Ігри 80-х і 90-х зараз менш доступні гравцям, ніж німе кіно — дослідження
Організація Video Game History Foundation провела перше в історії дослідження того, наскільки доступними зараз є класичні відеоігри. Автори досліджували релізи, випущені у США до 2010 року. Виявилося, що 87% таких проєктів зараз під загрозою зникнення, адже їх більше не випускають і гравці не мають змоги їх відтворити.
«Уявіть собі, що єдиний спосіб подивитися „Титанік“ — це знайти стару VHS-касету і мати власне олдскульне обладнання. А що, якби жодна бібліотека, навіть Бібліотека Конгресу, не змогла б виправити ситуацію? Вона могла б зберегти та оцифрувати цю касету з „Титаніком“, але вам довелося б все одно пройти довгий шлях, аби її переглянути. Це звучить божевільно, але зараз це реальна ситуація з відеоіграми, зі
180-мільярдною індустрією, історія якої зникає.Зараз на ринку представлено лише 13% історії відеоігор. Фактично, жоден період не досяг навіть 20% репрезентації», — пишуть дослідники.
Зазначено, що ситуація з доступністю ігор
Аби отримати доступ до майже 9 із 10 класичних ігор, є кілька варіантів:
- шукати старі колекційні ігри та обладнання до них;
- поїхати у відповідну бібліотеку в США;
- піратити.
«Жоден із цих варіантів не є оптимальним, а це означає, що більшість відеоігор доступні лише для дуже запеклих відданих шанувальників. Це досить сумно!», — додають автори дослідження.
Як додає видання The Gamer, з кожним роком фізичні копії відеоігор продаються дедалі менше. До того ж зараз деякі видавці, як-от Epic Games і Sega, вирішили взагалі не випускати фізичні копії. Наприклад, Alan Wake 2 і Like A Dragon: Gaiden вийдуть лише у цифрових форматах.
6 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів