Інтерв’ю з засновником GSC Game World Сергієм Григоровичем: про перезапуск студії, георгіївську стрічку на Майдані та кросові мотоцикли для українських військових
Засновника української студії GSC Game World Сергія Григоровича складно назвати медійною особою — творець ігор «Козаки» та S.T.A.L.K.E.R. рідко дає інтерв’ю чи бере участь в якихось ефірах. Втім, інколи навіть таке трапляється — видання «Межа» випустило свіже інтерв’ю з ігроробом. Ми обрали найцікавіші тези з відповідей Сергія і ділимося ними з вами.
Про закриття GSC та революцію в команді
Зокрема, він розповів про закриття GSC у 2011 році. За його словами, таке рішення було прийнято через втому. При цьому Сергій хоч і звільнив своїх співробітників, але все одно виплатив їм зарплатню на 2 місяці вперед. Також поділився він деталями створення першого S.T.A.L.K.E.R. та розколу команди.
«Ми ж 7 років робили цю гру, з 1999 до 2006 року. Це ж било і по моїм фінансам, і взагалі морально. Багато людей втомлювалися. Хоча команда була доволі згуртована. А потім, за рік до виходу, в нас була революція, і 4A Games пішли та створили власну компанію. Ми вже доробляли гру самі, без цих людей. Вони хотіли свій шлях, хотіли самостійно розробляти, і вони втомилися вже від S.T.A.L.K.E.R», — додав він.
Про повернення до створення ігор
Розповів засновник GSC Game World і про відродження студії. Сергій зазначив, що в питанні повернення до розробки ігор важливу роль зіграв його брат Євген — той прийшов і попросив бренд «Козаки», щоб зробити третю частину стратегії. Гру повністю фінансував Григорович-старший. При цьому компанії вдалося заробити на триквелі грошей.
Цікаво, що за словами Сергія, його брат спочатку не хотів працювати над другою частиною S.T.A.L.K.E.R., але з часом все ж дозрів. Григорович зазначає, що як раз в той момент ринок зростав кожного року щонайменше на
«Можна порахувати, на скільки він виріс за 10 років. Тобто той самий S.T.A.L.K.E.R. — це вже тираж на450-500% більше. І плюс зросли ціни на самі ігри. І плюс зменшилося те, скільки бере з тебе видавець. Раніше ти міг втрачати до 75%, а в ситуації з Electronic Arts, наприклад, можна було втратити 85%. Тобто тобі діставалося лише 15%. То зараз — ні. Steam забирає 30% і для усіх однакові умови», — додає він.
Про гроші на другу частину S.T.A.L.K.E.R., власну пенсію та серіал по франшизі
Що ж до другої частини культового шутера, то Сергій Григорович наголошує — на першому етапі фінансування йшло з його особистих коштів. Згодом в нього з’явився партнер Максим Кріппа (власник бізнес-центру «Парус» та кіберспортивної команди NaVi). Григорович додає, що він знаходиться на пенсії та взагалі не займається операційною діяльністю. Якщо ж говорити про офіси GSC, то їх зараз три: в Києві, Празі та на Кіпрі.
Також засновник GSC розповів, що була знята одна серія серіалу по S.T.A.L.K.E.R., який планувався у
«Пілот був. Була дуже гарна картинка, і начебто актори непогані. Але... Я поїздив по Москві, покатався по різних, грубо кажучи, видавцях, бо я хотів знімати серіал. Не одну серію, а серіал. Вони на усе це подивилися, але не проявили зацікавленості. Ну і я вирішив, що ну і нехай», — додав він і зазначив, що очікувати серіал можна, але, наприклад, Netflix поки що не звернувся за цим.
Про георгіївську стрічку на Майдані та допомогу військовим
Також вартує уваги історія Григоровича про події Революції гідності 2014 року. Він зазначив, що ходив в той час по Майдану з георгіївською стрічкою — це була акція проти російської пропаганди.
«Я ж тоді ще допомагав там UkrLife, StopFake. Вони теж висміювали те, що в нас тут є нацизм. Та в нас і націоналізму-то не було... Звичайний патріотизм був в усіх. Це зараз вже починає трішечки, ну, для війни потрібен націоналізм. Для молоді, для того, щоб вони розумілися, де, як, що. Але ж все одно, я спілкувався з військовими, з націоналістами, і спілкувався російською мовою, то ніхто жодного разу не зробив зауваження. Тобто, це не питання», — пояснює Сергій.
Поговорив засновник GSC і про початок повномасштабної війни та допомогу військовим. Він заявив, що його команда закуповує військову техніку на військових складах та завозить її в країну.
«Техніка демілітаризується, там елементарно знімаються кулемети, техніка їде просто як машина. Потім ми ж купували й пікапи... Те, що з NAVI, це Т4, Volkswagen Transporter. Ми взяли у цьому участь разом з NAVI, мабуть, десь штук
500-600. Плюс вони, вони ще більше. Пікапи закупали й досі закупаємо. Машини, вони там, на лінії фронту, як насіння. Взагалі техніки немає, хоч на велосипедах катайся. Тому ми їм закупили 96 мотоциклів кросових.У мене є навіть відео, де повністю в захисті, в броніку, в касці, військовий іде. Каже: «Ну це ж не можна весь час пішки ходити». Тому і мотоцикли. Вони вже приїхали, вони вже в Україні. Зараз будемо приймати екзамени в тих, хто вміє користуватися кросовим мотоциклом і видавати. Ну і забезпечувати їх підтримку. Все одно вони будуть рідко мити їх, то це будуть «з’їдатися» зірочки, ланцюги. Плюс там десь упустив невдало, кришка картера тріснула. Тобто усі ці запчастини... Буде швидко виїжджати наша «технічка», — зазначає Григорович.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів