Росіяни розповсюджують дезінформацію, що S.T.A.L.K.E.R. 2 сприяє мобілізації в Україні, а GSC домовилася з владою
Росіяни запустили нову хвилю дезінформації, яка стосується S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Вони поширюють фейк, що нібито гра збирає персональні дані українців і таким чином сприяє мобілізації. А GSC Game World уклала таємну угоду з владою.
Про це повідомив портал 404 Media. Журналісти отримали на пошту листа з відео, яке нібито випустив авторитетний ресурс WIRED. В ролику стверджується, що в S.T.A.L.K.E.R. 2 додали приховану утиліту для збору персональних даних, і її неможливо відімкнути.
«У коді гри була виявлена вбудована програма, яка збирає дані гравців і передає їх на сервери розробника», — заявлено на відео.
Далі йдеться про те, що GSC Game Word уклала таємну угоду з українською владою. Вона нібито передає уряду зібрану інформацію, куди входять IP-адрес та місцеперебування. І це допомагає знайти призовників в армію. Як сказано в ролику, за цю угоду GSC отримала фінансування від влади.
Звісно ж, відео виявилося підробкою, а викладена в ньому інформація — фейком. Журналісти спробували зʼясувати, звідки взявся ролик. Вони простежили слід до того ж джерела, яке стоїть за низкою інших антиукраїнських дезінформаційних кампаній. Наприклад, про українського художника, який нібито хотів спалити Ейфелеву вежу.
Фейки направлені на поширення в соцмережах, зокрема в Telegram-каналах. Відео також відправляється журналістам з надією, що вони не стануть перевіряти інформацію.
На цей фейк також звернули увагу в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України. Вони підтвердили, що інформація в ролику не відповідає дійсності.
«Наведені аргументи не витримують критики. Якщо говорити про гроші, то GSC Game World сама зібрала $800 тисяч за допомогою краудфандингу і пожертвувала їх українському благодійному фонду «Повернись живим». Цей вчинок «оцінили» у москві: заступник голови комітету держдуми з інформаційної політики Антон Горєлкін заявив, що S.T.A.L.K.E.R. 2 можуть заборонити у РФ через те, що GSC Game World фінансувала українських військових, а також якщо в грі знайдуть «протиправну інформацію», — сказано в офіційній заяві.
Нагадаємо, нещодавно ми писали, як один росіянин вирішив створити свій S.T.A.L.K.E.R. 2 під назвою ASKET. Він повністю скопіював гру української студії.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів