Чи скасовувати шутер про війну, де можна грати за росіян? Автори гри Glory to the Heroes запустили опитування

21 березня на GameDev DOU вийшло інтерв’ю з розробником гри Glory to the Heroes — це майбутній шутер про російсько-українську війну, який викликав критику з боку спільноти.

Гравців обурив той факт, що в грі планується мультиплеєр, де можна буде грати за росіян і вбивати українців. Після критики у твіттері та у коментарях під статтею, розробники запустили голосування у твітері про те, чи варто скасувати мультиплеєр або гру загалом. Також в коментарях пропонували зробити в грі «кооперативне одностороннє знищення росіян» — така опція теж є в опитуванні.

Дублюємо це голосування.

Що робити з грою Glory to the Heroes?

14%
18%
46%
22%
470 голосів  ·  показати результати

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Скасовувати не варто, але точно кампанія за русню має бути про громадянську війну в рашці(пригожинські ріжуть росгвардію, а кадирівці бурятів), а кампанія за ЗСУ має бути про те, як звільняли Україну від русні.
Власне вже є готові сценарії:
— Оборона Києва
— Харківська операція
— звільнення Херсона
(ми зараз тут)
— Звільнення Донбасу
— зачистка Криму

Гра, де можна грати за росіян проти українців, не повинна бути створена українцями взагалі ніколи. Потрібно ж мати хоч трішки гідності та самоповаги.

Наскільки я пам’ятаю у CS можна було грати за терористів і навіть розстрілювати заручників.
У багатьох іграх можна грати за фашистів.
Якщо підійти творчо — то можна було б створити цікавий геймплей за орка.
Щоб спочатку у орка не було снаряги, броньки, був тільки іржавий калаш і купка патронів. Зате орк може лікуватися будь-яким спиртним, може закинутися наркотою що зменшує дамаг. Але від бухла та дурі «розмите» зображення і можуть бігати чорти — глюки. Орк може поїсти старий військовий сухпай аби додати здоров’я — але від цього його буде регулярно нудити та пучити (ворог почує).
Аби заробити грошей на снарягу — треба мародерити. Намагатися тягнути на собі на базу усю побутову техніку, що знайдешь (пральні машини, кондиціонери, телевізори). Але треба бути обережним — гроші чи хабар можуть відібрати «кадировці» чи ФСБшники.
Звичайно уся російська зброя може у будь-яку мить заклинити, вибухнути у руках, або снаряд чи граната полетить по своїх. Якщо вбити свого — то можна залутити його снарягу і хабар.
Ще можна зробити «карму», як у DOOM — якщо вбивати цивільних то погана карма росте і потім дозволяє тимчасово перетворитися на монстра. Але якщо карма дуже погана — то вночі починають ганятися чорти і можуть утягти до Пекла.
Мета гри за орка:
1) вбивати щобільше, ставати сильнішим і перетворитися на психа (одержимого демоном), на якого полють вже і свої і чужі і треба тільки більше вбивати аби забрати з собою до Пекла більше душ. Отримати заслужене визнання у Пеклі (поруч з Хуйлом).
2) намагатися вижити самому (ховатися від заградотрядів), мародерити і красти у своїх, зливати координати своїх штабів та складів за гроші, брати полонених і продавати за викуп. Коли накопичиш грошей — перебігти до ворожого полону. Там дати на лапу аби замість тебе відправили когось у мішку — і родина отримала гробові. Із грошима втекти десь у треті країни.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Red Alert 3 тоже запретить нужно?

Я в морський бій грав за кацапів і програв.

scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/...​sV8IWT_i08M-g&oe=64464B96

Зверніть увагу, як американці до цього підходять: завжди можна було грати за росіян проти наці, або за хороших росіян проти поганих росіян (типова фішка Call of Duty). Навіть в скандальній місії «No russian» американець під прикриттям в складі російських терористів вбиває невинних РОСІЯН, але аж ніяк не американців.

Якщо хотіти мультиплеєр — викидаєте шеврони і форму з піксельки змінюєте на мультикам наприклад. Інакше завжди буде дилема — з ким можуть воювати українці в мультиплеєрі?:

Потрібно відокремити мережеву гру, і зробити зі самостійною новою назвою. Наприклад: «Second of War», «Minute of War», «Hours of War», або «3Days». А з назвою

Glory to the Heroes

зробити кампанію та кооператив за Сили Оборони України. Гадаю вам не потрібно пояснювати чому так треба зробити.

грати за росіян?

просто зробіть їх імбалансними (в гірший бік), щоб за них грали виключно московити з триколором та трьома буквами на всю голову, грали та страждали

игра ещё никому не продается, потому что ещё не вышла
если что-то на эрефию не продают — не означает, они это не покупают

игра ещё никому не продается, потому что ещё не вышла

тем не менее можно дать денег и получишь збт билд, но окей, путь тут должно быть будущее время, это ничего не меняет

если что-то на эрефию не продают — не означает, они это не покупают

это именно что значит, обойти ограничения несложно, но делать это почти никто не будет, а т.к. игра вряд ли будет популярной, особенно учитывая что не будет мультиплейера судя по опросу, то и желающих ее купить будет немного в принципе

Давати іншим вирішувати, що робити з вашою грою — велика помилка. Не панікуйте, критика буде завжди.
Я б рекомендував залишити все, як ви запланували, випустити альфу з мультиплеєром і побачити, як це грається. Лише після аналізу альфи, якщо підсумок буде вері бед, можна буде думати, щоб щось змінювати кардинально. І те, не давати це вирішувати комусь, а вирішити самим і поділитися зі своїм ком’юніті «що вони думають про нові зміни?»
Якби гра вийшла через рік, або більше, після завершення війни, хейт був би значно меншим. Поспішили.
P. S. Як я розумію, основним game-натхненником для вашої гри був «Squad» і це чудово;)

В последней Масяне на этот вопрос был дан ответ, в «Битве за Бахмут 3» за русских там играли китайцы
youtube.com/watch?v=uoU6kE9oSu4?t=55

Точно — кидайте усе і терміново робить гру про китайців, як у цьому епізоді:

Тільки щоб максимально реалістична була: щоб за китайців можна було москалів по-усякому вбивати. І навіть мирних мешканців у підвалах катувати, лікарні та пологові будинки підривати. Ну щоб як Маріуполь — тільки карти міст Парашки.
Можна там усякі ачівки додати: наприклад японці змагалися хто більше голів полонених за раз катаною зрубить. Азіяти вони взагалі жорстокі — отже у грі можуть робити з москалями що завгодно.

А вообще идея игры, где Китай нападает на Россию для денацификации исконно китайских земель довольно оригинальна, так как не привязана к реальной войне, так что можно выбрать любую сторону, довольно оригинальна по локациям, перекликается с реальной войной и делает ментальную закладку для западного обывателя о не такой уж безопасности Китая.

В общем можно вполне найти финансирование для подобной игры.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Можна замінити гравців, які грають за росіянців, на ботів. Я за росіян грати не хочу, а хочу систему реєстрації бійця, як в Battlefield Heroes, щоб можна було створити бійця й «прив’язати» до Сил Оборони України.

що значить «що робити? — скасувати»?
лівий комсомол не може без лінії партії власні рішення приймати?

Розвелось багато вкраїнчиків, яким би тільки все канселяти, які горять з будь чого в укртві замість того, щоб працювати на перемогу.

робити гру за мародерів, гвалтівників, педофілів, садистів....
це працювати на перемогу?

І Артем з серії ігор Метро, теж?

а й справді, what about артем? бо грав лише у першу колись, та й навіть там не пригадую, аби був мультиплеєр за окупанта....

В серіях Battlefield, Call of Duty. Є і в інших іграх та модифікаціях. У людей завжди є вибір, за кого і в що грати. Є навіть World War 3. Люди й досі купляють російські ігри, та грають в них. А гроші йдуть на геноцид нашої нації. Ті люди, які хочуть скасувати гру, грали за російських персонажів, користувались російською локалізацією й розповсюджували її в маси, робили російські локалізації, користувалися російськимим ПЗ, дивились російське, слухали російське, яктивно користувалися російським сегментом інтернету, і це все з 2014 року, коли наші люди гинули від рук росіян, і їм було байдуже, може й досі користуються тим усім. От, такі «подвійні стандарти». Ще й цькують та погрожують розправою УКРАЇНСЬКИМ розробникам... Вони ще й говорять про етичність та мораль... Чомусь їм до 24.02.2022 було байдуже, коли гинули наші захисники та захисниці... Коли твій народ тоне у власній крові через росіян... У одного розробника загинув дядько в АТО, поки «скасувальники» спокійно користувалися російським і тоді в них не було відрази від всього російського... Як там стримери які користувалися російською локалізацією?

якщо у вашому оточенні повно таких людей, це не означає, що усі такі

але я не розумію, ви хочете, щоб усього цього було якомога меньше? чи навпаки — якомога більше?

пацани зібралися цинічно монетизувати геноцид (власного?) народу... хоча війна ще не скінчилася... ба більше того: ще й обіцяють можливість побігати за армію мародерів та гвалтівників.... доречі, а міні ігри будуть? типу, хто більше вкраїнчиків закатує, хто краще впорається з етнічними чистками? ну щоб гравці могли наввипередки руйнувати критичну інфраструктуру та вбивати цивільне населення ...бо ж усі так роблять ...мабуть ...не знаю жодної успішної гри на приклад, але впевнений, ви мені зараз розповісте

десь народ на російську пропаганду ведеться, то треба і собі її примножувати? з якого дива це називається «працювати на перемогу»? на чию перемогу?

пацани зібралися цинічно монетизувати геноцид (власного?) народу... хоча війна ще не скінчилася... ба більше того: ще й обіцяють можливість побігати за армію мародерів та гвалтівників....

твой подход весьма недалёкий и не, этого полно в играх и так: женские персонажи не должны быть сексуализированы, должны быть представители лгбт, должны быть с избыточным лишним весом, обязательно чернокожие должны быть, калеки, при этом всем не должно быть ни сюжета, ни гейплейной возможности расправы над ними или представления в плохом свете. Ты хочешь к этому всему добавить украинцев. С моральной точки зрения это все правильно, но это все крайне негативно сказывается на игровой индустрии, которая и так в плохом состоянии. Более того обычно все эти борцы за справедливость не особо играют и, соответственно, не поддерживают деньгами, но ограничения добавляют. И получается что нужно чуть ли не всегда делать фентези чтобы все были довольны кроме тех для кого игра делается. Сам подход накладывать табу на украинцев в играх в долгосрочной перспективе вредит нашей стране, хотя бы потому что россиян добавлять будут, а наших нет.

А так как ты далек от этого всего напишу проще: это все тоже самое что переименования мастер-слейва в мейн-саб по репозитория и прочих названий переменных. Изначально ничего такого в название не закладывалось даже, но надо переделать ради не пойми чего

А в целом игра изначально не продумана, на кой делать мультиплеер в игре где за одну из сторон никто не захочет играть из-за того что россии продавать не планируют. Единственный нормальный вариант обезличить стороны в мультиплеере и ты просто играешь за солдат против солдат. Но это тоже не совсем то, потому что это тупо безликий малопопулярный шутер будет, который перестанут играть через месяц

те, що гру не продаватимуть на росії, ще не означає, що росня її не зможе купувати.... але так, «недалёкий» тут саме я 🤣

і ще, який такий мій підхід? де це я писав про калік, лгбт і т.ін.??? пане Вадиме, ви коли пляшку вгасили, то хоча б в інет не лізьте, ок?

те, що гру не продаватимуть на росії, ще не означає, що росня її не зможе купувати....

статистически после официального запрета на продажу в каком-то регионе количество тех, у кого игра будет, сокращается более чем на 80%. Конечно, способы купить остаются, только количество желающих/способных получить игру сильно падает

і ще, який такий мій підхід? де це я писав про калік, лгбт і т.ін.??? пане Вадиме, ви коли пляшку вгасили, то хоча б в інет не лізьте, ок?

хоть я случайно и удалил слово «оригинальный» перед первой запятой это не изменило смысл... что тебе не ясно с того что написано?

але так, «недалёкий» тут саме я 🤣

я такого не писал, но инициативность похвальная :)

якщо у вашому оточенні повно таких людей, це не означає, що усі такі

Зайдіть в інтернет і побачите... десь руйнують могили загиблих захисників, повно колоборантів, навідників, зрадників які готові продати абсолютно все... А ще «українці» підспівують під російську пісню, в якій йдеться про вбивства українців... Вбивають наших захисників, які приїжджають з фронту... Продають ковбасу «ЗСУ», Напій «Буча-комбуча», редиску «Азовсталь», печиво «Привид Києва», сухарики «Збройні Сухарі України», ковбаса «ЗСУ», лаваш із зображенням українських воїнів на обгортці тощо... images.unian.net/...​0015076-4620.png?r=306472

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

о боже, г+г та інші стандарти журналістики...

то ось чому ви вважаєте, що усі такі?

У нас купа зрадників, ще є московські «сплячі агенти». А загалом, в нас населення різне, як і в кожній країні.

Ще й нових агентів вербують...

чи ви не зрозуміли мого питання, чи свідомо не бажаєте розуміти, та я перефразує: навіть оці ковбаси зсу, буча комбуча та інший треш — для вас це що, вагома підстава вчиняти так само???

Як саме, ви колись грали в PVP мережеві ігри? Коли в обох командах Українці з прапорами й гербами України, легко так грати?
А от росіян, з їхніми триколорами, приємно знищувати.
В усьому є розумна межа.
І кожна людина може трактувати, будь-що, як хоче.

але я не розумію, ви хочете, щоб усього цього було якомога меньше? чи навпаки — якомога більше?

Щоб не було «подвійних стандартів». Чому можна те все, а робити гру — ні...

а хто казав, що те все можна??

Бо в нас «вільна» країна, яку ще треба звільнити від окупантів, а де взяти кошти, озброєння, техніку, зарплати і т.д.. Нам вічно допомагатимуть?
Нам потрібно переозброювати армію, відбудовувати зруйновані оборонні підприємства.
США мають найпотужнішу армію в світі, а де вони беруть гроші на неї?
Правильно, з податків.
А звідки податки йдуть? З якої індустрії?
Правильно, розробники ігор платять податки, які «йдуть» і на армію.
В США, майже на будь-який смак, є шутери з військовими США.
І не тільки США їх виробляє.

пацани зібралися цинічно монетизувати геноцид (власного?) народу... хоча війна ще не скінчилася... ба більше того: ще й обіцяють можливість побігати за армію мародерів та гвалтівників.... доречі, а міні ігри будуть? типу, хто більше вкраїнчиків закатує, хто краще впорається з етнічними чистками? ну щоб гравці могли наввипередки руйнувати критичну інфраструктуру та вбивати цивільне населення ...бо ж усі так роблять ...мабуть ...не знаю жодної успішної гри на приклад, але впевнений, ви мені зараз розповісте

Планували PVP- де буде дві озброєні сторони без НІПів і кампанію за Сили Оборони України. І знову «подвійні стандарти», коли гру притягують до реальності, а про саму реальність забувають. Війна не закінчиться від того, що гри не буде, люди не перестануть гинути, будинки не перестануть руйнувати, геноцид української нації не зупиниться, мертві не оживуть, а про живих вже забувають і не хочуть знати, що відбувається з ними...
Вас не змушують грати за росіян, у вас завжди є вибір.

Забули про серію ігор «Сталкер»? Де можна вбивати Українських військових та сталкерів... А в 2 Сталкері, буде теж саме, тільки будуть завуальовані військові. Приємно буде грати в таку гру?

хз що там, я у Сталкерів не грав, бо взагалі до шутерів не дуже (ну за винятком L4D чи DRG хібащо) ...та схоже, ви не розумієте головну проблему

пацани роблять гру про війну, яка досі триває.... ну гаразд, уявімо, що усе це робиться із найліпшими намірами, нехай... але грати за росіян?? серьйозно?? ні, я не дивився усіх тих видосів з демкам та журналістками, але тут і дивитися нічого — є лише два варіанти:

1) або геймплей за росню буде серьйозним — що прирівнює їх до ЗСУ та виправдовує усі ті звірства (не кажучи про те, як добре це зіграє на руку рос.пропаганді)

2) або геймплей за росню буде жартівливий — ну типу: дивіться, які росіянські солдатики насправді нікчемні ...а отже і ЗСУ насправді не такі вже й круті (не кажучи про те, що цей варіант узагалі перетворює таку «гру» на мем про війну)

як гадаєте, увесь той треш, про який ви тут згадували — це достатній аргумент для того, щоб існував хоча б один із цих варіантів?

хз що там, я у Сталкерів не грав, бо взагалі до шутерів не дуже (ну за винятком L4D чи DRG хібащо)

Є один мод до Battlefield 2, де за сюжетом, Україна напала на білорусь. www.moddb.com/...​mods/point-of-existence-2
А ось опис сюжету.
After a long, bloody war in the Sudan, the governments of the United States and Russia struck an uneasy cease-fire over the fate of Africa and its burgeoning industry. This peace would be short lived, for to the north a new conflict was brewing. Ukraine, a former satellite state of the Soviet Union, sought to gain back the power from which it once reveled in.

As the snow fell in a heavy midwinter storm, Ukrainian troops moved towards the border of Belarus. Without warning, Ukrainian troops attacked with a speed and effectiveness not seen since the blitzkrieg of WWII. With their aggressive tactics, the Ukrainian army reached the capital of Belarus in a matter of weeks. The lightly armed and ill-prepared Belarusian army could do little to stop this onslaught of men and metal.

The fall of Minsk signaled the end of resistance throughout Belarus. The bordering countries of Ukraine and Belarus began to wonder if they were as vulnerable to occupation as Belarus had been.

The United Nations condemned these attacks as unjust and illegal but was unable to pass a mandate to take action against the expansionist aims of Ukraine. The UN’s inability to act upon the actions of the Ukrainian army only strengthened Ukraine’s resolve that they could not easily be stopped. Six months came to pass with no military action against Ukraine but rumors had started that Ukraine was systematically killing their former political competitors. With no clear evidence of the assassinations, the United Nations was still reluctant to take action.

As time passed, more evidence surfaced of executions, illegal imprisonment, and torture; however, it was all unconfirmed information until a Kramaerican Photo reconnaissance satellite passed overhead. The satellite caught pictures of mass graves where the Ukrainian army had been dumping the bodies of political enemies and what appeared to be unarmed civilians.

This information was promptly forwarded to the UN Security Council. With an unprecedented 93% majority, a mandate was drafted and signed. Troops would be sent into Ukraine and Belarus to bring those who had committed these crimes to justice. In an underground bunker, military advisers and command staff from around the world met to plan the attack.

The principal military force to go into Ukraine would be led by Germany and the United States. They planned to hit Ukraine first in the hopes that if the Ukrainian public found out about the war crimes their government had committed in their name, the citizens would lay down their arms and greet the American and German troops as liberators. The plan consisted of a massive airborne assault and armored spear head from Poland. The German forces would rush to Kiev in the heart of the country, while the United States protected their northern flank from the Ukrainian troops based in Belarus.

On a dim night in September, the invasion of Ukraine was started. Through the darkness came ten thousand airborne troops, dropping from the sky like a heavy rainstorm.

The destiny of Eastern Europe now lies in your hands. It is time for you to choose which side of this epic conflict you shall fight on to prove your Point of Existence.

1) або геймплей за росню буде серьйозним — що прирівнює їх до ЗСУ та виправдовує усі ті звірства (не кажучи про те, як добре це зіграє на руку рос.пропаганді)

Не походжуюсь з цією думкою. Можна зробити катсцени перед початком матчу зі скоєними злочинами росії.

2) або геймплей за росню буде жартівливий — ну типу: дивіться, які росіянські солдатики насправді нікчемні ...а отже і ЗСУ насправді не такі вже й круті (не кажучи про те, що цей варіант узагалі перетворює таку “гру” на мем про війну)

Погоджуюсь. Але вже такі ігри роблять.

як гадаєте, увесь той треш, про який ви тут згадували — це достатній аргумент для того, щоб існував хоча б один із цих варіантів?

Китайці або росіяни, можуть зробити свої ігри де росіяни будуть героями, а українці воєнними злочинцями. Вже не кажучи, про продажних “українських” розробників. Та будь-хто може зробити...

1) або геймплей за росню буде серьйозним — що прирівнює їх до ЗСУ та виправдовує усі ті звірства (не кажучи про те, як добре це зіграє на руку рос.пропаганді)

Я не хочу бачити гру де будуть росіяни «асвабадітелями», а ми УКРАЇНЦІ окупантами...
А такі ігри будуть...
Хто перший зробить гру, про російсько-Українську війну, той і розкаже правдиву, або брехливу історію.

2) або геймплей за росню буде жартівливий — ну типу: дивіться, які росіянські солдатики насправді нікчемні ...а отже і ЗСУ насправді не такі вже й круті (не кажучи про те, що цей варіант узагалі перетворює таку «гру» на мем про війну)

А ця гра підходить? www.cybernation.team
PROJECT FREEDOM ORC HUNTER

ДОПОМОГА

Баз надійного тилу не може бути фронту. Проте, люди звикають до війни, особливо за межами нашої країни, та роблять менше донатів на допомогу ЗСУ, які потребують фінансової підтримки. Наша гра — це стимул та подяка для тих, хто вносить кошти в наш, поки що невеликий, фонд. Ми віримо в те, що зможемо допомогти Україні, заохочуючи геймерів з усього світу зробити свій внесок задля нашої перемоги.

День за днем

Воїни Збройних Сил України віддають душу й тіло за право існування нашої нації, за нашу свободу, за вільну та незалежну Україну. І вдень і вночі вони героїчно боронять наш народ від московського ярма. Та вони потребують нашої з вами допомоги. Зробіть свій внесок, пограйте в гру, отримайте своє місце в титрах та допоможіть Україні вибороти свою свободу!
СЛАВА УКРАЇНІ, ВСІМ ГЕРОЯМ СЛАВА!

1) або геймплей за росню буде серьйозним — що прирівнює їх до ЗСУ та виправдовує усі ті звірства (не кажучи про те, як добре це зіграє на руку рос.пропаганді)

Ігролад повинен бути реалістичним, а не з скандальними «бафами», я б ще повірив, що вони бояться Сили Оборони України, а так... Детальніше на відео можна послухати.
Якщо розробники залишать так як є, то потрібна конкуруюча гра. А взагалі потрібно побільше ігор різних жанрів, щоб показати великій аудиторії воєнні злочини росії. І їх роблять.
В мене була надія, що це не буде asset flip, але це ще невідомо...
Переглянув відео Брудної Стіни.

www.bbc.com/news/technology-63078950 Зробив харків’янин одну гру на платформі Roblox...
www.reddit.com/...​ox_donetsk_war_simulator Крінж...

Може комусь сподобається.

десь народ на російську пропаганду ведеться, то треба і собі її примножувати? з якого дива це називається «працювати на перемогу»? на чию перемогу?

А може гру розробляють за сприянням Українських спецслужб? Щоб виявити колоборантів, зрадників, навідників, любителів «срусійського міру»? Українець буде грати за росіян, які вбивають його народ?

Атомік Геартс, який збирає дані для фсб, теж жарт? А «українці» купляють, і з торрент-трекерів качають...

У кожної людини є своя думка, і це не означає, що вона істинна.

ааа, ну тоді ок! тоді можна чудити усілякий треш, ага... 😑

А ви хочете, щоб у нас було, як у Північній Кореї?

Покажіть мені мій коментар, де я на 100% погоджуюсь з розробниками гри?
Мені не все подобається в цій грі, а також, я незнаю, якою буде гра.
І я не можу судити «продукт», який ще в розробці, де все можуть змінити.
А загалом, кожен коментатор бачить «свою ідеальну гру», яка може бути не схожа на ту, яку випустять чи планують зробити розробники.

А ось демоверсія гри, де не вистачило фінансування.

Наскільки я пам’ятаю у CS можна було грати за терористів і навіть розстрілювати заручників.
У багатьох іграх можна грати за фашистів.
Якщо підійти творчо — то можна було б створити цікавий геймплей за орка.
Щоб спочатку у орка не було снаряги, броньки, був тільки іржавий калаш і купка патронів. Зате орк може лікуватися будь-яким спиртним, може закинутися наркотою що зменшує дамаг. Але від бухла та дурі «розмите» зображення і можуть бігати чорти — глюки. Орк може поїсти старий військовий сухпай аби додати здоров’я — але від цього його буде регулярно нудити та пучити (ворог почує).
Аби заробити грошей на снарягу — треба мародерити. Намагатися тягнути на собі на базу усю побутову техніку, що знайдешь (пральні машини, кондиціонери, телевізори). Але треба бути обережним — гроші чи хабар можуть відібрати «кадировці» чи ФСБшники.
Звичайно уся російська зброя може у будь-яку мить заклинити, вибухнути у руках, або снаряд чи граната полетить по своїх. Якщо вбити свого — то можна залутити його снарягу і хабар.
Ще можна зробити «карму», як у DOOM — якщо вбивати цивільних то погана карма росте і потім дозволяє тимчасово перетворитися на монстра. Але якщо карма дуже погана — то вночі починають ганятися чорти і можуть утягти до Пекла.
Мета гри за орка:
1) вбивати щобільше, ставати сильнішим і перетворитися на психа (одержимого демоном), на якого полють вже і свої і чужі і треба тільки більше вбивати аби забрати з собою до Пекла більше душ. Отримати заслужене визнання у Пеклі (поруч з Хуйлом).
2) намагатися вижити самому (ховатися від заградотрядів), мародерити і красти у своїх, зливати координати своїх штабів та складів за гроші, брати полонених і продавати за викуп. Коли накопичиш грошей — перебігти до ворожого полону. Там дати на лапу аби замість тебе відправили когось у мішку — і родина отримала гробові. Із грошима втекти десь у треті країни.

Я джва года жду такую игру!
(и еще чтоб корованы грабить можно было)

«Здраствуйте. Я, Кирилл. Хотел бы чтобы вы сделали игру, 3Д-экшон суть такова... Пользователь может играть лесными эльфами, охраной дворца и злодеем. И если пользователь играет эльфами то эльфы в лесу, домики деревяные набигают солдаты дворца и злодеи. Можно грабить корованы... И эльфу раз лесные то сделать так что там густой лес... А движок можно поставить так что вдали деревья картинкой, когда подходиш они преобразовываются в 3-хмерные деревья. Можно покупать и т.п. возможности как в Daggerfall. И враги 3-хмерные тоже, и труп тоже 3д»

Вибачте, не втримався :)

Здатися так, щоб не застрелили свої

Скасуйте русню як вибір. У грі це простіше

До речі, може бути норм вихід.
Мультиплеєр на вибір:
З одного боку:
— Свобода росії
— Кастуся Калиновського
— Грузинський національний легіон
— Джохара Дудаєва
З іншого:
— русня, якщо вже так хочеться її впихнути

А кампанію описав нижче.

АХ ТИ. Тобто братів-білорусів можна убивати? І грузин!!! УДОЛІІІІ11111!!!!

за русню хіба що в легіоні Свобода росії

в грі їх кількість буде разів в 20 більша, ніж на війні. Таке собі. Майже як батальон Крим...Із 8 людей

Гра, де можна грати за росіян проти українців, не повинна бути створена українцями взагалі ніколи. Потрібно ж мати хоч трішки гідності та самоповаги.

ну чому ж? якщо росіяни там будуть вигрібати при будь якому сценарії то не бачу перепон ;)

Скасовувати не варто, але точно кампанія за русню має бути про громадянську війну в рашці(пригожинські ріжуть росгвардію, а кадирівці бурятів), а кампанія за ЗСУ має бути про те, як звільняли Україну від русні.
Власне вже є готові сценарії:
— Оборона Києва
— Харківська операція
— звільнення Херсона
(ми зараз тут)
— Звільнення Донбасу
— зачистка Криму

а кадирівці

ї**** всіх інших
на заставці гри титрами йде рекламний слоган — «перша військова гра, толерантна до ЛГБТ-спільноти»

в будь якому вигляді, грати за росіян це крінж, одиночна компанія може і має бути без гри за росіян, бо в нас є багато різних відів військ які урізноманітнять геймплей

Ну чого, керувати росіянином який вбиває інших росіян, це ж прекрасно)
Це як спостерігати як росіянські диверсанти ріжуть іншу русню)

«Зачистка Крыма» от 2 миллионов русских которых туда импортировали? Какая наивность. Единственное что можно сделать с Крымом — демилитаризованное независимое государство. У которого не будет денег, потому что Крым это **** мира, единсвенная польза которого — военное влияние на акваторию Черного моря. Итог — зависимость от Украины или России. Извините, но я вообще не представляю позитивных сценариев. Ваше «мы освободим Крым» звучит очень позитивно, но что вы собираетесь делать с 2 миллионами русских которые там находятся?

можно сделать с Крымом — демилитаризованное независимое государство
Итог — зависимость

У тебе логіка поламалась :)

Ничего не поламалось. Иногда все варианты плохие. Украина не отдаст крым России. Россия не отдаст Крым Украине. Независимый Крым невозможен из за географии и экономики.

Россия не отдаст Крым Украине.

Крим віддавали Україні 2 рази: спочатку у 1954 році, а потім у 1991 році підтвердили що Крим — Україна. Окупація тільки підтвердила що без України Криму погано.
Єдина причина чому Параша воює за Крим — це «Холодна Війна» у мозку одного божевільного діда.

Старий анекдот на новий лад:
У Ялті стоїть корабель, на нього сідають пасажири. Підходить кримський татарин та питає:
— А куди це корабель?
— Та от 2 мільйона кацапів до Параші повертаємо.
— Та невже усі кацапи помістяться?
— Не хвилюйтеся — помістяться. Корабель без дна ...

Шутки про геноцид отлично зайдут когда правящая партия будет просить подачку от МВФ/ЕС/США на зарплату бюджетникам.

Після війни питання що робити з москалями, які переважно підтримували Хуйла, буде вирішувати міжнародний трибунал. Можливо їх чекає доля корінних Американців — резервації у Сибіру. Можливо вчені ще раз повернуться до гіпотези «унтерменьшів» і визнають росіян неповноцінною нацією виродків. Примусова стерилізація допоможе вирішити проблему не гірше за газенвагени.

ага, а потім маленьке звірятко загортає шоколад у фольгу.
який ви мрійник, пане. заздрю вам.

Привіт мій песемістичний друже, питання правильне і зрозуміле, пояснюю:
Йде активна підготовка до контрнаступу ЗСУ, тільки лінивий по обидва боки фронту ще про це не сказав. Виглядає все так, що досить скоро так чи інакше буде звільнено частину півдня включно із Мелітополем і/або Бердянськом. Очевидно, звільнення не буде легкою справою але воно буде і виглядає так, що дуже скоро, до літа так точно.
Після цього росіянське угруповання буде розрізане на дві частини і русня втратить сухопутний коридор в Крим.
Після чого із звільненого азовського узбережжя майже весь Крим і КРИМСЬКИЙ МІСТ є досягаємими цілями для наявного у ЗСУ озброєння + ми бачимо, що хтось в Україні таки налагодив випуск аналогів шахідів-мопедів які досягають вже повністю весь півострів.
А далі сценарій, який до дурного простий: Сухопутного коридору нема, дорожнє і ЖД покриття мосту буде виведено з ладу в перші дні і кримський міст буде непридатний для пересування.
У нас вже була демонстрація того, наскільки тендітним є міст, якщо три прольоти впали лише від одного вибуху вантажівки.
А тепер питання із зірочкою: як довго русняві окупанти зможуть жити без зв’язку із «великою землею», без підвозу їжі та боєприпасів, чинити опір якщо щодня на їх військові об’єкти будуть падати мопеди + GLSDB + дуже ймовірні атаки флоту морськими дронама які вже застосовувались.
Якщо хочеш, можем посперичатись на щось цікаве, що до кінця літа з Кримом релізується Херсонський сценарій і «жест доброй воли».
Я навіть не здивуюсь, якщо здача Криму буду взагалі без бою, це було б символічно.

Стосовно кабанчиків які заїхали туди, поки півострів був в окупації: Все просто, нелегальний перетин кордону і посягання на територіальну цілісність.
Як мінімум, депортація і заборона в’їзду в майбутньому, як максимум, якщо будуть чинити опір — поповнять обмінний фонд і/або в тюряжку працювати на відновлення економіки України. Як опція — строй отряди відбудовувати зруйноване рашистами, утилізовувати русняву згорівшу техніку, рекультивовувати поля і землі після бойових дій, засипати окопи і т.д.

Можеш навіть послухати аналіз того, як Іван коментує русняві роздуми на тему прийдешнього контрнаступу:

Виглядає трохи оптимістично, не думаєш?

Коментар було написано 23 березня з усією наявною інформацією на той момент.
Признаюсь чесно, тоді я був суттєво більш оптимістично налаштований стосовно йдучого нині контрнаступу.
Головних було дві причини оптимізму:
1. Небуло усвідомлення масштабу мінування.
2. Суттєве штучне затягування постачання «західними союзниками». Затягування буквально всього, але перш за все звісно далекобійних ракет та авіації.

Я писав про це ось тут: dou.ua/...​rums/topic/44278/#2654174

Так, я все ще вірю в перемогу України й звільнення всіх територій в кордонах 1991 року і намагаюсь робити все залежне від мене для наближення цього.
Але в той же час я маю суттєво більший скепсис і усвідомлення того, що війна, скоріше за все, затягнеться ще на весь 2024 рік.

Але з іншого боку, незважаючи на мій поточний песимізм(а може це я просто не виспався і втомився після тренування на стрільбищі?), фактично, все що я описав стається.
Міст виведено з експлуатації, дрони йракети через день падають на об’єкти в Криму, кабанчики активно повалили з півострова через Чонгар, чим суттєво ускладнили військову логістику окупантів.
Ну і сталася ще катастрофа на Каховській ГЕС, чого ніхто не міг прогнозувати, але ця катастрофа знищила постачання води з Дніпра в Крим через канал чим суттєво ускладнила русняве становище там.
Коротше, я все ще вважаю прогноз вище валідним, але тепер просто бачу, що це розтягнеться додатково на осінь і, можливо, зиму замість оптимістичного сценарію звільнити Крим до кінця літа.

Депортація або в тюрму. Це не 2 млн «рускіх» це 2 млн окупантів Московії які творять злочини на території України. За кожен злочин буде відплата

Да чего мелочиться-то? Сразу лагеря смерти можно. Главное золотые пломбы не забывайте вырывать.
Только вот сомневаюсь, что США/ЕС дадут осуществить эти влажные мечты об депортациях и резервациях.

Лол, не дадуть здійснити депортацію нелегальних мігрантів які ще й потенційно можуть чинити опір в умовах воєнного часу)? Сіріуслі)))?
А якщо свино-собака яка заїхала після 14 року зайняла будинок/землю людини яка евакуювалася і після звільнення така людина захоче назад свою власність, що тоді, «панять і прастіть»?

«Запомните етот твит» більшість окупантів звалять своїм ходом задовго до того, як на півострів зайде ЗСУ.
А ті хто не звалять, поповнять обмінний фонд. Русня вивезла 150 тисяч дітей з України + військовополонені. Нам потрібно багато обмінного фонду.

А ті хто не звалять, поповнять обмінний фонд. Русня вивезла 150 тисяч дітей з України + військовополонені. Нам потрібно багато обмінного фонду.

Пропонуєш захопити в Криму 500 тисяч військових пенсіонерів і намагатися обміняти їх на українських дітей?

Для початку(якби мене хтось спитав, звісно) я б радив затримувати і відправляти по тюрмам всіх повнолітніх росіян, тобто тих, хто приїхав у Крим після 2014. Їх злочин є очевидним.
Хоча повторюся, думаю, що всі такі здриснуть задовго до того, як зайде ЗСУ.
До речі, нагадаю, якщо хто забув, зараз можна легально по закону будь-кому вбити будь-якого росіянина на території України, а Крим це Україна.
Закон був прийнятий в перші дні вторгнення аби легалізувати потенційну партизанщину + вбивства диверсантів місцевими жителями.

Потім я б затримав усіх колаборантів, а таких буде не мало.
Потім всіх тих дурачків, які палили на камеру українські паспорти або іншими діяннями сприяли окупації або посягали на державну цілісність. Благо, всі вони засвітили свої єблєти і сподіваюсь «на олівці» в СБУ. Зробити рейди по місцям їх приписки не мало б бути складно.

Ну і так, міняти таких на кожного громадянина або захисника України.

А потім вже методично перевіряти і при необхідності затримувати всіх решта.
Благо, на півострові збереглося достатньо свідків та доказів аби однозначно визначати причетний той чи інший громадянин до протизаконних дій чи ні.

За 5 чи навіть 10 років я б перевірив кожного жителя Криму. Не всіх треба карати в’язницею, але якщо виявиться, що чувак був колаборантом, то, як мінімум, він не повинен працювати на будь-якій державній посаді, пенсія в нього не повинна бути вища за мінімалку, а сусіди мають знати, що поряд живе криса.

Гарний план. Тільки там нема стільки пенсіонерів, більше, все-таки, орків.
Чи маєте кращий план? «Панять і прастіть, видать українськіє паспарта»? Клепку маєте?

Ось цю рекламу треба масово запустити в Криму ;)
twitter.com/...​/1639271101271363584?s=20

Заміть, ти перший придумав про табори смерті для своїх дружбанів.
Типово по-вашому — звинувачувати інших у тому, що робиш або зробиш сам. Фільтраційні табори у ростові, катівні, масові могили у містах окупації, статті про «кінцеве вирішення українського питання» — все це ваших рук справа.

До речі, а яку альтернативу ти пропонуєш? Врахуй, що всі понаєхи в Крим з т.з. українських законів — незаконні мігранти та окупанти.

«За вашим» — це за яким? Хлопчик з анонімним акаунтом, я — українець. Про депортації та фільтрації якраз заговорив інший клоун з загостреним почуттям ура-патріотизму.

Особисто моя думка — Крим і Донбас очікує захоплююча доля Північного Кіпру. В результаті звідти самі від’їдуть всі, хто зможе.

>> Да чего мелочиться-то? Сразу лагеря смерти можно. Главное золотые пломбы не забывайте вырывать.

Оцей клоун?
В нього дєдушкі-асвабадітєля часом не було?

Татарам в юрту на підлозі віддамо. Вони розберуться.

В Криму немає «2 мільйонів росіян» яких туди імпортували. Ціле населення півострова за даними російських окупантів на початок 2023-го року склало 2 471 950 осіб. При цьому на початок 2014-го року на півострові мешкало трохи менше двох мільйонів громадян України.

Я не знаю про які два мільйони понаїхавших росіян ви кажете. Очевидно що кількість оккупантів, що понаїхали за 9 років окупації дорівнєю кільком сотням тисяч осіб.

Маю певність, що вони в переважній більшості будуть тікати з півострова коли його повернення до складу України стане очевидним. Більщість з них втече самотужки побоюючись «страшних бандерівців які їх будуть різати». Не думаю що після повернення Криму понаїхавших росіян на півострові залишиться більше кількох десятків тисяч, ну може сто тисяч, але наврядчи більше.

З тими хто не втік на мою думку треба вчинити наступним чином:

— хто не вчинив інших злочинів проти України окрім незаконного перетину кордону: дати певний термін на добровільне залишення території України. Наприклад 3 місяці на збір речей і після цього — валізка, вокзал, расія.
— хто не захоче виїжджати сам — примусова депортація.
— хто вчинив тяжкі злочини проти України мають відповідати перед законом згідно діючого законодавства. Після судових вироків та відбуття покарання — валізка, вокзал, расія.

Решта мешканців Криму — це громадяни України, які тимчасово перебували в окупації. Сам факт наявності в них іноземного паспорту держави агресора не означає їх виходу з громадянства України. З ними також буде діференціована політика.
— хто не вчинив злочинів проти України мають у визначений законом термін (наприклад півроку) позбутися російського громадянства, та можуть без перешкод лишатись на території України.
— хто цього не зробить має бути позбавлений українського громадянства і тоді — валізка, вокзал, расія.
— особи що вчинили злочини проти України мають бути притягнуті до відповідальності згідно відповідних статей карного кодексу України.

Тобто іншими словами українці, що взяли ворожі паспорти мають визначитись громадянами якої країни вони хочуть бути. України чи Росії.

Розробники цієї гри мене ненавидять, але я дам пораду. Ігри типу Aliens: Fireteam Elite існують. І ні в кого не виникає ніяких моральних питань з цього приводу. Є команда з різними класами, яка виконує завдання, на неї з усіх боків пруть вороги, в чому проблема це імплементувати?

І чому цього не можна було зрозуміти півроку тому — велике питання. Як я і казав, головна проблема — моральна. Якби я був родичом загиблого героя у Бучі, мені було б максимально погано бачити подібну гру.

Я вже не кажу про те, що ця гра буде подарунком для росіян, яки будуть хизуватися вбивствами українців на стрімах. Навіть якщо гра не вийде на болотах, її спіратять та будуть грати. І невідомо скільки людей після цих стрімів на росії реально підуть у військомати та почнуть вбивати Українців вже у реальному житті.

Як ці можливості можна було упускати під час брейнштормів я гадки не маю.

Насправді, ми тебе кохаємо. Кооператив зараз розглядаємо як один із варіантів, ще подивимось на опитування. Але щодо ворогів які пруть — точно не про цю гру. Якщо і робити кооператив то зберігаючи тактичну складову і реалістичність.
А щодо подарунка до росіян, то її там дійсно немає і не буде, я і локалізації. Якщо теоретично припустити що ми далі робимо мультиплеєр і гру піратять в росії, я думаю її там швидко заборонять бо там так само можна вбивати росіян

Гра не на часі, ще рано робити щось такого плану.

вважаю не правильним що якісь люди які ніколи не грають у ігри, вирішують якою має бути гра

З чого ви взяли що вони не грають? Ви стверджуєте що в геймерів має бути відсутній моральний компас?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

люди з твітеру вирішили що їх думака важливіша за думку геймерів

ти думаєш, що у твітер геймерів не пускають? подивись, хто бере участь в обговоренні цієї теми в твітері. там у кожного п’ятого є свій геймерський канал на ютубі (перебільшую).

Зробити так, щоб федерація при будь яких умовах — програвала, навіть якщо ігрок за Україну AFK. І в кінці матча, тому хто вибрав орчу фракцію, показувати сцену як вішають путлера. Гру роздавати безкоштовно, десь на Vk play.

Можна зробити декілька «фракцій» Інтернаціональний легіон, Зсу, Тероборона і всі воюють проти русні

Хороша ідея, проте як ви вбачаєте таку можливість у сесійному мультиплеєрному режимі розрахованому на дві команди?

Командний кооператив: гравці діляться на команди («фракції»), вооють в режимі PvE і змагаються в кількості набраних очок/швидкості виконання операцій/тощо.

Дуже, навіть, хороша ідея. Я проголосував за збереження мультиплеєру, та й навіть з ним ідея здостабіса хороша.

Або ж різні види ЗСУ, мають можливості та призначення: Інтернаціональний Легіон це невеликий загін із найкращою та найточнішою зброєю; Сухопутні сили це основа сила, що займається захопленням об’єктів; ТерОборона це підтримка для ЗСУ; ну і авіація з артою

Якщо не помиляюсь, режим операцій в оригінальній задумці був саме про це: поділити гравців на підрозділи за призначенням, які мають виконувати різні задачі для спільного виконання військової операції

Є опція. Так, наприклад, Кракен харківський діє разом з 92 і 93 бригадою. В них різні ролі. Кракен — ССО, 92, 93 — це відомі одшмб

Підписатись на коментарі