Як легально зекономити звуковому дизайнеру. Добірка корисних ресурсів
Привіт, незламні!
Зараз чимало звукових дизайнерів та композиторів вимушені економити на своєму професійному софті. Навіть Black Friday і Cyber Week не дуже з тим виручають, адже в нас усіх зараз є більш пріоритетні витрати.
Я не є винятком, тому вже деякий час прискіпливо збираю перелік ресурсів, де можна знайти безкоштовні плагіни, бібліотеки та семпли. Час поділитися ним із вами. 🙂
До речі, ця добірка буде корисною також тим, хто тільки починає свій шлях, і не має змоги вкладати забагато грошей у придбання нормального аудіо софту.
У цьому тексті будуть пропозиції різної якості, тому вам однаково доведеться уважно все слухати й обирати самостійно. Але більшість із них дуже класно себе показує в продакшені звукового контенту.
Що ж, погнали!
Музичні бібліотеки
1. Spitfire LABS — це окремий проєкт компанії Spitfire Audio, де контент повністю безкоштовний. Ба більше, його можна вільно використовувати в комерційній роботі. По суті, це великий каталог різних музичних бібліотек, від піано та перкусії до синтів та мандоліни. Усе працює на своєму «спітфаєрівському» рушії (тобто, Kontakt не підійде). Але власне плагін у форматі VSTi, тому запуститься в будь-якій DAW.
2. Pianobook — такий собі волонтерський проєкт від музикантів для музикантів. Туди люди заливають свої DIY-бібліотеки. Трапляються дуже якісні штуки.
3. SINEfactory від Orchestral Tool. Дуже схоже на LABS (п.1), але інший вендор, звучання та більша направленість на оркестрові інструменти. Працює також на своєму фірмовому рушії.
Плагіни
1. Безкоштовний пак плагінів обробки звуку від Kilohearts. Там є всі базові речі — еквалайзер, компресор, лімітер, ділей, реверб та багато іншого.
2. Декілька крутих плагінів реверберації від Valhalla DSP.
3. Деякі DAW (наприклад, Reaper) ідуть зі своїми нативними плагінами. Вони якісні й можна не боятися їх використовувати у своїй роботі.
Семпли
1. Slate Digital постійно роздає непогані музичні семпли (необхідна реєстрація).
2. Sonniss GDC Game Audio Bundles. Багато гігабайтів різних ігрових звукових ефектів. Використовувати as is не рекомендую, бо дуже вже палиться, але ось у якості леєра буде нормально (хоча тут, звичайно, усе залежить від задачі та контексту, але це тема для окремого матеріалу 🙃).
3. У компанії Krotos є схожа добірка, але поменше й немає фокуса винятково на ігровому звуці.
4. Cymatics пропонує нормальну таку колекцію безкоштовних семплів для продакшену електронної музики.
Якщо ви теж знайшли щось корисне і вигідне, але його нема в добірці, обов’язково залишайте посилання в коментарях! Будемо збирати цікавинки разом. 🙌
P.S. До речі, рекомендую підписатися на Telegram-канал LEGAL VST. Там аноніми збирають усі класні пропозиції з аудіософту. Це не реклама, якщо що. Але на мій канал теж можете підписатися. 😅
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів