Збірка ПК. Потрібна ваша думка

Привіт, хочу зібрати свій перший ПК і хотілось би дізнатись Вашу думку чи норм і, що варто замінити. Збірка на 26 тисяч гривень
Відеокарта: Inno3D GeForce RTX 3060 Twin X2 12288MB
Процесор: Ryzen 5 5500
ОЗУ: Kingston DDR 4 16GB (2×8GB)
Материнська плата: AsRock B450M — HDV r4.0
БЖ: Aerocool VX PLUS 600W (VX PLUS 600)
Корпус: Якийсь за 1500 к

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

оперативна память і ссд зараз копійчані по вартості. недавно брав 16 гб за 25 доларів і ссд 512 гб м2 за 19 дол. важаю не варто на цьому економити . головне це материнська плата , бж і охолодженя. так як все решта швидко морально старіє і прийдеться апгрейдити за рік або два

оперативна память і ссд зараз копійчані по вартості. недавно брав 16 гб за 25 доларів і ссд 512 гб м2 за 19 дол.

Де купляли, і які бренди, характеристики?

Перечитав всі Ваші коментарі, щиро кожному дякую за те, що потратили свій час і пояснили свою позицію, постараюсь дослухатись і підправити збірку

Материнка откровенный шлак. Надо накопить хотя бы на Asus TUF Gaming B450M-Pro II.
Дело в том что от качества цепи питания и его охлаждения будет зависеть максимальная частота цпу и в целом стабильность. Не говоря уже о качестве самих компонентов.

ps: еще у нее всего 2 порта рамы, что лишает возможности добить обьем озу до 32гб просто добавкой модулей.
pps: стоит присмотреться к rx6700xt / non xt. Сейчас на них отличные цены.
ppps: забыл уточнить что не факт что на этой HDV r4.0, получится запустить память на xmp с 3200+ частотой без бубна.

Якщо вартість ПК на 60% складається з відеокарти то ту щось не так(криптолихоманка на щастя вже пройшла)
Тут є два варанти: або купувати проц з інтегрованою графікою ( залежить для чого той пк) або понизити вимоги до карти при такому бюджеті( 1660s,2060s,6600)
Оперативка теж вже не коштів всі гроші світу тому 2×16 краще))
Ну і в списку нема ссд(мінімум 512 а краще 1тб)

6600
5600+b450
2×16 3200
650w bronze
Ssd m2 500
Корпус
Рахував ±27к виходить

Не вистачає ССД — тут брати краще nvme m2 і звертати увагу на швидкість читання-запису. Це критично.
А також системи охолодження — нормальна це сто баксів. Якщо звук літака заважати не буде то можна аби що, аби дешевше.

А що тут такого? Я пару місяців назад теж ПК збирав, передивився купу тестів, так от більшість тестів всіляких там 3060 були якраз на 16ГБ (2 планки по 8) і завантаження було не на максимум при максимальній графіці.
Врешті-решт зібрав ПК з 16гб — фризів поки що не бачив, скарг від дітей на зависання також не було.
Треба буде — поставлю ще 2 планки по 8 до 32 і буде все чудово.
Поки що не бачу сенсу платити більше.

Поки що не бачу сенсу платити більше.

Так вже не вистачає, при тому що на ПК крім ігор взагалі нічого не запускаю

Ні, ну якщо докер якийсь запустити, то не вистачить. Але то вже не ігровий ПК.

Hogwarts legacy наприклад не вистачає 16Гб, віджирає все і починає тупити. При цьому на ПК нічого іншого не запущено, навіть браузер, він в мене суто ігровий

В мене діти в таке ще не грали. Гу доведеться купити, якщощо. Хоча скільки та пам’ять зараз коштує? Ну баксів 50. Два вільниї сдоти є. Переживемо якось.
Але так, материнку краще брати з 4 слотами пам’яті.

pcpartpicker.com рекомендую для ознайомлення. Ще десь був сайт зi списком залiза та його сумiсностi, пошукай.

Бракує системи охолодження для процесора і додаткових для корпусу, це ще на пару тисяч потягне

Этому цпу боксового хватит с головой, там нечему греться. Плюс корпус можно взять с карлсоном и не одним тоже.

RAM для ігор вже 32 треба, той же Hogwarts legacy виїдає всі 16 і починає фрізить

По пам’яті: яка буде модель? Має бути щось типу 3200МГц з мінімальним радіатором.

Виглядає так, ніби задача стоїть купити карту, а решта не має значення. Сильний дисбаланс.
Можна, наприклад, взяти AMD RX 6600, яка на папері буде тягнути майже так само, і, зекономивши 2-3 тисячі, взяти менш всратий процесор/мамку.

для игр даже его проц не будет нагружен, а тащить будет все видюха

Подивіться бенчмарки ігор на Ryzen 5500 і 5600 з топовими картами. Там достатньо помітна різниця при тому, що ці моделі відрізняються тільки кешем. Це говорить про те, що в цій конфігурації процесор може стати вузьким місцем.

з топовими картами
GeForce RTX 3060

так, ця супертопова карта обов’язково буде обмежена процесором))

З тієї купи графіків абсолютно незрозуміло чи буде якась помітна різниця для кінцевого користувача чи ні.

Для ігор проц не важливо, там головне відеокарта. І якщо хочеться зєкономити на ігровому ПК то так, на відеокарті зекономити не вийде. Все інше береться з прицнипу на скільки грошей вистачить.

Относительно не важно если не покупать мощьную видеокарту, минимум i5/r5 с 6+ ядрами должно быть. Я бы вообще брал 5600G с встроенным видеоядром, или i5 тоже со встройкой, через 5-10 лет, может оказаться полезным.

Не згодний з твердженням, що RX6600 буде тягнути майже так само, як 3060. Навіть в сухій продуктивності 3060 все ж буде швидше, при цьому 3060 має доступ до ексклюзивних технологій Nvidia (наприклад, можливість використовувати DLSS) і відеобуфер в 12gb теж досить вагомий аргумент, враховуючи апетити нових ігор.

Плюс до цього, для RX6600 потрібно обов’язково мати материнку з pci-e 4.0, інакше ця відеокарта відчутно втратить в продуктивності, так як у неї слот PCIe 4.0×8, тому різницю на зекономленій карті потрібно буде вкласти в кращу материнку.
Звісно, незалежно від відеокарти материнку все рівно варто взяти краще, ніж написана в пості, але з rx6600 це практично необхідність буде.

pcie4 там на самом деле как мертвому припарка, эти карты максимум для QHD гейминга на средних настройках. DLSS не нужен если нет 4К монитора, плюс у amd на самом деле есть его аналог, но на FHD это все не работает, так как апскейлить из 720p будет то еще мыло. Вот чего нет в амд, так это шадоу плей, и в целом запись видео в играх как то странно работает. Есть мнение что на длинной дистанции амд карты лучше себя показывают, как то так выходит что старые радеоны в современных игрых выдают больше производительности чем аналоги от nvidia. Но я считаю что надо брать ту, которая на сегодняшний день дает больше кадров на доллар. Или ту которая больше нравится лично тебе.

На трубе есть куча видео с реальными тестами в играх

По поводу технологий не стоит забывать что во всех консолях стоит аналог RX5700XT

Я думаю непоганий вибір. Виберіть обов’язково кулер на процесор, мені здається буде досить трьохтрубкового. Той що іде у боксовій версії буде дещо більше нагрівати проц. Материнку , якщо не помиляюсь, можна взяти дешевшу на 450 чіпсеті. Я зібрав свій на asus prime b450 m-a ii що була найдешевшою на той момент. Нормально все працює. Можливо навіть розігнати оперативу, що я ще не зробив. А взагалі ютюб — ваш найкращій помічник, там і огляди і тести і найкращі поради.

стандартный кулер справляется полностью со своими задачами. Заменить его можно только в случае, если остались деньги

Надіюсь, ти розумієш що для того щоб цей проц запрацював на материнці на В450 чіпсеті, потрібно оновити біос до найновішої версії? Процесор можна взяти якийсь інший, ryzen 5 3600 або 5600(5600g). Також мене напрягає блок живлення, краще взяти щось від Xilence або FSP. Ось моя думка.

Щиро дякую, обов’язково перегляну

Сейчас уже почти все материнки умеют обновлять биос даже без процессора.

БЖ рекомендую іншої фірми. І проц 5600

Для геймінгу в сучасні ігри на високих-ульрах в full hd.

Все зависит какой средний фпс вас устроит. В целом для 60FPS в FHD вполне себе годная сборка. Но если например QHD 144гц монитор, то уже никакой «ультры». Средне-высокие, вполне.

я бы проц взял минимум 5600, там PCI Express 4 и кеш третьего уровня 32 мб, вместо 16

А так-то, що скажете, нормальна збірка? Планую вставити своє старе ССД з ноуту ще

Підписатись на коментарі