Художники проти AI(?) Запис войсчату GameDev DOU
Протистояння цифрових художників та штучного інтелекту триває! ⚡️ Спочатку ми споглядали страйки в ArtStation проти AI, потім художники почали релізити інструменти, які можуть захистити їхній арт від нейромереж, а згодом і подали в суд на Stability AI, Midjourney та DevianArt.
Тож ми запросили скілових геймдев-художників поговорити про це на войсчаті у телеграм-каналі GameDev DOU.
Поспілкувалися про те, чим AI лякає художників, наскільки ці страхи реальні та яку шкоду може завдати штучний інтелект. Обговорили варіанти прийнятного співіснування творчих людей та нейромереж, як можна використовувати їх собі на користь та що робити зараз, щоб AI не позбавив тебе роботи у перспективі.
Спікери:
🎙 Ліна Кіт, Senior Concept Artist в 11bit studios
🎙 Олексій Андрусевич, Art Lead / Level Designer у StreamTech
🎙 Андрій Березін, 3D Artist, адмін діскорд-спільноти цифрових художників CG Cats
🎙 Дмитро Михайлик, Lead 3D Artist в Ubisoft
Ви також можете послухати запис цього войсчату на SoundCloud
⏲ Таймкоди:
00:00 Вступ
01:23 Контекст про художників та штучний інтелект
04:25 Вітаємося зі спікерами
05:28 Що поганого у використанні ШІ? Які найбільші страхи у художників перед ШІ? Які з цих страхів є більш реальними, а які — нереалістичними?
28:23 Згадка про стрім Наталі Галанцевої та використання скінів чи реальних фотографій у роботі
28:54 За яких умов художників би влаштувало співіснування з ШІ?
43:16 Про плюси ШІ для 2D/3D художників та як з ним співпрацювати
01:10:20 Чи користуються спікери або планують користуватися тими ШІ, які пов’язані не з генеруванням зображень?
01:20:45 Що робити 2D-художникам, щоб убезпечити себе від перспективи того, що їх замінить ШІ?
01:22:56 Як допомогти у судовій справі проти Stability AI, DevianArt та MidJourney, чи з’ясувати, чи є ваші роботи в базі нейромереж: www.saverilawfirm.com/...tors-copyright-litigation
01:24:51 Продовження обговорення попередньої теми
01:33:50 Чи будуть скорочуватися дедлайни на проєктах через розвиток ШІ?
01:36:09 Чи мають страйки проти ШІ якийсь практичний сенс?
01:44:10 Чи є небезпека генерування ШІ-контенту про війну в Україні?
Також Олексій Андрусевич надіслав нам відповіді штучного інтелекту ChatGPT на частину питань з нашого войсчату:
Які найбільші страхи у художників перед ШІ?
Серед найбільших страхів митців перед штучним інтелектом — те, що ШІ замінить людську творчість і призведе до масового скорочення робочих місць у мистецькій індустрії. Серед інших побоювань — можливість використання штучного інтелекту для створення підробок або ускладнення розрізнення між мистецтвом, створеним людиною, і мистецтвом, створеним штучним інтелектом.
Які з цих страхів є, на вашу думку, більш реальними, а які — нереалістичними і просто «панікою»? За яких умов художників би влаштувало співіснування з ШІ?Деякі з цих побоювань можуть бути більш реалістичними, ніж інші. Наприклад, занепокоєння втратою робочих місць у мистецькій індустрії може бути більш реалістичним, ніж страх перед використанням ШІ для створення підробленого мистецтва. Однак важливо зазначити, що розвиток ШІ в арт-індустрії все ще перебуває на ранніх стадіях, і справжній вплив ШІ на світ мистецтва ще не до кінця зрозумілий. Художники можуть почуватися комфортніше в умовах співіснування зі штучним інтелектом, якщо на їхні роботи будуть чіткі посилання, і якщо такі платформи, як Artstation, не розміщуватимуть зображення, згенеровані штучним інтелектом, поряд із роботами людей.
Чи є для 2D/3D художників плюси такого стрімкого розвитку «художнього» штучного інтелекту? Якщо так, то які? Як можна «співпрацювати» з ШІ замість протистояння? Чи можуть тут бути якісь підводні камені?У швидкому розвитку «художнього» штучного інтелекту можуть бути переваги для 2D/3D-художників. Наприклад, ШІ можна використовувати для автоматизації повторюваних або трудомістких завдань, дозволяючи художникам зосередитися на більш творчих аспектах своєї роботи. Крім того, ШІ можна використовувати для генерування нових ідей або натхнення для митців. Співпраця з АІ може бути досягнута шляхом використання інструментів штучного інтелекту для покращення власних навичок митця, а не шляхом повної заміни роботи митця. Підводні камені в цій сфері можуть включати втрату контролю над кінцевим продуктом і можливість створення однорідної продукції.
Чи мають страйки проти ШІ якийсь практичний сенс?Страйки проти ШІ можуть не мати практичного сенсу, оскільки ШІ все більше інтегрується в багато галузей і використовується для автоматизації широкого кола завдань. Замість страйків ефективніше зосередитися на тому, як адаптуватися до мінливого ринку праці та розвивати нові навички, які будуть затребувані в міру того, як ШІ набуватиме все більшого поширення.
Дивіться також запис стріму з Владою Гладковою — художницею Mortal Kombat 11 та з розбором роботи з Midjourney. І читайте про те, як Ліна Кіт досліджувала українські орнаменти та використовувала у своєму концепт-арті. А ще подивіться на туторіали Дмитра Михайлика зі скульптингу в ZBrush по дереву та деталізацією тканини в ZBrush.
10 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів