Європейська федерація розробників закликала ЄС підтримати відновлення української ігрової індустрії під час війни
Європейська федерація розробників ігор (EGDF) склала документ про важливість підтримки української ігрової індустрії зі сторони Європи. Організація вважає, що її відновлення потрібно починати ще до закінчення війни.
Ознайомитися з публікацією можна на офіційному сайті. У складенні заклику також брав участь Олле Прідюкссон, засновник Gamedev Camp. В документі сказано, що до війни в Україні активно утворювалися та розвивалися геймдев-студії. А вітчизняні розробники відіграли важливу роль у формуванні європейської ігрової індустрії. Зараз наші фахівці працюють в багатьох світових компаніях.
«Відновлення української ігрової індустрії мало б розпочатися ще під час війни. Поки війна не закінчиться, основна увага українського уряду буде зосереджена на забезпеченні перемоги над російськими військами та гарантуванні безпеки своїх громадян. Тому EGDF закликає, окрім європейської підтримки українських військових, надати європейську підтримку місцевому громадянському суспільству та промисловим групам всередині України», — сказано в документі.
У федерації відзначили, що європейська ігрова індустрія вже зарекомендувала себе як сильний фактор економічного росту. Тому EGDF запропонувала включити відновлення українського сектору інтерактивних розваг в Програму ЄС для України та Фонд відновлення на суму $50 мільярдів євро.
В документі також є перелік необхідних для цього кроків, які повинні зробити офіційний Київ та міжнародні партнери. Сюди відносяться стабільність демократичного суспільства, грошової системи та мережевої інфраструктури, створення місцевих спільнот розробників ігор, доступ військовозобов’язаних до геймдев-заходів, створення умов для фінансування тощо.
[Update 20:08] Ми взяли коментарі в представників Європейської федерації розробників. Вони відповіли на питання про місце української ігрової індустрії в загальноєвропейській, виділення фінансування з Програми ЄС, можливі терміни та що потрібно для прискорення цих процесів.
«Україна та українці були, є і будуть важливою та невіддільною частиною європейської ігрової індустрії. До війни ми святкували бум місцевих українських студій-розробників ігор, які створювали власні дуже успішні українські ігри. Щобільше, українські розробники ігор відіграли вирішальну роль у формуванні європейської ігрової індустрії, і майже немає жодної європейської спільноти розробників ігор без українських членів або субпідрядників. Відтік талантів ігрової індустрії з України до Польщі, а також переїзд білоруської ігрової індустрії до Литви вперше перемістили весь фокус європейської ігрової індустрії до Центрально-Східної Європи.
Зараз виглядає так, що сільське господарство та сектор інформаційно-комунікаційних технологій будуть двома пріоритетами українського уряду. Оскільки ігри знаходяться на перетині секторів ІКТ та культури, вони мають всі шанси отримати фінансування. Однак, щоб отримати доступ до фінансування, українська геймдев-спільнота вже зараз повинна активно лобіювати цю тему в уряді.
ЄС виділив 50 мільярдів євро на підтримку України на період
2024-2027 років. Потенційне отримання фінансування не пов’язано безпосередньо із закінченням війни», — розповіли в EGDF.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів