«Ставлення, як до людей другого сорту»: підрядники Nintendo скаржаться на погані умови праці в компанії
У квітні Нацрада США з трудових відносин отримала скаргу на Nintendo of America від компанії-підрядника. Вона звинуватила корпорацію у порушенні прав людини.
Після цієї скарги кілька профільних видань поспілкувалися з теперішніми та колишніми контрактниками Nintendo of America. Вони розповіли про погані умови праці та «ставлення, як до людей другого сорту», зазначає видання Kotaku.
«Мені подобалося те, що я робив. Я ненавидів, як зі мною поводилися», — коментує у Axios цю історію один із контрактників Nintendo.
На що скаржаться підрядники Nintendo
За словами співробітників, їх наймали у Nintendo за контрактом на 11 місяців, а після цього давали перерву на 2 місяці чи більше. Тоді контракти поновлювали, і такі цикли могли тривати роками. Ця система дозволяла не виплачувати контрактникам тих самих бонусів, що й штатним працівникам (наприклад, оплачувати страхування здоров’я).
Зазначено, що NoA має сотні контракторів у відділах обслуговування клієнтів і тестування. Їх не зараховують в штат, дають великі навантаження і в разі чого погрожують звільнити.
«Це відбувається на всіх рівнях і стосується навіть тих людей, що пишуть ваші улюблені ігри», — зазначає підрядник NoA, який займається локалізацією.
Тестувальники сказали виданню Kotaku, що заробляють вони $16 на годину. Дехто отримує понад $20, але це рідкість. Нагадаємо, Activision Blizzard нещодавно перевела 1100 своїх QA-тестувальників з контракту на повний робочий день та підняла їм оплату до щонайменше $20 на годину.
Що каже Nintendo
Після кількох публікації у ЗМІ з коментарями підрядників Nintendo зробила внутрішню розсилку для своїх співробітників. У ній компанія заявила, що ретельно вивчає це питання і не допустить дискримінації в компанії.
Однак у листі не згадується про право на об’єднання у профспілки, яке турбує контракторів.
Річ у тім, що скаргу до Нацради подали насамперед тому, що компанія нібито звільнила працівника після того, як він подав запит у профспілку. Nintendo цю інформацію заперечила. Вона сказала, що не знає про будь-які спроби об’єднання в профспілки і планує співпрацювати з Нацрадою, яка проводить розслідування.
Зараз підрядники компанії сподіваються привернути увагу до проблеми та покращити ситуацію.
Останній рік співробітники ігрової індустрії дедалі активніше об’єднуються, аби боротися за кращі умови праці. Наприклад, у травні про створення профспілки заявила QA-команда Dragon Age 4, перед цим була довга історія QA-підрозділу в Activision, а нещодавно перша геймдев-профспілка з’явилася у Хорватії.
Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів