", — зазначив Олександр Сєнін.
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів