Розробники Famine Way пояснили, що вирішили припинити роботу над проєктом через канібалізм, вбивство дітей та зміну жанру на горор
Команда української гри про Голодомор Famine Way поділилася неетичними деталями, які мали з’явитися в грі. Після конфлікту з керівництвом студії Stellarium Gaming, колишні розробники надіслали нам колективне звернення, в якому зазначили — проєкт Famine Way («Голодний шлях») може нести загрозу баченню українського народу серед українців та іноземної аудиторії.
«У розробників даного проєкту були суперечки з автором сюжету та головним геймдизайнером, а саме Соломією Близнюк, яка входить до керівництва Stellarium. На такі теми, як неповнолітня головна героїня, сцени канібалізму, вбивство дітей, переробка гри у жанр „горор“ та інші чутливі теми, які могли бути використанні іноземними ЗМІ для ураження репутації українського народу та держави. Особливо в ці важки часи, через які вони проходять. Розуміючи, що керівництво проєкту, а саме Соломія та Матвій Близнюки, створило та затвердило ці ідеї і не хотіло йти на відкритий діалог з працівниками, працівники були вимушені покинути проєкт та задля збереження своєї людяності оголосити про це і не дати проєкту зелене світло у даному вигляді», — зазначає колектив.
Команда окремо наголосила — якщо Stellarium Gaming продовжить роботу над Famine Way, то на проєкт має звернути увагу Міністерство культури України. Розробники підкреслили, що колектив був зібраний з ідеєю розповсюдження української історії в цифровій сфері.
«Колектив не отримав ніяких контрактів на початку розробки даного проєкту, хоча наголошував, що вони мають бути. На четвертому місяці роботи над проєктом ми отримали контракти, які обмежують здатність колективу впливати на проєкт з юридичної точки зору. Це стало каталізатором та зробило нашим обов’язком звернути на це увагу ЗМІ. На жаль, деякі люди з колективу були обурені цією ситуацією і не розуміючи наслідків та не обговоривши це з іншими людьми, які працювали над проєктом, репрезентували ситуацію в публічних сервісах з особистої емоційної точки зору, а також без необхідної конкретики. Ми просимо не сприймати за чисту монету цю репрезентацію і дивитись на факти. До цього тексту ми додаємо матеріали котрі були створені для проєкту під тиском керівництва, а саме Соломії та Матвія Близнюків, які були затверджені ними, але не узгодженні з творчим колективом проєкту для додання до фінального продукту» — йдеться у колективному листі.






«Хочемо наголосити на тому, що за ненаявності підписаних документів надаючих право інтелектуальної власності на матеріали створені для проєкту Famine Way, ми забороняємо використовувати наші напрацювання компанії Stellarium, бо вважаємо їх загрозою для користувачів. Також звертаємо увагу на ненадання компанією Stellarium ніяких попереджень про психологічно-загрозливий контент в цьому продукті», — додають розробники.
Нагадаємо, раніше керівників української студії Stellarium Gaming звинуватили у поганому менеджменті та токсичній атмосфері. Одна з розробниць гри Famine Way в соцмережах зазначила, що проєкт створювався у повному безладі. Своєю чергою Art Lead команди нам розповіла про проблеми з боку власників компанії та показала договір зі студією, який також став однією з головних причин незадоволення розробників.
Згодом керівництво прокоментувало ситуацію зі свого боку. За словами співзасновників студії Матвія та Соломії, проблеми в студії дійсно є, але вона «буде існувати й надалі, як і праця над двома анонсованими та одним неанонсованим проєктами». При цьому «частину учасників команди» вони звинуватили у «знехтуванні» довіри та солідарності.
38 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів