Секретні документи про війну в Україні публікували у Discord-сервері Minecraft, — Bellingcat
Минулого тижня видання NYT повідомило про витік засекречених військових документів, які стосуються контрнаступу України й секретів нацбезпеки США.
Розслідування Bellingcat виявило, що частину цих даних опублікували на геймерських серверах в Discord. Зокрема десять документів поширили на сервері з назвою Minecraft Earth Map. Вже після публікації в Discord ці дані поширилися у Telegram, 4chan і ЗМІ.
«4 березня — більше ніж за місяць до публікацій у Telegram і 4chan — на сервері Discord з назвою Minecraft Earth Map було опубліковано 10 документів. Minecraft — популярна комп’ютерна гра, в яку грають мільйони гравців по всьому світу. Після короткої суперечки з іншою особою на сервері про Minecraft Maps і війну в Україні, один із користувачів Discord відповів: „Ось, деякі злиті документи“, і додав 10 документів про Україну, деякі з яких мали гриф „Цілком таємно“», — зазначає Bellingcat.
Користувач, який опублікував ці документи, розповів, що знайшов їх на іншому Discord-сервері — фанатській спільноті ютуб-блогера і геймера WowMao. Bellingcat пише, що 1 і 2 березня один з юзерів WowMao опублікував на сервері понад 30 документів, частина з яких має гриф «Цілком таємно». Той самий користувач опублікував на цьому сервері десятки інших документів про Україну, перш ніж їх видалили 7 квітня.
Однак розслідувачі припускають, що першоджерелом документів може бути інший сервер — Thug Shaker Central. Там подібні файли почали з’являтися ще у січні. Однак оригінальні публікації видалили, а отримані Bellingcat зображення були скриншотами, тож перевірити автентичність неможливо.
Розслідувачі Bellingcat подали запит з Discord, щоб дізнатися про сервери Thug Shaker Central, WowMao та Minecraft Earth Map, а також про те, чи знали в Discord про те, що на їхніх серверах розповсюджуються секретні документи. Однак в компанії сказали, що не можуть надати коментарі з цього приводу.
Зараз Пентагон проводить розслідування щодо цих витоків. Українські урядовці поставили під сумнів правдивість документів, а OSINT-аґенція Molfar вважає, що цей документ може бути підробкою.
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів