Проходження Зельди на старих консолях

Взагалі починаю шлях заглиблення у світ Зельди і розпочав із подорожі по Skyward Sword. Далі за логікою хронології The Minish Cap та Four Swords.

І от виникла така дилема:

1. Купувати підписку на свіч за 70$

2. Шукати GBA та купувати картриджі

У першому варіанті, крім вартості самої підписки, ще не подобається декілька моментів:

— Дуже хочу зібрати усю Зельду на фізичних носіях. Бо це прикольно.

— Є сумніви, що геймплей на свічі буде достатньо адаптований, оскільки маю підозри, що у маркеті не повні адаптації, а тупо роми, які запускаються на емуляторі. Хто грав — поділіться враженнями.

У другому варіанті — сам девайс. Ніколи не мав, а пишуть, що у перших версіях не було підcвітки, крім того є варіанти із IPC екраном.

Отже, питання:

Який GBA краще брати і головне де? Не хочу купити на OLX мертву консоль

Там взагалі є збереження прогресу?

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Зельда виходила на всіх платформах Нінтендо, тож для того, щоб пограти в усі частини треба мати щонайменше NES, SNES, N64, Wii, GBA, 3DS та Switch — це якщо не брати до уваги перевидання та емулятори. Самі картриджі без коробки та папірців коштують від $50. Чи готові ви витрачати такі гроші на всю серію, якщо в ній далеко не кожна сподобається?

Ті ігри, що на Switch по підписці — звичайні роми з емулятором. Так само, як це було на Wii, Wii U та 3DS з Virtual Console. Я грав і так, і так і мені було нормально. Але звісно ж є в тих емуляторах нюанси. Перший в тому, що роздільна здатність дисплеїв GB, GBC та GBA не множиться до роздільної здатності Switch без залишку, тому або рамки, або мило. Другий у тому, що ігри на всі GB робилися з урахуванням відсутності підсвітки дисплею, через що на емуляторах, та навіть на DS ігри з GBA мають кислотні кольори. Особливо це помітно на серіях ігор Castlevania та Metroid. І третій нюанс у тому, що всі GB не мали X та Y кнопок, а A та B розташовувались під іншим кутом, тому в динаміці на сучасних геймпадах без переналаштування керування важкувато вигинати палець.

Всі GB мають купу нюансів, що фанатів призводить до такого: Але якщо серйозно, то до GBA SP 001 всі дисплеї не мали підсвітки, а GBA SP 001 мав лише фронтову підсвітку і тільки GBA SP 101 отримав тилову. Були ще ліцензовані китайські iQue, але що там із дисплеями я не знаю. Окрім дисплею значним нюансом є форм-фактор кожного GB, через що, наприклад, мені дуже важко грати в активні ігри на BG Pocker/Light та GBA SP бо вони замалі та кнопки розташовані дуже близько до нижнього краю корпусу. Ну і самі кнопки, починаючи з GBA SP 001, відрізняються тим, що вони побудовані на металевих мембранах, як у джой-конів, PS Vita, New 3DS XL тощо. Такі кнопки наче круті, але в мене через них постійно трапляються ситуації коли я ніби швидко натиснув два рази кнопку, а система зарахувала лише одне натискання — дуже бісило в Metroid.

Ті GB, що з IPS дисплеєм, то сучасні модифікації. По цій темі краще йти сюди: www.reddit.com/r/Gameboy, та дивитися такі відео, як на цьому каналі: youtube.com/@MachoNachoProductions З цими дисплеями теж купа нюансів від роздільної здатності, що не співпадає з оригінальним дисплеєм до різних підходів у керуванні підсвітки. Тож тут тільки вивчати тему. Можу сказати лише те, що останній підхід — це встановлення дисплею з DSi на GBA першої ревізії: retrogamerepairshop.com/...​-advance-dsi-tft-hdmi-kit

Я, як власник оцих портативних Нінтендо: gamedev.dou.ua/...​rums/topic/43159/#2614462 порадив би подивитись на GBA SP 001. Вони дешеві, мають підсвітку, непогано збереглися, легко знайти деталі. А потім вже можна буде від отриманого досвіду дивитись кудись в інший бік.

Де купляти окрім ebay, olx, skylots, prom, yahoo? Не знаю, це старий пристрій, який треба купляти з певним розумінням. Можна спробувати пошукати на olx з сервісом olx доставка та на пошті перевірити роботу.

Сама консоль вміє тільки запускати картриджі, тому якщо гра передбачає функцію збереження, то за правилами гри (чекпоінт, пройдений рівень тощо) ви можете зберегти прогрес, а якщо ні, то ні. Але майте на увазі, що десь до 2004-го року картриджі будувались із використанням памʼяті, яка потребувала постійного живлення і в середині картриджа була батарейка, яка якщо помирала, то функція збереження переставала працювати. З іншої сторони є картриджі для ромів такі, як EZ-Flash Omega, які підтримують функцію сейвстейту, подібну до емуляторів.

Дякую. SP мабуть поки що найкращій варіант щоб не нашаманити чого не треба. І в наших краях дуже поширені.

На скильки знаю, збереження прогересу гри зберігаються на самому картриджі. Картриджі для GB і GBC мають впаяну батарейку яка тримаєтьяс ну може 5-6 років, а тоді треба міняти якщо хочеш зберігати прогрес. На GBA картриджах такої проблемі вже нема.

На GBA також були ігри з батарейками з двох причин:
— перші версії ігор використовували старий підхід з використанням памʼяті, що потребувала постійного живлення, яскравий приклад Metroid Zero Mission був і з батарейкою, і без;
— для додаткових функцій, наприклад, в серії Покемонів для реального годинника, а от збереження не потребували батарейки.

Є емулятори типу VisualBoyAdvance, постійно граю на них

Ні в якому разі.
Хоча б тому, що неофіційні емулятори потребують використання вкрадених дампів картриджів.
Про ігровий досвід на цьому я взагалі мовчу.
Поки що склалася ієрархія
1. Грати саме на тій консолі під яку випущена ця гра (the best)
2. Грати на сумісній консолі — наприклад GBA підтримує картриджі Game boy та Game Boy Color.
3.Офіційний емулятор на свіч та ігри по підписці

Ви можете придбати дампер картриджів і цілком легально грати на емуляторах. Або взагалі купляти роми: snorpung.itch.io/dangan-gb, чи білдити опенсорсні: github.com/...​sic-GBA/releases/tag/v1.1, або патчити здамплений ром: www.romhacking.net/translations/1333

Нажаль, історія показала, що консолі від Нінтендо не завжди кращий вибір для ігор, що виходили на них. Наприклад, на другому рівні в Battletoads на оригінальному GB взагалі не видно птахів, що летять на зустріч і доводиться грати всліпу по памʼяті. Мабудь через це на консолі від Нінтендо є купа модів. Тому я радив би третій варіант і вже потім другий.

я бы 2023м году игры с GBA не трогал, технически они устарели конкретно
3ds еще туда сюда...

по подписке — да, вы получаете тупо эмулятор и ромы (которые за минуту можно скачать с любого пиратского сайта в Сети)

если не гнаться за носителями, то лучше во все это старье играть в эмуляторах

которые за минуту можно скачать с любого пиратского сайта в Сети

Так нащо взагалі купувати більшість ігор якщо можна скачати із торенту?

ну N официально в Украину заходить не хочет, дрейфующие джойконы по гарантии носить некуда, поэтому на этот счет меня совесть не мучает от слова совсем

если что, пишу как человек, у которого 900+ игр в стиме куплено (включая кучу инди, которые, на самом деле, проходил на хакнутом свиче и за которые платил только чтобы поддержать разработчика)

Ну мені на совість пофіг. Дуже вона якась «неоднозначна» штука.
Є закон і усі життєві перепони проходжу виключно у правовому полі

Там много душевных игр типа Duke Nukem, Road Rush, 007 Nightfire, Advance Wars, Dark Arena, Driver3, Ecks vs Sever, GTAKingdom Hearts, Medal of Honor, Smashing Drive... Эмулятор — лучший выбор

ну серьезно, ради чего в 2023м году играть во что-то типа Duke Nukem на GBA?

разве что те, кто играл в это 20 лет назад, может запустить сегодня на три минуты чисто чтобы смахнуть скупую ностальгическую слезу

Да, много лет прошло но от этого игры не стали вдруг плохими. Я б не сказал что для прохождения Duke Nukem нужно всего 20минут

Я для Зельди придбав 2 консолі: Wii U та 3DS.
Поки що там я можу пограти в усі Зельди, з буде близьким до оригіналу досвідом.

А нову totk на Свічі з 20-30фпс і бачити не хочеться. Тут або емулятор, або ж зовсім нова консоль нінтенди, котра зможе в стабільні 60фпс.

І навіть щось старе типу першої зельди або The Minish Cap?
Доречі не знаю що зі мною — ніколи не помічав ті fpc. Правда грав в основному у старі ігри. Графіка мабуть останнє на що звертаю увагу

Хоча із більш менш нових у період коли сиділи по пів дня без світла проходив біошок Наче норм

Так. І першу, і Monish cap також. Можна переглянути список тут zelda.fandom.com/wiki/Wii_U (хоча ще можна й емулятор встановити на wii u i 3ds)
На тому ж сайту можна знайти список для 3ds. Саме я 3ds брав для окаріни 3d, маджори 3d та усіх ігор з двома екранами. А wii u для всього іншого.

Фпс я також не вважаю самим важливим показником, але коли нова гра, яку розробляли для однієї консолі (свіча), просто місцями тормозить — це просто харчок в фанатів.

В принципі на ОЛХ варіант купити замодений Game Boy Advance з IPS гарна тема. Або вже тоді EBAY. Ціна 4-7к в нас, на EBAY може бути й 200$.
Є ще варіант шукати оригінальний Game Boy Advance SP AGS-101 (в ньому вже був backlit екран і набагато ліпша яскравість в порівнянні з моделлю AGS-001), але ціна буде десь на тому ж рівні й тут може формфактор вам не зайде. Ціна залежатиме від стану та вдачі 1-2к, так і 3-4к.
Можна ще упоротись і взяти Game Boy Micro, але він не буде запускати ігри на класичні покоління Game Boy, та й теж ціна десь 4-6к.
Але зібрати всю колекцію зельд на фіз носіях то великий та дорогий квест, особливо якщо ще й все оригінальне залізо купляти.

Наче по залізу достатньо свіча, 3ds та gba на усі зельди

якщо на меті просто пограти й не проти офіційних емуляторів в рамках підписки Switch online, то всі Зельди покриєте. Може там хіба що в Four Swords не вдасться самому пройти, бо треба людей з GBA, шнуром та іграми шукати. Але наче й був якийсь ром із одиночним режимом.

Так, світч і скачати

Картриджі старі може складніше бути знайти

Так, але прикол щоб залишились матеріальні спогади про гру. І подивився я на цей емулятор на свічі. Щось підказує що досвід буде не той

Game Boy Advance SP AGS-101

Так SP цікаві по всім параметрам крім форм фактору. Якась досить дивна віха розвитку.

не знаю)) мені ті зручніше за звичайний GBA, d-pad м’якенький, екран завжди захищений)) єдиний прям мінус, то відсутнісь 3.5 джека, але теж є варіанти альтернативи

Дякую за відгук.
Крім того виявляється що досі на SP можна купити новий корпус і резинки на розетці.
Думаю про це. Було б круто помацати і те і те самому. У час популярності цих консолей у батьків гроші були тільки на китайську денді, тому це пройшло повз мене

Будьте обережні до деталей на Розетці, Промі тощо, бо скоріш за все там звичайний дешевий китай з алі. Я би радив дивитися сюди:
— handheldlegend.com
— retrogamerepairshop.com
— funnyplaying.com

Хоча там теж не все ідеально.

Підписатись на коментарі