Гра про росію від російської студії опинилася в топі українського App Store
В українському списку найпопулярніших безкоштовних ігор для платформи iOS опиналася гра Black Russia — гра про кримінальні дев’яності у рф від російської студії. Власне, навіть слоган гри на сайті закликає «грати в росію». На появу цього проєкту в топі App Store звернули увагу геймдизайнер Іван Мацур та видання AIN.UA.
В топах безкоштовних ігор на українському App Store руснява відрижка «блек раша»
— Пан Мацур 🇺🇦 робить гру (@pan_ivangd) August 24, 2023
Офіс компанії в пітєрє (ой, тобто в Дубліні ж звичайно)
Цікаво, куди ж йдуть гроші з реклами?🤔 pic.twitter.com/iGK5YW6aHC
Зазначимо, що на момент публікації гра Black Russia в українському рейтингу стоїть на
- Frozen City;
- Royal Match;
- My Perfect Hotel;
- Subway Surfers;
- Durak Online card game;
- Roblox;
- Block Blast;
- War Thunder Mobile;
- Spaghetti Game;
- PUBG MOBILE;
- Project Makeover;
- Life Challenges;
- BLACK RUSSIA.
Навіть якщо не брати до уваги сетинг гри — де наскрізна атмосфера і прапори держави-терориста, яка веде повномасштабну війну проти України — є ще кілька моментів, на які варто звернути увагу.
Скриншоти проєкту, який пропонує «грати в росію»:
Гру Black Russia розробила студія BlackHub games, яка має офіси в Дубліні та в санкт-петербурзі — тобто компанія працює у рф і сплачує там податки. До того ж активно працевлаштовує там людей.
Окрім того, студія підтримує платежі через російську систему «МИР», а в грі Black Russia є внутрішньоігрові транзакції, які можна оплачувати через підсанкційні «Яндекс.Деньги». У договорі оферти є пункт, де йдеться про співпрацю з державними органами рф (ліцензіат у цьому документі позначає користувача гри):
Тож гравці, які завантажують Black Russia, навіть заради сміху, — отримують продукт від російської студії, яка на цьому заробляє, просуває російський наратив і сплачує податки в терористичній державі, з якою в нас триває війна.
Нагадаємо, у Steam нещодавно проходив фестиваль українських ігор — і сторінка з іграми звідти досі доступна. Там є близько 350 українських проєктів, деякі з них створені розробниками, які зараз воюють (наприклад, ігри Стаса Шостака). Тож закликаємо підтримувати український геймдев і ділитися в коментарях іграми, на які ви радите звернути увагу.
13 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів