Чому важливо, щоб Україна з’явилася в Sid Meier’s Civilization VII? Пояснює засновник Petcube Ярослав Ажнюк
Український підприємець, засновник Petcube Ярослав Ажнюк опублікував колонку, в якій виклав свої думки щодо популярної 4X-стратегії Sid Meier’s Civilization. Публікуємо скорочену версію його тексту.
Ярослав наполягає, що меми та відеоігри мають більший вплив на формування світогляду, ніж підручники, фільми та література. При цьому він ставить питання: чи сприймали б Україну інакше керівники та засновники найбільших технологічних компаній у світі, якби мали змогу дізнатися про неї через твори мистецтва без колоніальної призми на яку ще й падала тінь від веж Кремля?
Підприємець зазначає — Ілон Маск та Марк Цукерберг схожі тим, що для обох комп’ютерна гра «Цивілізація Сіда Меєра» є однією з улюблених ігор. Безсумнівно вона мала значний вплив на світогляд цих людей.
Також автор тексту згадує, що розробники гри обирають цивілізації, за які можна грати цікавим чином. Щоб дізнатися більше про це, він радить подивитися коротку документалку «Кому можна бути цивілізацією». Зокрема, 14 цивілізацій були майже в кожній ітерації гри в тій чи іншій формі. Чотири стародавні (єгиптяни, вавилоняни, греки та римляни), три європейські нації (англійці, французи та німці), чотири азійські цивілізації (китайська, індійська, російська та монгольська). Також там присутні одна з Африки — зулуська, одна індіанська — ацтекська та ще одна, що є «колишньою європейською колонією». Мова йде про Сполучені Штати.
Водночас Civilization VI, що вийшла у 2016 році з 18 доступними для гри націями, тепер збільшила їхню кількість аж до 50, регулярно додаючи новий контент. Однак, зазначає Ярослав, якщо ви хочете грати за Аргентину, Філіппіни, Кенію, Україну чи Ізраїль — дуже шкода. В останній версії гри вони просто «народи периферії», міста-держави, наділені владою і впливом лише як протекторати та сателіти цивілізованих.
Далі засновник Petcube наголошує: враховуючи, що останні два роки Україна веде війну за виживання проти свого імперського сусіда росії — тема української ідентичності та культурної дипломатії є актуальною як ніколи раніше. При цьому, якщо дивитися на Civilization VI, то Україна не входить до переліку Цивілізацій. Київ присутній у грі як місто-держава, але з помилковим написанням «Kiev». Ба більше, ігрова російська цивілізація культурно привласнила від України козака-вершника, як її унікальний тип військ, а також Лавру, як унікальну будівлю.
Ярослав Ажнюк підприємець, засновник Petcube
«Дивлячись на регіон Центральної та Східної Європи, Україна здається дивною білою плямою. Ви можете грати за Польщу, Росію, Угорщину, Грузію, навіть Скіфію, а також за інші нації, які були присутні в регіоні, такі як монголи та османи, шведи та норвежці, македонці та греки, але не за українців», — зазначає Ажнюк.
Власне, своєю статтею він звертається до творців гри Firaxis та видавництва 2K Games. Ярослав закликав їх додати Україну до Civilization 7 та наголосив, що в нашій країні є віддана спільнота геймерів, істориків, художників, навіть дипломатів та політиків, які з радістю допоможуть це зробити.
«Так, я знаю, що у геймдизайнерів, художників та кінорежисерів непрості стосунки з фанатами і їхніми забаганками. І я намагався зв’язатися з командою Firaxis як приватно, так і публічно кілька разів починаючи з 2018 року, але активно у2023-му році. Цілком імовірно, у той час, як ви це читаєте, Firaxis вже закінчують роботу на цивілізацією Київської Русі на чолі з кимось на кшталт Ольги Київської, Володимира Великого чи Ярослава Мудрого для своєї майбутньої Civilization 7... То як вільний світ може протистояти цій брехні на мемних стероїдах? Мабуть, тут не одна відповідь. Але я знаю одне: єдине, що потрібно для перемоги зла — це, щоб хороші люди нічого не робили. Якщо ви з Firaxis — будь ласка, зв’яжіться зі мною через Linkedin», — резюмує автор.
Повний текст можна прочитати за цим посиланням. А ми нагадуємо, що під час презентації Summer Game Fest 2024, яка відбулася вночі 8 червня, показали короткий тизер Sid Meier’s Civilization VII. Гра має вийти на ПК та консолях у 2025 році.
50 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів