У Великій Британії відмовляються від продажу ігор на дисках. Чи потрібно те саме зробити в Україні?

Мережа супермаркетів Tesco (Велика Британія) відмовляється від продажу ігор на фізичних носіях. Це торкнеться майже трьох тисяч її магазинів. Зокрема, після того, як поточний асортимент ігор буде розпродано, компанія більше не віддаватиме місце на полицях під фізичні носії. Єдиним винятком стануть цифрові картки з балами.

Представники мережі у коментарі виданню Gamesindustry зазначили, що це пов’язано з переходом покупців до цифрових форматів — якщо взяти чотири великі тайтли червня (Diablo 4, Final Fantasy 16, Street Fighter 6 і F1 23), то менш як 18% цих ігор було продано через звичайні магазини. І це вже не перший випадок. Наприклад, по тім самим причинам мережа GameStop закрила в Ірландії 35 своїх магазинів.

Нагадаємо також, що не так давно стався скандал навколо Alan Wake 2, яка вийде у жовтні і буде виключно цифровим релізом. В Remedy зазначили, що для цього є кілька причин. Одна з них — зсув аудиторії у бік цифрових копій. Інша — можливість зберегти цінник у 60 доларів на консолях. Після цього у твітері почали закликати до бойкоту гри.

У ситуацію навіть втрутилось видавництво THQ Nordic, представники якого звернулися Remedy і запропонували особисто зайнятися випуском фізичних версій Alan Wake 2. Компанія зазначила, що вже видавала на ПК першу частину і із задоволенням візьметься за сіквел.

Водночас продажі фізичних носіїв в Україні хоч і впали з початком повномасштабного вторгнення, але поки що гравці купляють диски. Наприклад, за даними компанії ERC, що є офіційним дистриб’ютором PlayStation та консольних ігор в Україні, у 2022 році продано 124 тисячі копій. Якщо брати дані за останні три роки, то українці купили щонайменше 561 тисячу дисків.

А як ви думаєте, чи варто відмовитися повністю від фізичних копій дисків? Можливо, є сенс лишити тільки якісь колекційні видання? Загалом, який останній диск купували ви?

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ігри на дисках залишаються, просто переходять в нішу з мас маркету. Я просто нагадаю, що зараз є магазини які продають вініли)

Та, вініл зараз себе почуває краще, ніж в часи, коли на ринку був лише вініл. Але згоден, що ігри на дисках просто стануть нішевим чи колекційним товаром.

+ є така штука як ігри на релізі. Для соні ексклюзиву при ціні в $70 за ААА, людина купує на релізі, грає пару місяців і перепродає за $50 на якомусь майданчику. Для другого гравця — ціна дешевша, для першого — можливість пограти на релізі і заплатити не $70, а всього $20.
retromagaz.com/buy-used

я б поставив зворотнє питання. Чи пора відновлювати інфраструктуру використання носимих засобів інформації як таку, що менше залежить від безперебійності доступу до електроенергії

Для цього достатньо не залежати від інтернету, зовнішні носії чисто економічно нерентабельні.

Ци приблизно новина з розряду АТБ чи Сільпо більше не подає компакт диски. І ти такий — а виявляється вони там десь взагалі були, я туди за харчами ходив навіть і не бачів, що там були DVD десь в продажу. Чекаємо коли компакт диски перестане подавати ASDA це вже буде зовсім.

Не вся британія а аж одна компанія

Ьекргаунд автора з жовтої преси не проп’єш

В мене є музика та ігри в цифрі, які я більше не можу завантажити, бо автор, або магазин їх видалив. На згадку лише запис про купівлю. Таке є, не тільки в Стімі, де drm, але й на bandcamp та itch.

Ще цікава ситуація є з wii, wii u та 3ds. Куплені цифрові ігри в вас ніхто не забере, але якщо ваш пристрій вийшов з ладу, то ви разом з ним втрачаєте придбані ігри, бо вони привʼязані до серійного номера пристрою.

Згадаю ще psp та vita коли ви не можете напряму підключити пристрій до ps3/ps4 та завантажити придбані цифрові ігри на портативку, бо sony прикрила цю можливість. Звісно, є можливість створити на сайті psn пароль на пристрій і завантажувати придбані ігри онлайн, але це треба ще нагуглити, бо якщо ви вводитимете свій пароль від psn, то портативка видасть помилку про невірний пароль.

І на останок, є купа цікавих ігор, які ви 100% пропустите за час життя консолі та в разі відсутності фізичних видань ігор ви зможете пограти в них лише завдяки піратства.

Оце все дуже вплинуло на моє ставлення до видань ігор та самих ігор. Тепер при наявності фізичної копії я витрачу час, але придбаю її замість цифри.

Останній раз юзав диски в 2014, для здачі диплому, тоді ще довелось пошукати у кого є комп з працюючим дисководом

Останні рази, коли купував ігри на дисках — ще у шкільні часи(до 2010 року). І то, з нюансом — тоді майже усі ігри купувалися на спец. точці на центральному ринку, де «дядька в кєпкє» через alcohol120 записував на болванки копії того, що було на прилавку. Замість 40-80 грн за гру, виходило 15-25, в залежності від к-ті болванок та новизни гри. В дядьки навіть був кастомер саппорт — він на іншу болванку халявно записував патчі, якщо такі були необхідні, треба було лише показати, що в тебе на руках одна із його копій.
Ехх, були часи..

У нас такі послуги були в компьютерному клубі. Для постійних клієнтів клубу це було безкоштовно за умови якщо маєш свою болванку.

в нас в тих клубах збиралося соціальне дніщє, тому я оминав такі місцини як трушний хікка

У ті часи соціальне дніщє сємкі на вулиці жувало та пляшка оболоні світлого коштувала кажись як година гри у клубі і вибір для них був очевидним

В т.ч. сиділи в таких клубах або під ними і клянчило пограти 10 хвилин або на 2 гравця. Чи просто щімило малолєток, які туди бігали зі своїми 2-5 грн

Останній раз я мав дисковод мабуть років 7 тому.

хорошо для дорогого AAA синглплеера — купил, за неделю прошел и продал кому-то другому

плохо с точки зрения архивирования игры на десятилетия — к диску еще нужен жирный патч и куча онлайн активностей на самой консоли

Вважаю що диски для тих у кого погане з’єднання з інетом, і для колекціонерів.

Ага, вставляєш диск і воно качає оновлень об’ємом більшим ніж інформації на цьому диску.

Підписатись на коментарі