Творець всесвіту «Відьмака» Анджей Сапковський відвідав студію CDPR після довгих років суперечок через авторське право

Цього тижня автор серії романів «Відьмак» Анджей Сапковський відвідав студію CD PROJEKT RED.





Про візит польського письменника написали в офіційному твіттер-акаунті CDPR. Цю зустріч вони назвали «хвилюючим досвідом та винятковою можливістю».

Це може здатися абсолютно звичайною подією, лише якщо ви пропустили, як кілька років тому письменник та ігрова студія неодноразово вирішували питання авторських прав. Про це вдало пригадали у TheGamer.

У 2016 році пан Сапковський висловлював претензії, пов’язані з грою. На одному з публічних заходів письменник говорив, що успіх гри спричинив проблеми з видавництвом його власних книг.

«Зарубіжні видавці почали використовувати графіку гри на обкладинках книг. Люди відкидали книгу, кажучи, що вона не нова, а пов’язана з грою. В тому сенсі, що книга була написана за грою, а таких книг, особливо у жанрі фентезі, у нас багато. Мені довелося боротися, аби довести, хто з нас був першим,» — обурювався творець всесвіту «Відьмака».

У 2018 ж році повідомлялося, що Сапковський вимагав у студії $16 млн за авторські права на «Відьмака». Початково ж письменник продав CDPR можливість використовувати франшизу за $9500. Як пан Анджей сам зазначав в інтерв’ю EuroGamer, таке рішення він прийняв, бо не думав, що ігри стануть успішними. Та після десятків мільйонів продажів гри автор змінив думку. Зрештою сторони досягли угоди, не розголошуючи її деталей.

Варто зазначити, що пан Анджей почав сваритися через гроші лиш тоді, коли його син, Кшиштофт Сапковський, тяжко захворів на рак і потребував термінового та дорогого лікування. На жаль, син письменника не зміг здолати хворобу та помер у 2019 році.

Зрештою, добре бачити, що автор всесвіту «Відьмака» та творці культових ігор за його книгами змогли налагодити дружні стосунки! 🤝

Як гадаєте, чи міг Анджей Сапковський відвідати CD POJEKT RED з «робочих питань», так би мовити? Можливо, автор доєднається до роботи над сюжетом нового мультиплеєра у всесвіті «Відьмака»?

Саме сьогодні розповідали, що CDPR оцінила масштаби й комерційний потенціал початкової концепції нового проєкту Sirius (нова серія «Відьмака») та взялася формувати основу гри заново.

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

першу книгу прочитав коли мені було років 13. я хворів вдома і мама мені подарувала, щоб не нудьгував, але другу частину)
з тих пів прочитав усю серію декілька разів
ігри теж топчік :) тому радий що вони поновили стосунки

Я теж років у десять у якийсь книзі прочитав уривок про битву з упирицею, і запамʼятав настільки, що знайшов повну книгу років 10 потому

Я починав з W3 не маючи нікого бажання читати книжки. Зроблено як на мене з душею, квести, персонажі. Особливо Барон.
Потім прочитав книжки, всю серію.
Скажімо так — це різні речі, добре, що на базі серіі книг захотіли зробити гру. Не бачу сенсу писати що краще — книги чи гра. Це недоречно.
Повага пану Анджею за його працю. Це ж він це все розпочав, по суті.

П.с. Серіал починав дивитись, не зайшло.

Хай подякує що завдяки грі, його книги набули шаленої популярністі у всьому світі

Без його книг не було б гри. І книги були досить популярні і без гри.

Тю. Та я завдяки грі Відьмак 2 , прослухав- перечитав- передивився більшість книг/ серій про Геральта.

первый ведьмак яд, остальные штамповочное говно

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі