Росіяни у Німеччині просять заборонити Death from Above та інші ігри, «що розпалюють ненависть за національною ознакою»
Російські пропагандисти закликають заборонити «комп’ютерні ігри, що розпалюють ненависть за національною ознакою». Приводом для обурення стала гра Death from Above — на неї поскаржилися росіяни, що проживають в Німеччині.
Нагадаємо, Death from Above — це гра про українського оператора дронів, який бореться з російськими окупантами. Проєкт видає німецький паблішер Lesser Evil, а участь в розробці бере українець Олександр Володарський, який мешкає в Берліні та керує студією Octobear Knight Game. Автори гри планують переказати 30% прибутку від продажів гри двом українським благодійним організаціям: «Повернись живим» та «Армії дронів».
«Правозахисна Асоціація проти дискримінації російських німців у Німеччині (VADAR) отримала звернення від громадян ФРН, заспокоєних проникненням в індустрію комп’ютерних ігор небезпечних настроїв, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.
Йдеться про нещодавно випущену (насправді ні, гра має вийти у другому кварталі цього року гру — ред.) „Death from Above“, розроблену фірмою „Lesser Evil“ (м. Мюнхен, Федеральна земля Баварія) при співробітництві фінської компанії „Rocodile“ і так званої „берлінсько-української“ студії „Octobear“. Гра демонструє масові та жорсткі вбивства російських солдатів. <...>
На нашу думку, заклики до знищення представників одного народу, зневажливе зображення їх у попкультурі є недопустимими та мають кримінально каратися за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
VADAR просить наглядові органи провести перевірку гри та відповідальності творців згідно з ч. 1 ст. 130 Кримінального кодексу „Початкова підозра у розпалюванні ненависті“. Також вимагаємо маркування „від 16 років“ для захисту дітей», — зазначили у VADAR.
Раніше ми поспілкувалися із видавцем Death from Above Гендріком Лессером про його шлях у геймдеві, перемовини з українським гуртом «Антитіла», вибір українських партнерів, а також про те звідки з’явилася ідея гри Death from Above та чому в сучасних іграх неможливо уникнути політичного підтексту. Це інтерв’ю доступне українською та англійською мовами.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів