У 2025 році для українських розробників влаштують гейм-джем про критичне мислення з призами у $200 тисяч
У 2025 році для українських розробників пройде особливий Global Game Jam. По-перше, це буде десятий джем в Україні, а по-друге — цього разу Держдепартамент США оголосив про грантову програму United with Ukraine Game Jam. Її мета — створення ігор, які підвищать обізнаність та скептицизм гравців щодо пропаганди та дезінформації, а також сприятимуть розвитку критичного мислення.
На сайті Global Game Jam Ukraine зазначається, що програма передбачає гейм-джем Ctrl+Alt+Disinfo. Він проходитиме в три етапи.
- Дводенний джем (січень 2025). Протягом тижня Global Game Jam’y
(19-25 січня 2025 року) учасники можуть або обрати спеціальний диверсифікатор, щоб зареєструвати свою гру на участь у проєкті, або подати окремий концепт-документ і вказати там свій інтерес щодо подальшої розробки гри для виховання в гравців критичного мислення. - Двотижневий джем (лютий 2025). Всі команди, які зареєструють свій інтерес до участі у гейм-джемі Ctrl+Alt+Disinfo, матимуть у лютому 2025 року два тижні на розробку ігор. Ігри мають бути спрямовані на навчання медіаграмотності та критичному мисленню щодо розпізнавання та аналізу пропаганди і дезінформації.
- Двомісячний джем (березень-квітень 2025). На початку березня 2025 року буде відібрано 20 команд-напівфіналістів. Вони отримають по 1000 доларів мікрогранту та зможуть продовжувати розробку протягом наступних двох місяців.
У травні 2025 року буде обрано 8 команд-фіналістів. Делегати від команд зберуться на майданчику у Європі та проведуть презентації своїх проєктів. Три команди з найкращими проєктами отримають гранти по $200 тисяч кожна. Гранти будуть виплачуватися поетапно згідно попередньо визначених етапів готовності ігор на шляху до релізу. Реєстрація команд на гейм-джем Ctrl+Alt+Disinfo проводитиметься за цим посиланням починаючи з 2 грудня.
Перед гейм-джемом буде проведено серію вебінарів щодо розробки ігор, дезинформації та цифрової грамотності. Організатори джему закликають всіх охочих реєструватися, приходити на вебінари та отримувати відповіді на всі свої питання.
Ми поспілкувалися з регіональним координатором Global Game Jam в Україні Олексієм Ізваловим про підготовку джему та очікування від нього. Олексій зазначив, що у квітні 2024 року Держепартамент США оголосив про Федеральний грант United with Ukraine Game Jam. В описі йдеться, що ігри стають все більш популярними та охоплюють різні сфери життя та категорії населення. Саме тому корисно організувати гейм-джем зі створення таких ігор, які б підвищували скептицизм гравців стосовно пропаганди та дезінформації.
«У Global Game Jam на той час як раз термін повноважень попереднього виконавчого директора, Тіма Куллінгса, завершився і цю посаду зайняла Марія Бернз Ортіз. Вона звернулася до мене, як регіонального координатора по Україні з питанням оцінити перспективність подання та такий грант. Маючи статистику попередніх років (близько 120 ігор до карантину,
80-90 після повномасштабного вторгнення) я був оптимістичного налаштований щодо підтримки українською спільнотою цього проєкту. Ми також додатково вивчили думки спільноти щодо майбутньої можливості проведення такого гейм-джему у телеграм спільноті GGJUA, на Discord-сервері Ігровари та на GameDev DOU.Ці дані дозволили нам перейти до планування заходу та подачі заявки на грант (крайній термін був у серпні 2024 року). Ми визначили, що найкраще буде сумістити цей джем з Global Game Jam, дати учасникам більше часу на розробку та доопрацювання ігор, а також виділити заохочувальні мікрогранти розробникам двадцяти кращих ігор (додатково до трьох призів у $200 тисяч, які були заплановані Держдепартаментом США в гранті).
Для проведення джему ми залучимо існуючу мережу локацій GGJUA та спільноту координаторів. Також плануємо залучити нові організації. Можливо, і серед тих, хто прочитає даний пост на GameDev DOU. За цим посиланням анкета для партнерів», — додав Олексій.
Він окремо наголосив, що зараз команда починає програму освітніх вебінарів щодо пропаганди, дезінформації, цифрової грамотності та геймдизайну. На першому етапі джему вони очікуються близько 100 проєктів.
Нагадаємо, що у вересні цього року стартував вже другий український Game Jam від спільноти Ігровари. Його учасником пропонували за 4 дні створити гру, що відповідає темі джему та показати її іншим учасникам.
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів