«США відвертаються від України». Європейська федерація розробників ігор закликала ЄС підтримати український геймдев
Європейська федерація розробників ігор (EGDF) випустила офіційну заяву з проханням до країн Євросоюзу підтримати український геймдев. Сфера постраждала через згортання сторонніх програм фінансування від Державного департаменту США.
Заява була опублікована на офіційному сайті організації. Представники EGDF навели приклад Ctrl+Alt+Disinfo. Це був геймджем, організований командою Global Game Jam, з призовим фондом $200 тисяч.
«У проєкті взяли участь понад 2000 розробників ігор з 27 країн світу. На жаль, 4 березня 2025 року Global Game Jam оголосив, що через рішення Державного департаменту США фінансування проєкту буде припинено», — сказано в публікації.
В EGDF вважають, що в період, коли «США відвертаються від України», підтримку повинен надати Європейський Союз. Як заявили представники організації, уряд в Києві буде зосереджений на захисті суверенітету держави в умовах російської агресії. Тому ЄС повинен забезпечити не лише військову допомогу, а й посилити підтримку «громадянського суспільства та індустріальних груп».
«Лише підтримуючи низові спільноти, такі як спільнота ігрових розробників, та їхню співпрацю з європейськими колегами, урядові та неурядові суб’єкти Європейського Союзу можуть допомогти Україні почати робити перші кроки у відновленні країни та забезпеченні її інтеграції до ЄС.
ЄС має чітко включити ігрову індустрію у сферу своєї діяльності з підтримки України. Крім того, українська ігрова індустрія потребує виваженої та розумної стратегії розвитку на майбутні складні роки, що забезпечить належну координацію місцевих, національних та міжнародних ініціатив з підтримки індустрії», — йдеться в заяві.
Окремо в EGDF наголосили, що кордони ЄС повинні бути відкритими для українців. В США зараз розглядають скасування тимчасового правового статусу для 240 тисяч українців, серед яких є й ігрові розробники. Це може відкрити шлях до їхньої депортації.
«EGDF закликає Європейську Комісію та країни-члени ЄС тримати свої кордони відкритими для міжнародних талантів, у тому числі для українських талантів з ігрової індустрії, які проживають у США. Чим складнішими та ризикованішими стають подорожі та робота в США, тим більше можливостей для ЄС стати найпривабливішим хабом для талантів ігрової індустрії та провідним місцем для проведення заходів ігрової індустрії», — підсумували в EGDF.
Нагадаємо, Європейська федерація розробників ігор вже випускала заяви на підтримку українського геймдеву. Осінню
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів