Чи відкрита інформація про зарплати у вашій компанії? Що ви думаєте про таку політику?
Європарламент нещодавно підтримав законопроєкт, за яким оплата праці повинна базуватися на гендерно-нейтральних критеріях. Один з пунктів цього закону забороняє роботодавцям тримати зарплати в секреті.
Нещодавно на ігровій конференції GDC очільник ігрової Lightforge Games Метт Шембарі розповідав про переваги й недоліки такого підходу.
Він зазначив, що принцип відкритих зарплат полягає в тому, що керівництво компанії публікує повну інформацію про винагороду для всіх співробітників. Тобто йдеться про вказування посад, рівнів на цій посаді та конкретні суми (а не діапазони), інформацію про бонуси тощо.
Шембарі підкреслив, що зараз 46% штатних співробітників у США — це міленіали та покоління Z, для яких важливі такі речі, як прозорість і корпоративна відповідальність. Посилаючись на дослідження, він додає, що існує чітка кореляція між прозорістю та справедливістю оплати праці. Тож чим більше відкритої інформації, тим легше боротися з нерівністю зарплат, і це приваблює кандидатів у вакансії.
Автор розповідає, що в його студії є стандартизована структура, де вказані очікування від спеціалістів певного рівня та винагороди на цій позиції. Так співробітники бачать, як розраховуються зарплати й що потрібно зробити, аби досягти певного рівня компенсації.
Водночас, коли співробітники знають, хто скільки заробляє, стає важко уникати порівнянь, образ та важких розмов. До того ж перехід до закритості до відкритості інформації може бути досить важким для компанії.з
Цікаво, наскільки практика відкритих зарплат поширена в українських ігрових компаніях? Чи знаєте ви, скільки заробляють ваші колеги? І чи хотіли б?
Найкращі коментарі пропустити