Дешевий та потужний UPS для квартири своїми руками

Це не наукова стаття, де ми будемо детально обговорювати типи акумуляторів, ККД, деградацію свинцевих пластин. Це матеріал лише концепт для тих, хто мало розуміється на темі, але хоче швидко, легко та дешево забезпечити себе електрикою у будинку або квартирі під час відключень. Усі компоненти системи досі є в наявності на ринку, та ціна на них не дуже накручена.

Дана стаття може допомогти залишитися онлайн, що в нашій роботі (айтівників) дуже важливо.

Дисклеймер (!!!)

Правила безпеки ніхто не відміняв, хоча і дуже складно вбитися без заземлення. Одночасно обидві клеми не чіпати, за підключену виделку не хапатися, контролювати температуру пристроїв.

Коротше, автор ні за що відповідальності не несе.

Так от. З чого складається UPS:

  1. Акумулятор
  2. Те, чим акумулятор заряджається: зарядка
  3. Інвертор з постійного (12В) струму у змінний (220В)

Якщо дуже грубо, то це все. Є ще різні додаткові системи швидкого перемикання живлення з мережі на акумулятор, усілякі контролери керування, але нам це не потрібно. Робимо усе максимально просто та дешево.

Акумулятор

Акумулятор підійде будь-який автомобільний. У них в усіх 12В, а от чим більше ємність, тим довше він може видавати ток (як в усіх пауербанок). Середня ємність автомобільних акумуляторів 60Ah. Існують простіше у 40-45Ah, а існують серйозніші у 100Ah.

Є хороший онлайн калькулятор розрахунку часу роботи.

В моєму випадку я підключив: роутер, raspberry Pi (домашній сервер), кармани для дисків до нього, телевізор, playstation, led лампа. Загальне споживання вийшло 140Вт. Акумулятор на 77Ah дасть мені можливість працювати з цим усім біля 5,5 годин.

Акумулятор купив такий за 3600 грн

Купити можна кілька акумуляторів і підключити їх паралельно (тоді ємність сумується). В теорії повинно працювати, але на практиці я не перевіряв ))) Можна також використовувати один і перемикатись на інший.

Зарядний пристрій

Зарядку взяв просту, дешеву, але хорошу за відгуками. Через те, що в мене світла більше є ніж нема, то я не поспішаю заряджати швидко, тому взяв слабеньку 5А за 600 грн.

Інвертор

Є два типи інверторів: дешеві з модифікованою синусоїдою та дорогі з чистою синусоїдою. Різниця у тому, чи потрібен стабілізатор току. Якщо треба підключати ніжну техніку (наприклад, всю з електродвигунами/компресорами), то краще відразу взяти чисту синусоїду і не боятися за свої прилади. Друга важлива характеристика — це потужність, яку може віддавати інвертор. Зазвичай в характеристиках є дві цифри (типу в мене 1200Вт/2400Вт). Це означає, яку потужність може видавати інвертор постійно, і до якої можуть бути тимчасові стрибки. Деякі прилади для запуску потребують багато потужності, а потім переходять у режим низького споживання (як компресор холодильника має високий пусковий струм, а потім постійно споживає лише 200-300Вт). Також треба розраховувати, що різні китайські інвертори ліплять велику цифру, а видають у роботі значно меншу.

Я собі купив такий за 100Євро.

Але коли підключив прилад на 920Вт, то через хвилин 10-15 він сильно нагрівся і я припинив експеримент.

Фін розрахунки

Все, що я придбав Інвертор + Акумулятор + Зарядка = 4000 + 3600 + 600. Додатково купив на ринку кріплення для клем акумулятора 140грн. Усього вийшло 8500грн.

Так. Можна купити UPS, або подібну готову станцію.

Але вони мають значно меншу ємність, та видають меншу потужність, а головне — коштують у рази більше (ця за посиланням 33000 грн).

Ціни постійно змінюються і наявність на складах зникає. Але простота даної конструкції саме в тому, що саме ці компоненти не важливі. Все стандартне для автомобілів. Ви можете купити будь-який акумулятор для авто, або зарядку, або інвертор і після війни можна буде не викидати, а використовувати їх у своєму авто.

Підключення

На ринку купив спеціальні кріплення для клем акумулятора та приєднав до них проводи до інвертора. І маємо 200В. А тепер, якщо хочеться підключити кілька приладів, але не перемикати їх з розетки у розетку, можна виготовити спеціальний шнур зі звичайною виделкою з обох боків. І усі прилади, що знаходяться на тому ж автоматі, автоматично отримають живлення! Не забувайте тільки вимкнути автомат, щоб енергія не виходила назовні.

Для прикладу. У мене в квартирі телевізор, роутер, raspberry pi, її диски, playstation і, навіть, освітлення у кімнаті на одному й тому самому автоматі. Коли я вмикаю свою саморобну виделку у розетку, то живлення отримують усі перелічені прилади.

Отже, все що потрібно — це викрутка, гайковий ключ та пів години часу.

Також додам

Дуже прошу стримувати емоції і мати на увазі, що в такий складний час можна трохи знехтувати безпекою (у певних межах) або ідеальною сумісністю пристроїв. Це рішення краще ніж на балконі тримати дизельний генератор, або взагалі сидіти у темряві.

Також до мене було багато зауважень відносно акумуляторів, що обслуговуються. Вони не герметичні та можуть випаровувати різні гази. Тому з такими акумуляторами краще у провітрюваному приміщенні. Від мого жодного разу нічого такого не було.

Ще мені дорікали про застосування саме свинцевих акумуляторів, що треба гелеві. Я не в курсі. В мене все працює і так, але якщо хтось компетентний у цьому питанні, напишіть, будь ласка. Просто може воно і так, але якщо коштують вони всі гроші світу, то це зовсім не краще.

І ще на всякий випадок повторю про UPS (замахали 500 разів казати, що купити упс краще). Можливо і краще! Але

  1. чи продаються вони досі?
  2. Скільки коштують?
  3. Мають схожу ємність?
  4. Видають схожу потужність?

І останнє важливе зауваження! Дуже часто трапляється ситуація, коли саме у вас в будинку/квартирі світла немає, але у провайдера інтернет з того боку мережевого кабеля він є. Отже для нормального інтернету достатньо лише увімкнути ваш роутер (і не страждати з інтернетом від мобільного оператора).

Всім мирного неба, та нашої перемоги!

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось39
До обраногоВ обраному18
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Автомобільний акумулятор у хаті? 🤦‍♂️ Ні, дякую.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня , підскажіть будь ласка чайнику) ДБЖ LogicPower для котлів LPY-PSW-800VA+ (560 Вт) 5A/15A Акумуляторна батарея AGM RITAR 12 V 200 Ah Хочу підключити до батареї Контроллер заряда од солнечной батареи 12В 24В та додати панель на 1640*992*35 Solar Panel 250W 12V , чи витримає акумулятор? не буде давати одночасно ДБЖ і Контролер заряд?Буду вдячний за відповідь

не буде давати одночасно ДБЖ і Контролер заряд?

Буде, але це ок, побачивши більш високу напругу, обидва контролера будуть знижувати зарядний струм.
Акумулятор на 200 Аг має витримати збільшений зарядний струм без проблем.

Лайфхак для користувачів LiFePO4 з jiabaida BMS (Volt polska та деякі інші збірки) — якщо понизити напругу балансування до 3.4 в на елемент і відключити балансування при зарядці, балансування буде відбуватись у простої і при розряді, якщо BMS не бачить зарядного струму (а там датчик грубий, і менше приблизно 0.3А не бачить).
Це дозволить використовувати батарею тупо в буферному режимі з CV/CC блоком живлення 13.6 В, як свинцевий, і напряму живити від неї роутер, аварійне освітлення та інші малопотужні споживачі, без накопичення розбалансу з часом, необхідності штучних циклювань і спеціалізованих контролерів заряду.
Чому так вендори не роблять відразу — бо це балансування створює саморозряд, при частих і глибоких циклах вигідніше балансувати на заряді і підтримувати максимально можливу ємність. Літій все ж-таки беруть для циклічного використання, а не висіння у постійно зарядженому стані як зараз.
Але обов’язково потрібно переконатись через апку, що у простої балансування справді відбувається для комірок з напругою вище 3.40 в, можливо інші версії ведуть себе інакше.

Всю осiнь,зиму просидiв на 2х автомобiльних аккумуляторах 60Ач. Один був основний, другий через систему клем мiг швидко пiдключатись до першого,якощо той вже був на межi разряду. Це дозволяло перекинути живлення с першого на другой «безшовно» для обладнання, пiсля чого вiд’єднати розряджений(що б другий не заряджав його,замiсть забеспечення наватаження)
Але в будь якiй схемi з бесперебiйником є величезне АЛЕ — дуже великi втрати на конвертацiю енергiї. Дуже погана iдея конвертувати 12В в 220В що б потiм БЖ вашого ноуту конвертував 220В в 20В.Тому у мене все було на DC-DC step up/down перетворювачах. Свiтлодiодне стацiонарно зроблене освiтлення по всiй квартирi, живлення PON-терминалу, роутера, живлення ноута.
Зарядний пристрiй у мене як раз такий як на фото в статтi.Вiн був постiйно пiдключен до аккумуляторiв, та до розетки. Це давало змогу контролювати шо там з аккумами, i коли давали свiтло — автоматично починалась зарядка.Тобто я туди взагалi не лiз.
Тому вважай на одному аккумуляторi (другий не довелось використовувати), у Львовi, ми пересиджували будь якi вiдключення без проблем. iнтернет не зникал нi на хвилину, роутер був паралельно заживлен, то ж вiн теж не перезавантажувався нiколи, для живлення ноутбука для роботи просто вмикав перетворювач та переставляв штекер.Вся родина спокiйно сидiла в iнтернетi, заряджала телефони,свiтло працювало. i це на одному аккумуляторi 60Ач.
За цiною вся ця система вийшла в такi смiшнi копiйки, що у порiвняннi з всякими пауербанками по 60-70 000 грн аж смiшно.Але працювала на 100% ефективно, жодного збою не було за весь час.
ну i ще — любителi мiфа про випаровування аккумуляторiв — вдягнiть шапочку iз фольги бо 5G вбиває короновiрусом.

Але в будь якiй схемi з бесперебiйником є величезне АЛЕ — дуже великi втрати на конвертацiю енергiї. Дуже погана iдея конвертувати 12В в 220В що б потiм БЖ вашого ноуту конвертував 220В в 20В.

На жаль, 220 значно універсальніше, особливо якщо ноут жере до 200-250 Вт, і готовий підвищуючий стабілізатор на таку потужність ще треба розшукати. Також інколи буває потрібно запустити ще якийсь інструмент, а не тільки ноутбук.
З іншого боку, який-небудь Victron Multiplus має холостий хід менше 10 Вт і ккд, сумірний з втратами у самому акумуляторі, тому на дистанції все ж-таки зручніше організувати 220 для робочого місця, а напряму низкою напругою живити тільки роутер і аварійне освітлення.

Зробив більш капітальний варіант з розрахунку на 4 людини в квартирі (я, дружина, двоє дітей), яким потрібно працювати/вчитись на ноутах, освітлення. Також залишив живлення на електро-прилади з помірним навантаженням — інверторний холодильник, телевізори, очисник повітря, витяжний вентилятор. Також всі розетки (крім важких споживачів) залишив з живленням просто для зручності — для кавоварки чи пилососа наприклад, якщо припече.
Розрахунки потреб (міряв все ватметром, або читав паспорти приладів):
— пікове навантаження всіх постійних приладів ~1.2 КW
— пікове навантаження з додатковими приладами — 3 KW
— середнє навантаження без помітних незручностей ~ 600-800W
— максимальне теоретичне споживання в зимовий день без мережі — 5.96 KWh
— середньо-добове споживання при планових відключеннаях 4+4г — 3.15 KWh
— середньо-добове споживання при економії АКБ та довгих відключеннях (лише ноути і телефони) — 2.33 KWh
— цільове значення запасу — 4.2 KWh

Вибір постійного струму:
— 12V не дозволяють розширення системи на більше навантаження (2KW+); великий перетин кабелю;
— 48V не дозволяють легко і швидко замінити АКБ на дешеві, потребують BMS; LiFePO4 — дорогі, не вийде заряджати звичайною зарядкою від авто при потребі;
— 24V LiFePO4 — дорогі, будуть потребувати BMS при розширенні; не вийде заряджати звичайною зарядкою;
— 24V = 12V + 12V — оптимальний варіант.

Вибір АКБ:
— повинно вистачити на цілий робочий день при мінімальній вартості батарей;
— вартість батарей при стартовій конфігурації і при можливому розширенні вдвічі повинна бути в нижній квартилі серед конкурентів;
— враховано штатний рівень розряду (DOD) для довгої служби. В залежності від технології виробники дозволяли від 40% (пускові) до 80% (глибокий цикл AGM). LiFePO4 24V рахував 100%;
— враховано зручність розміщення в квартирі. 8 шт автомобільних АКБ — дуже не зручно;

Оптимальною вийшла пара 12V AGM великої місткості — 240Ah (з можливістю поставити +2).
На час покупки це були SSB SBL 270-12HR ~$480

Вибір UPS:
— повинен працювати без втручання;
— в ідеалі не повинен приводити до перезапуску електро-приладів (роутера, холодильника, телевізора);
— повинен тримати пікове навантаження, відпрацьовувати захист без повного відключення;
— має достатню силу струму для заряду АКБ щоб встигати відновити до 100% за 8-12 годин (це ~ 50А при розшиненні системи вдвічі);
— достатньо надійний за свою ціну, є відео з виробництва та/або огляди розборки;
— придатний до ремонту в Україні не за всі гроші світу;

Вибрав PowMr Hybrid Solar Inverter 3.2KW 24V ~$310-$340

Підключення:
Був 1 вхід на 20 груп споживачів (окремо «важкі» прилади, окремо освітлення по кімнатах, окремо розетки).

В щиток в квартирі електрик вніс зміни:
— вхід в квартиру поділено на два кола — (А) «важкі» прилади + (B) прилади під UPS;
— коло (B) проходить через 1-0-2 перемикач (дві секції по 2 полоси — і фаза, і нуль);
— UPS заживлений від кола (A) через автомат для зручності ремонту;
— вихід з UPS іде на другий вхід 1-0-2 перемикача;
— в штатному режимі при планових відключеннях мережі UPS живить коло (B), перемикає на bypass автоматично, АВР не потрібен;
— в режимі аварійних відключень мережі (після перемоги, чи коли полагодять надовго) UPS вмикається/вимикається двома кнопками;
— зарядка і контроль заряду АКБ автоматичний, можна перевіряти і дозаряджати простим включенням UPS;
— АКБ приєднано кабелем КГ35, для запасу на розширення;

Ціна роботи + матеріали ~$170

Стелаж на 3 полиці ~$35
Доставка АКБ з Польщі була $300. Зараз вже є сенс шукати в Україні.

Всього ~$1800

Зараз EcoFlow DELTA Max 2000 (трохи менш потужна, але достатня станція) можна знайти за ~$1400 в Україні.
Якщо взяти АКБ меньшої ємності, та не везти їх з Польщі, то була б та сама ціна.
На момент ажіотажу в листопаді-грудні 2022 мій варіант виглядав більш вигідним.

Практичною стороною такого рішення я задоволений. Планові відключення проходили непомітно, а вночі і вдень на вихідних інвертор не гудить, бо навантажений < 10%.
Багато разів ми взагалі не помічали що електрику в районі вимкнули, і лише непрацюючій ліфт чи електроплита ставали неприємним сюрпризом.
Індикатор заряду АКБ рідко показував менше 75%, і зарядка доволі швидко закінчувалась після появи струму.

При довших відключеннях виявилась інша проблема — мобільний зв`язок майже зникав, і мережа провайдера працювала лише в будинку, а наступна ланка вимикалась.
Думаю з часом це виправлять, але вже думав над Starlink :)

Чи вважаю я що можна було витратити в 2-3-5 разів менше, і отримати працюючий варіант для роботи і навчання під час відключень?
Нажаль, ні.
Бігати під час наради чи уроку і перемикати прилади, чи сидіти в темряві на кухні поки не ввімкнеш ліхтарик — не варте економії.
Невеличка паверстанція (чи 60Ah АКБ + інвертор) можуть допомогти як тимчасове рішення. Але для повноцінної роботи чи відпочинку вдома варто довести систему до роботи 24/7 в автоматичному режимі.

P.S. про блекаути на 2+ дні у місті/районі мова не йде, тоді виникають складніші проблеми, особливо взимку.

1. АКБ — AGM 100AH, агм АКБ герметичні, ставити можна будь-де плюс вихід потужності побільше — звичайний свинцевий автомобільний АКБ боїться перерозряду, агм по фігу.
2. Зарядний пристрій. Приблизно, як у автора — тільки трохи більш потужний — на 7А зарядки
3. Вимикач АВР — замість небезпечної переноски з двома вилками та заморачування тягати туди сюди провід, не забувати вимкнути автомат і так далі .
4. Китайський інвертор на 1000 вт. Не знаю, скільки він видає насправді.

Робив для своїх двох жінок вдома — дружини й доньки, щоб вони менше заморачувалися — і все працювало автоматично.

З навантаження: повністю одна кімната. Освітлення — 3 лед лампи по 15 вт, телевізор, комп, роутер — 2 шт ( мій мікрот — основний та додатковий Київстар 4ж ). Під повним навантаженням — дружина перевіряла — 4 години відключення світла — без проблем.

от таке вийшло на початок лютого, вистачає для роботи на більш-менш потужньому ноуті через його рідний ACDC, в режимі main power 3 оn 6 off.

fi202x.blogspot.com/2023/02

спойлер:
три б.у. UPS з олх куплених завчасно, кожен приблизно по $10..$15
та нові AGM батареї до них, плюс всякі дрібниці, разом (без UPS) в бюджет біля $100

Схоже що стаття має хибний (навіть оманливий) заголовок, тому що UPS — Uninterruptible Power Supply, тоді як в статті описується автономне але НЕ безперебійне живлення.
Я спочатку подумав що пропонується схема коли зарядка кидається на клеми акума, і з тих же клем відразу на інвертор, і таким чином коли струм в розетці пропадає то на виході інвертора завжди є. До речі не знаю чи можна так робити і чи це не рагульна схема яка буде вбивати один чи декілька з компонентів схеми.

А от щодо забути вимкнути подачу електрики на лічильнику і увімкнути автономку в розетку — це вже взагалі цікавий але думаю що може бути украй небезпечний експеримент. Навіть не впевнений як небезпечніше F1 -> F2, 01 -> 02 чи F1 -> 02, F2 -> 01.

схема коли зарядка кидається на клеми акума, і з тих же клем відразу на інвертор, і таким чином коли струм в розетці пропадає то на виході інвертора завжди є.

Це називаєцця «on-line UPS» i використовується, коли треба ultimate надійність і непопадання всяких викидів з мережі на вихід. Інвертор має бути не як в упсі, на 15 хв., а бути здатним тягнути добу напроліт. + контроль заряду акума, на якому в чей час висить працюючий інвертор. Правильно це зробити не дуже просто, але можна. Я знаю людей, котрі серійно таке робили.
Недолік — ККД і потреба у досить потужних силових пристроях (зарядне й інвертор). З зарядним можна викрутитися, з"єднавши послідовно 2-4×12 В акуми і на вихід б/у телекомовського питальника 1+ кВт, який можна взяти занедорого. Тільки якось треба пересвідчитись, що він буде правильно поводитися з акумами. Я для такого робив спеціальний блочок. А ось де ви візьмете інвертор від 48 В — я ХЗ. Бувають такі питальники на 24 В і відп. інвертори, це більш реально.

Для повної автоматизації не вистачає АВР. класна штука.

Ну що, вже перші збірки на авто аккумах мали перетнути 100 циклів.

Які відгуки?

У мене зламався упс 😂
Куплений у 2021, з чистим синусом і можливістю підключення авто акумуляторі
Батареям пофіг, упс у СЦ

Збірки на свинці нема, але UPS на десктопі вже вбив акуми — в важких іграх розряджається за 5-10 секунд, а не хвилин. Аналогічну ситуацію бачу і у інших

що саме цікавить? все працює, потреби в електриці забезпечує. у мене бош агм 105.

Більше цікавить, скільки ємності залишилося?
Та ци вистачає часу зарядити аккум ?

розкажи як виміряти залишкову ємність і я спробую.
часу вистачає, бо я рідко його до нуля висаджую.
енергію в середньому подають 50/50, останнім часом покращилось, на добу десь на 6 годин вмикаю інвертор.

я так розумію, щоб визначити ємність треба розрядити певним струмом, на жаль не маю такої можливості

Можна виміряти скільки енергії спожито за час користування; спрощено прикинути потім так: 11 Ампер АКБ витягне псля інвертора/ДБЖ споживач протягом 1 години на кожні 100 Вт потужності.
Додати до цього струм холостого ходу ДБЖ, все скласти в кучу та приблизно визначити скільки А*г витікло з АКБ. Під навантаженням поміряти напругу на АКБ та прикинути який процент залишився і порівняти з тим, скільки мало б залишитися.

Також для уточнення можна заміряти час заряду певним струмом та прикинути скільки Ампер залилося протягом зарядки, порівняти з тим, скільки з"їло раніше))

Або якщо немає ваттметру, можна просто напряму під"єднати 12-вольтову лампу розжарювання з точним постійним споживанням, або іншого подібного споживача, та заміряти час скільки вона буде світити, далі математика скільки з"їло енергії з АКБ...

Ну і сьогодні у кожного в хаті має бути мультіметр, в ідеалі з токовими кліщами для постійного струму, китайський дешевий також підійде)))

буде достатньо на глаз.
Наприклад, дбж для котла з Новим аккумулятором працює 20 годин,
Та годин 10 за 2 роки буферного режиму.

Веста 60, куплена у 2018, осінню ледве крутила стартер, мала би вже піти на смітник.
Вистачало на 3-3.5 год. роботи ноутбука до вимкнення інвертора.
Зараз після 2 год. роботи — кінцева напруга 12.6 (90% заряду???).
Був труп — пару місяців розряд-заряд тричі на день = нова батарея????.
Також купив нову Весту 100 за 3379 грн, але кілька десятків розряд-заряд (один розряд в нуль — світла не було тиждень) тут взагалі нема що казати, на цьому акумуляторі можна 2-3 дні працювати.

Підкажіть, будь-ласка, 100ah встигає заряджатися, якщо відключення 4/5год? Чи краще два акб по 60 та заряджати один окремою зарядкою?

краще 2 по 70, ну хіба у тебе на машині 60 старіше 4 років, то можна взяти і 60 з прицілом заміни потім.
час заряду не змінюється — 10 годин, просто різна сила струму залежно від ємності буде.
ємність рахуй згідно твоїх потреб.

Поки все ок, щоправда це стосується збірки з автомобільним AGМ і глибинами циклів до 20-25%, довші відключення траплялись буквально лічені рази.
Загалом, рішення купити автомобільні акумулятори тут і зараз, поки роботодавець пробивав повноцінні зарядні станції з LiFePO4 на 2 кВтг виявилось повністю виправданим.

Моя славнозвісна збірка за 15к працює прекрасно уже 4й місяць. Другий акум чіпав тільки при 3-денних блекаутах. Розряди бувають і на 50% відсотків, більше зазвичай не роблю. Просадки ємності поки навіть мінімальної не побачив.

На правах рекламы ©
323 евро + доставка
allegro.pl/...​mulator-100ah-11232609755
По информации нормального инженера (а не вот этих ваших программистов), который лично всё это вскрывал, мерял и тестил:
Внутри — всё достаточно умно и красиво, мощные ключи (что бы это не значило), тяжелый транс и так далее.
500 ватт мощность, пиковая — порядка 700 ватт, «паспортная» ёмкость 1200 в/ч, реальная — порядка 770в/ч
Собственное потребление холостого хода примерно 17вт
Выдаёт чистый синус. С небольшим усилием может потянуть холодильник (при старте ему тяжеловато, но в защиту не уходит. Есть модели мощнее)
Ноут+свет+роутер+монитор — держит около 8 часов
Можно добавить еще батарею паралельно и увеличить запас чуть более чем в 2 раза (т.к. накладные расходы на холостой ход не удваиваются)
Зарядный ток около 12а.
В принципе, при режиме подачи света «2 есть — 4 нету» — на рабочий именно день должно хватать именно для работы. Если купить вторую батарею, то точно будет хватать на всё.

Аналогичный по емкости экофлоу дельта сейчас со скидкой (в размере стоимости этой вольты) сейча идёт в эпицентре за 58 тысяч
преимущества экофлоу — быстрая (за 1.6 часа) зарядка + мощность до 1800 ватт. ну и плюс всякие плюшки типа готовые USB порты, блютуз и так далее
Но и цена всё таки немалая

УПД: «на сколько мне хватит 770Вт/ч»
Для частного дома, 4 комнаты, 2 включенных ноута, 3 включенных десктопа в режими ютубчика, свет в 3х комнатах, холодильник+морозилка+термопот в стендбае — потребление по данным стабилизатора — примерно 700 ватт.
т.е. если это всё включено — батарейка сядет за час, две батарейки сядут за 2.5 часа

Для небольшой аптеки: экофлоу дельта на 1200вт/ч емкостью за 4 часа отключения — остается 70% заряда.

на именно рабочий именно день должно именно хватать именно для работы

Узнай Харьков, не заглядывая в профиль )))
---
А если серьезно, то спасибо за рекомендацию, вроде бы отличный инвертор, надо присмотреться.

Если использовать как UPS, насколько шумный данный инвертор? Если питание от 220v, кулер постоянно работает или только пока идет зарядка АКБ?

Якщо ви питаєте за ДБЖ вище, типу Volt Polska, то все нормально:
— як ДБЖ працює ідеально;
— як стабілізатор нарікань немає;
— синусоїда чиста й гладенька));
— кулер вмикається лище коли йде зарядка АКБ, або коли робота від АКБ без мережі і він вважає що треба трохи охолодити внутрянку при підвищенні навантаження, тобто умовно до хвилинки подув і вимкнувся;
— при пропаданні мережі перемикається на АКБ швидко й непомітно;
— має захист та сигналізацію від низького розряду АКБ, пищить дуже гучно, тому не почути важко))
— 500-ки мають трохи гівняні мосфети з заводу, які можуть вилетіти рандомно. Але після заміни на нормальні пристрій працює без нарікань. Тому можливо краще брати зразу на 800ВА, там начебто скарг на виліт немає, ну в усякому разі набагато менше через більшу обіцяну потужність пристрою.
— після повної зарядки АКБ кулер вимикається і ДБЖ працює в режимі байпасс, тобто живить споживачів та одночасно підтримує АКБ в буферному режимі: 13.7 В та 0.1-0.3 А;
— по словам виробника заточені для AGM та GEL АКБ, але я б радив саме GEL Deep Cycle, та заряджати током 5А (на кормі є перемикач 5/10 А) якщо є час та наявність подачі з мережі.
— гіпотетично їх клони від «наших» Logic Power мають бути всередині однакові та збираються скоріш за все на одному китайському заводі.
— ну і не давати аккумуляторам глибоко розряджатися, а то пару-трійку циклів і кірдик, AGM потім відкачати дуже важко, гелеві то трохи більше перенсуть такого знущання, але трохи))

Загалом сам пристрій такого типу + АКБ нормальне робоче рішення, але якщо не вистачає часу на зарядку у вашому регіоні між відключеннями, то краще задуматись про зарядну станцію на літій-залізофосфатних АКБ зі швидкою зарядкою та більшою стійкістю до глибоких розрядів й більшою кількісю циклів, якщо все зважити до купи, то сьогодні різниця в ціні буде не така величезна, як у грудні. (нормальна ціна на сьогодні ДБЖ 500ВА — 6-7 тищ грн, 800ВА — 7-8 тищ грн, АКБ гель — 9-10 тищ грн, зарядна станція на LeFePo4 на 500± Вт*г — 19..23 тищі).

та заряджати током 5А (на кормі є перемикач 5/10 А)

В инструкции, кстати, он не описан, есть только упоминание что есть режимы 5/10А

У меня к нему пока только один вопрос — после разряда примерное больше чем на 40% — он сам не выходит из режима заряда, т.е. зарядка молотит 12+ часов на 10А и не прекращается. Выключаешь/включаешь — всё ок, встаёт в буфферный режим.
Из того что «неудобно, но можено привыкнуть»
1. Индикаторы «палочками», это не всегда удобно
2. После перехода на батарею индикатор заряда батареи быстро теряют одну из пяти палочек и это поначалу пугает — «ой как быстро разряжается!», хотя там по сути 95% а «это не полная палочка, её не надо показывать!».
3. Сигнализация низкого заряда начинает пищать на последней целой палке, дробность индикатора так себе.

Небольшое замечание: у меня упс стоит в горячем режиме на интернет/монитор, остальной дом я подключаю только при выключении света. так вот: при переключении линии упс может упасть в ошибку, т.к. современные БП при старте потребляют много, и если таких БП много (компы, ноуты, моники, что там еще) — то при резком включении всего этого барахла будет перегрузка. А вот если упс выключить, воткнуть его в линию и включить — то он нормально нагрузку примет. что-то там про «плавный пуск» и разное другое, мне пытались рассказать, я не вникал.

но в целом я пока что доволен, переход с батареи/на батарею вообще незаметен никак — но с современной техникой по другому и не будет, кругом импульсные БП, конденсаторы, вот это всё. У меня ТВ даже перброс рубильника ввода резерва с резерва на основную линию — не замечает.

зы

Узнай Харьков, не заглядывая в профиль )))

А как узнать?

Внутри — всё достаточно умно и красиво, мощные ключи (что бы это не значило), тяжелый транс и так далее.

Щось на ютубі повно відео з його ремонтами, і навіть пару штук зі згоранням наживо:

В 500 мосфети треба перепаювати зразу — там «зекономили» причому реально копійки ... В 1000 вроді все ок — поки не ясно ...

Щось на ютубі повно відео з його ремонтами, і навіть пару штук зі згоранням наживо:

Я сильно подозреваю, что это из-за неправильного выбора мощности упса, 500 вт — для дома — это крайне мало, надо хотя бы от 800. Если принимать во внимание мощность и нагружать «свет-инет-ноут-монитор» (как оно по мощности и выходит) то там должно быть всё ок.

В коментах до відео писали що там дебілувата схема включення і якщо увімкнути неправильно — то йому «тапки» зразу ... Чомусь окремо включається інвертор і окремо взагалі ...

Дивно, для чого взагалі дивитись на подібні инвертори, ще і з диким оверпрайсом, коли є наприклад серія Powercom INF, де і потужності є до кіловатта, і представництво і сервіс в Україні, і коштує модель на 1500 ВА в півтора раза дешевше за вольт польску на 500ВА.

Дивно, для чого взагалі дивитись на подібні инвертори, ще і з диким оверпрайсом, коли є наприклад серія Powercom INF, де і потужності є до кіловатта, і представництво і сервіс в Україні, і коштує модель на 1500 ВА в півтора раза дешевше за вольт польску на 500ВА.

Цена (РРЦ): 11998 грн.
Єто без батареи. Батарея на 100а/ч у нас сейчас порядка 10к
вольта на 500 ватт мне обошлась в 13 тісяч с батареей на 100а/ч и с доставкой из польши, заняло около недели.
Я, конечно, не в ладах с арифметикой, но 22к — это не «в полтора раза дешевле чем 13к», а в полтора раза дороже.

Представництво є, ремонтували INF-500 50 днів. Але по гарантії.

Вот тут есть часовое видео с картинками, схемами и осцилограмами
Кто в этом фурычит — может посмотреть. Я посмотрел. Ничего не понятно, но очень интересно

Особливості UPS: робота інвертора в режимі заряджання батареї (Volt Polska 800E і подібні)

Доброго дня, цікавить думка людей які знають, бо біда і світла треба, купив акумулятор Lucas AGM 60Ah, і заказав з алі автоматичну зарядку Anjing aj 619N пишуть шо 400w але розуміємо що то китайці, вона автоматична, є звичайни режим, AGM, та відновлення на звичайному та AGM коли включаю акум на зарядку напруга починається від 13.5в і сида току 13-13.5А поступово напруга збільшується до 14.4 а ток падає до 6-5А і швидше до закінчення заряду знижуєтся до 3-1А, так от питання чи початкові токи можуть бути в діапазоні 13А поки напруга не підніметься до 14.4 чи не забагато, бо не сильний в тому спеціаліст але як не буде світла не буде роботи, а на різні дорогі речі екофло грошей нажаль немає. Буду вдячний за відповідь!

Мабуть всі коментарі вже закінчені , але питання таке, якщо в даній системі: «акумулятор ,- інвертор — смарт зарядне з аліекспрес» все працює, акумулятор заряджається, навіть не теплий, але умовно вважається, що виділяються водень або випари сірчаної кислоти, чому просто не можна накрити корпус акумулятора яким небудь шматком тканини , що буде вбирати в себе випари сірчаної кислоти чи ще якісь шкідливі випаровування?

Немає ніяких випаровуваннь. Випаровування є у «обслуговуваному» АКБ всі інші герметичні і є клапан, який зірветься при перезаряді...ну це вже не штатна ситуація...

випаровування?

Сірчана кислота не випаровується нижче +200С.
Це коли булькає(заряд вище 14,4(?) В), булька лопає і іноді дає крапельку електроліту в повітря. Вони утворюють т. з. кислотний туман, який невозбранно їсть легені. Гдетотак. Мож., у ньому є ще домішки всякої б/м отруйної хімії з пластин.

Судячи з коментів на руснявому сайті ця стаття вийшла навіть ше раніше на хабрі але була видалена. Кажись розумію чому (не через зміст, а хвилю бурхливих коментів)

ну не те щоб хвилю.... Здебільшого через докори мого друга )
«Та я даже не знаю что тебе сказать. Ты пишешь статьи для ресурса, который напрямую связан с войной против страны где ты живешь, для людей которые собирают приборы для НМ ДНР...

Посмотри хотябы кто владеет этим ресурсом

Его отжали лет 6 назад у владельцев за бесценок и присоединили к маилругруп, которым владеет сын политика, который отдавал приказы ебашить ракетами всю Украину сегодня утром»

А коментів було там дійсно багато. Десь за день 200 настрочили. Але були там й типи що подібне для НМ ДНР збирали

так ото ж. І я не знав )))
Звик там публікуватися, якщо щось цікаве мав... А тут зрада ))

Я перед войной как раз статью там написал, думал начну там свое творчество. Но после 24-го все желание пропало что-то писать там.

Чи можна постійно залишати підключеним інвертор та зарідний пристрій (в мережі 220В) до акумулятора і живити таким чином котел опалення? Типу ДБЖ.

Можна, але бажано щоб зарядний пристрій був двохстадійним (обмеження струму, потім обмеження напруги до 13.6-13.8 вольт). Часто їх роблять трьохстадійними (обмеження струму, обмеження напруги до 14.4-14.6 вольт, зниження обмеження напруги до 13.8 вольт, коли струм спадає до 10-15% від максимального), тоді з навантаженням переходу на третю стадію не буде, і акумулятор буде потроху википати і проживе десь півроку замість п’яти.

А если зарядка двухстадийная и есть нагрузка, то остаемся на 1-й стадии? Как найти такую зарядку, если в фильтрах по товарам ничего за стадии не указано?

Якщо вона слабша за навантаження інвертором — так, залишаємось на першій стадії, та ще й розряджаємо акумулятор, щоб компенсувати втрати.

Как найти такую зарядку, если в фильтрах по товарам ничего за стадии не указано?

Простий споживач хоче зарядити акумулятор пошвидше і повністю, не думаючи про режими і сумісність з навантаженням, тому і немає фільтрів.
Потрібно шукати таке серед блоків живлення, ключове слово CV/CC (Constant Voltage/Constant Current). Приклад заточеного під заряд свинцевих акумуляторів: www.meanwell.com/...​ct/search.aspx?prod=GC220
Можна також шукати за запитом «лабораторний блок живлення» і виставити потрібну напругу і обмеження струму самому, але це оверпрайс і не дуже ефективно, якщо купувати саме для безперебійного живлення, до третини потужності іде в тепло.

А чо не купити зразу ДБЖ на 12v і dc-dc перехідником підняти до 20v ?

В цій вітці питання було про заряд акумулятора. Не розбираюсь в котлах, але краєм ока бачив що в них є іонізаційні датчики і двигуни, ці штуки буде непросто переробити на живлення 20 вольт...

Как найти такую зарядку, если в фильтрах по товарам ничего за стадии не указано?

Взять вместо «зарядки» пару выпрямитель плюс CC/CV источник у которого эти напряжения в пределах допуска, ну и настроить его (простой — потенциометрами, умный — электронно) на нужные напряжения.
Простой выглядит как платка размером с ладонь, двумя входными контактами, двумя выходными. Даже на сотню ампер можно выкопать долларов за 10-20. Перед ним, если вход 220, надо выпрямитель поставить, согласно возможностям, на напряжение, которое заметно не равно (желательна разница от 3 вольт), и по току взять предел с разумным запасом (не менее трети).
Тогда такой источник автоматически выберет эту политику: пока аккум тянет весь выданный ток — напряжение будет ниже предела, как станет снижать аппетиты — напряжение будет максимально разрешённым, а ток упадёт. В нормальном варианте упадёт до нуля, если не ноль — значит, что-то не то (напряжение завышено, у аккума внутреннее замыкание, или ещё что не так).
Про такие CC/CV источники есть куча видео. У многих даже совсем тупых светодиодом показывает, он в режиме предельного тока или напряжения:)
Да, это в итоге конструктор, но зато понятно, что именно будет.

Вот кстати пример готового такого рода национального производителя, только у него мощность слабовата как для кормления квартиры, и слишком чувствительное к рукояткам настройки (и дисплей уродский). Зато на нём можно моделировать все эффекты.

UPD: рядом оказывается практически такой же по сути комментарий, а у меня не обновилось. Ну, значит, всё правильно описал.

При 14.4 (для рідкого), 14.6 (Gel, AGM) нічого не кипітиме.
Помірне кипіння після цього рівня і до 16.0. Бурхливе — від ~16.2 і вище.
При максимумі 13.8 буде постійно недозарядженим.

Різко не кипітиме, але висохне швидко, буферний режим на 13.8 вольт тим хороший, що його можна просто накинути впаралель і забути. А якщо брати не просто інвертор, а ДБЖ зі слабкою, але алгоритмічно правильною зарядкою, то зовнішня зарядка візьме на себе струм при швидкому заряді після блекауту, а штатна буде повільно дотягувати до 14.4-14.5 вольт.

Різко не кипітиме, але висохне швидко

На 14.4-14.6? Це де таке сказано?

буферний режим на 13.8 вольт тим хороший, що його можна просто накинути впаралель і забути

Це так, але не розумію причин до попереднього висновку...

ДБЖ зі слабкою, але алгоритмічно правильною зарядкою

Повна IUoU? І є список моделей, які точно це вміють?

Це де таке сказано?

Це електрохімія: рівноважний потенціал шести послідовно з’єднаних свинцево-кислотних комірок при кімнатній температурі 12.6 вольт (потенціал визначається основною en.wikipedia.org/...​_battery#Electrochemistry реакцією і деякими побічними, типу адсорбції кисню на поверхні діоксиду свинцю, тому потенціал зарядженого акумулятора дещо більший), рівноважний потенціал електролізу води при кімнатній температурі — 1.23 вольт en.wikipedia.org/...​olysis_of_acidified_water . В сумі, при напрузі вище 13.8 вольт може початись газовиділення в самій розбалансованій комірці, у зарядних пристроях буферного режиму чи ДБЖ без поправки на температурний коефіцієнт рівноважного потенціалу інколи напругу ще занижують до 13.6-13.5 вольт, якраз у відповідності до підігрітого електронною начинкою акумулятора.

І є список моделей, які точно це вміють?

За всі не знаю, точно вміє мій Gemix PSN-500 (з поправкою на модуляцію зарядного струму частотою 100 Гц через особливості реверсного використання єдиного залізного трансформатора для заряду і для інвертора). Але його середнього зарядного струму в 15А мені виявилось недостатньо, тому додав ще 10 А зовнішнім CV/CC блоком живлення на 13.6 вольт, у такому вигляді працює і досі.

В сумі, при напрузі вище 13.8 вольт може початись газовиділення в самій розбалансованій комірці

Хм, а ось це аргумент — про розбалансованість. Зазвичай висновок для одної комірки розповсюджують на всі, я про це і не думав тут. Дякую за поправку.

При такій умові, дійсно, може бути, що спочатку до 14.4 заряджаються з можливістю якогось недовгого газовиділення в найгіршій, а потім маючи 13.5-13.8 фактично робиться балансування з лікуванням таких...
тут би таку BMS як на літій роблять, але для свинцю це незвично (поки?)

рівноважний потенціал електролізу води при кімнатній температурі — 1.23 вольт

Я не думаю, що саме цей підхід тут працює, тому що на одну комірку якщо ви дасте 2.5V то вона теж кипітиме, а при 2.8 зображатиме з себе чайника — тут 2.1+1.23 не дасть 2.5 або 2.8. А от середній по лікарні можливий рівень розбалансу тут як раз більше до теми.

За всі не знаю, точно вміє мій Gemix PSN-500

Добре, одну модель знаємо :)
Я ще знаю про GE (IMV), про Liebert’и, старші APC і так далі, але все це вже промисловий рівень.
Хоча GE Match нормальний ITшник може купити собі, якщо хоче...

для свинцю це незвично (поки?)

Чесно кажучи, не знаю економіки цієї сфери, скоріше за все вважається що заклавши одинакові банки і певний надлишковий запас води для википання, вона вся не википить раніше ніж батарея здохне від інших факторів (головним чином, осипання активної маси і розчинення несучих електродів). Для великих стаціонарних обслуговуваних батарей ще є опція доливу води і перебалансування батареї вручну спеціально навченими людьми, такі системи ще широко застосовуються на складському електротранспорті і залізниці, і до них технології типу BMS зазвичай приходять разом з літієм.
Можливо через пожежонебезпечність і гіршу вторинну переробку літієвих батарей свинцеві продовжать розвиток у бік інтегрованих BMS.

на одну комірку якщо ви дасте 2.5V то вона теж кипітиме, а при 2.8 зображатиме з себе чайника

Це пояснюється тим, що 1.23 вольт — це сума потенціалів обох електродів у ідеальному випадку, але можливі і перехрестні реакції, коли на — відновлюється свинець, а на + виділяється кисень, на — виділяється водень, а на + окислюється свинець, можливе оксилення свинцю до проміжних ступеней окислення, і так далі. Це розмиває чіткі межі початку реакції.

GE Match нормальний ITшник може купити собі, якщо хоче...

NetPro теж вміє у правильний заряд, маю такий. Але там надлишкові розміри і низька ефективність у молодшних моделей, хіба що дійдуть руки до його переробки під LiFePO4, онлайнові для цього більш придатні через відсутність пульсуючого споживання інвертором, яке збиває розрахунок ємності в нутрощах BMS.

Чи можна лінк на пристрій, як приклад або який вже використовували?

Ну наприклад шукати на AliExpress щось на кшалт PowMr POW-HVM3.2H-24V

Це вже зараз всі такі розумні і знають які бувають типи інверторів, акумуляторів, упсів і т.і.. Дана стаття була написана за принципом як вижити на безлюдному острові. А вже коли на той острів заїхав Ашан, епіцентр та ікея, авжеж поради по виживанню будуть неактуальними.
Де ви були 8 років)))

Хлопці невже ви забули за кнопку(клавішу перемикання), яку можна на проводі виделка-виделка додати, для зручности ближче до виделки, тай усе, безпечніший провід.
Вструмив — увімкнув
Вимкнув — висунув

1. Одного дня можна забути вимкнути чи випадково ввімкнути
2. Ці вимикачі зазвичай розраховані на освітлення, де дуже малі струми, а не 5-10 ампер

Купив такий самий акум на 110 А та підключив до UPS попередньо його переробив.
Який мінімальний разряд підходить для цього акума 11В чи можно і до 10.5Вчи взагалі до 10В?

Я більше ніж 200 ватт не навантажую.
В мене дбж показує постійно струм та напругу під час навантаження.
Нижче 11 не розряджав акум. Хоча мені кажуть, що в буферному режимі можно до 10.5 розрядити, але я не ризикую.

До 11(10,9) розряджав вже понад 10 разів.
Все норм, заряд не просів. Тримає як і три місяці назад після покупки.
Причому акум не AGM.

А такий ось rozetka.com.ua/...​arta_610402092/p54872994

Ось ще на вікі знайшов інфо
uk.wikipedia.org/...​ор#Заряджання_акумулятора

Свинцево-кислотні акумулятори не варто надмірно розряджати (коли напруга одного елемента стає нижче 1,7 В), оскільки це може призвести до непридатності батареї.

В 12 В акумах 6 елементів.
1,7 * 6 = 10,2 В
Так що 11 В це більш ніж достатньо, щоб акум не пішов у глибокий розряд.
Навіть після розряду до 11 В UPS його відключить та заряд ще трохи підніметься на 0,2-0,3 В.
А швидкість саморозряду — близько 3...20% на місяць

Так що при розряді до 11 В і відключеня UPS акум може ще тиждень стояти не заряджаючись і все буде ок. Це якщо вірити вікі.

У меня точно такая схема подключения. Инвертор чистый синус на 1кВт (пиковая 2).
1.Может кто подскажет, почему когда включаю люстру в коридоре с 2мя несчастными светодиодными лампами по 15Вт, она долго мигает как-будто ей электричества не хватает и при этом мигают/перезапускаются все остальные уже подключенный нагрузки.
При этом выключены только входные автоматы. Остальные люстры вообще не включаются (даже в которых 20Вт от силы). Переноски типа вилка-провод-лампа работают на ура от розеток.
Если включить инвертор в коридорную розетку, тогда многие люстры спокойно работают, но не работает большинство розеток.
Ваттметр показывает не более 200Вт. Без люстры я доводил нагрузку до 300Вт и спокойно работало 2-3 часа.
Странно.

2.Еще почему-то компьютер с блоком питания 650Вт тоже не включается, даже напрямую. А вот УПС (1100ВА) долго щелкает и включается. От него уже можно и компьютер включить.

У меня та же ерунда с компьютером. Более того, даже старый ноут с дохлой батареей не стартует. При этом роутер, телевизор и Android-приставка работают без проблем.

В LED лампах там лише невеликий конденсатор так, що активного навантаження мінімум.

Скоріше навпаки, його відсутність.

А почему не включается от правильной синусодиды?

Не зовсім зрозуміло. На пряму ЛЕД люстру під’єднуєте до інвертора, вона у вас з зовнішнім БП ?

Нет. Запитываю через розетку, а автоматы на щитке открытые. Просто включаю выключателем.

Спробуй замінити лампи. Викрути ці, добудь десь кілька різних і пробуй по черзі.

Якщо у вас свинцевий акб то струм розряду порядку 0,1 ємності рекомендовано для довготривалої роботи. 12 В на 11 ампер це 130 ВАТ плюс втрати на інверторі, от і рахуйте

Так а почему другие нагрузки в сумме > 300 Вт работают без выключения? Цифра снята с ваттметра в розетке инвертора.

найпростіше просто заміряти струм який віддає ваш акб, наступне, є ще поняття пускових струмів, зачасту вони в рази перевищують номінал (стосовно ПК не знаю), і останнє, я б перевірив синусоїду на виході. подивіться параметр струму розряду на вашому АКБ. свинцеві АКБ можуть віддавати струм і більше 0,1 від ємності але в такому разі його реальна ємність зменшується зі збільшенням струму. я б глянув на паспортні дані для розуміння

Якщо у вас свинцевий акб то струм розряду при довгостроковому використанні 0,1 від ємності, 12 В на 11 А буде 130 ВАТ мінус втрати на інверторі. Не важливо який за потужністю інвертор, головне скільки може віддати АКБ

Заголовок вводить в оману, сподівався почитати статтю про реальні «своїми руками», зі збіркою упса з компонентів управління, зарядки, перетворення, контролю, а тут про купівлю готового перетворювача і акума )))

Для збірки своїми руками потрібні деталі, інструменти, доступ до замовлення мікросхем і купа часу, це точно не те, що допоможе айтівцю тут і зараз вирішити проблему безперебійної роботи.
А ще силова електроніка — це не код, дрібна помилка в схемі — і воно перетворить у білий дим купу деталей, а то і вдарить струмом чи підсмажить дорогого споживача енергії, не набивши шишок на малопотужних конструкціях, не розібравшись в фізиці процесів, я б дуже не рекомендував пробувати повторювати готові схеми інверторів чи ДБЖ для 230 вольт.
Знаю з власного досвіду, приймав участь у створенні прототипу зарядної станції ще до того як вони стали мейнстрімом: imgur.com/a/zYakEMr

Вітаю, допоможіть будь ласка. Використовую упс + акумулятор. Хотів зробити схему для постійного опалення ( підключив тільки котел). Але упс бере живлення тільки з акумулятора, а не з розетки ( коли є світло). Чи можливо зробити щоб котел працював від розетки коли є світло, а коли його нема то від акумулятора?

поставити здвоєний перемикач ups/розетка

Який у вас упс?

Як на мене то рішення дешеве але не практичне. Основний мінус — дуже повільна зарядка. Якщо зараз немає суттєвих перебоїв з електроенергією то ще більш менш але коли світло буде половину доби як максимум то такий підхід себе не виправдає. Я готуюся до гіршого варіанту коли світло будуть вмикати по графіку а не вимикати як зараз тому маю таку конфігурацію: bluegill eb3a, купував на чорну п’ятницю за 300 євро плюс доставка десь 50, 2×60 Ah акб lifepo4 зі швидким зарядним на 20 ампер десь 33000 грн але брав в розстрочку на 4 платежі так що трати не одночасні. Також є 2×40Ah такі як в безперебійниках сумарно 15000 грн, необслуговувані, повільна зарядка, скоріше як резерв. Купив кабель, обжимні клеми і конектори для сонячних панелей і зробив кабелі для живлення bluetti від АКБ (є вхід 12-28 В). Кому буде цікаво можу дати додаткові деталі. Всім гарного неба і електроенергії в будинках :)

Доброго дня. Можете описати як саме ви налаштовували з’єднання між станцією і аккумуляторами, і з якою швидкістю заряджається станція від аккумуляторів двох типів)
У мене просто був досвід заряджання такої самою станції від звичайного автомобільного аккумулятора але потужність була в районі 10Вт(

у мене ситуація наступна: купив конектори для підключення до сонячних панелей МС4 такі ж як і в шнурку що в комплекті, кабель потрібен не меншого аніж 2,5 квадрати перетину. на інших кінцях обжав клеми на АКБ. по зєднанню використовую 2 варіанти: 1. дві паралельно зєднаних АКБ на 40 ампер годин кожна (CSB GP12400, такі як на безперебійниках) і 2.дві батареї LIFEPO4 на 60 ампер годин кодна, використовую кожну окремо. для першого варіанту швидкість заряду стартує десь з 85 ват і поступово падає через падіння напруги на АКБ, так як батарею не садив менше 12.5 В то не можу сказати яка буде мінімальна потужність зарядки блюетті. по варіанту 2 швидкість заряду в районі 90 Ват, по характеристикам LIFEPO4 має тримати стабільну напругу протягом майже всього часу розряду тому сподіваюся що просадки великої не буде. теж ще не доводилося розряджати батарею більш ніж на третину тому маю лише такий досвід

дуже багато ще залежить від того який струм здатна віддавати АКБ. для автомобільних прийнято вважати 0.1 від ємності, плюс клеми і проводи мають відповідати струмові який буде протікати, поюс хороші контакти

Дякую за коментарі)

Сумніваюсь, що вони бувають нові, це нішева штука переважно для військових. Висока морозостійкість, ємність і здатність видавати великий струм навіть при глибокому розряді, але циклів менше навіть ніж у автомобільних акумуляторів, тому в широкий вжиток не пішли. Хіба що самих акумуляторів багато, і їх ціна сумірна з ціною срібла при вторинній переробці (1 ампер-година потребує не менше 4 грам срібла).

будь-який АКБ розрахований для певних цілей і їх експлуатація може суттєво відрізнятися. Наприклад, якщо у вас автомобільна АКБ тип EF, AGM кажуть на них (старт-стоп) то вам легше буде знайти звичайний автомобільний зарядний пристрій для них, а от для гелевих і інших вже треба спец. зарядка.

звертайте увагу на тип аку.
Якщо свинцево-кослитний — не беріть. Токсично.
Врахуйте що в цій конструкції 100500 нюансів.
Без додаткового копання в неті на 2-3 дні не обійтися

>Якщо свинцево-кослитний — не беріть. Токсично.
А других нет или стоят дофига. Поэтому сидите без света. Экофрендли лайфстайл.

Якщо заряджати невеликим струмом — скільки часу треба щоб зарядити хоча б 60Агод?
Скільки годин підряд у вас є електрика?

по-перше необов’язкоро розряджати на 100%. по-друге, в мене 12А зарядка за 2-3 год заряджає і (як я вже неодноразово писав) не гріється і навіть не стає теплим... жодного випаровування )))

Звісно не варто розряджати, автомобільний акумулятор взагалі не варто розряджати нижче 70% ємності.
А по друге — ваша система ручна, коли ви є дома — все ок, немає вас — хто буде заряджати /переключати?

можна поставити на відсічку девайс з реле, ціна питання $4 на Ali

0.1С рекомендований струм заряду, нє?

Згоден. Але завжди думав що водень не шкідливий для здоров’я

Так він і не шкідливий, просто може вибухнути з певної концентрації (ймовірність мізерна, але не нульова)

дуже дякую за те що поділилися досвідом

Це все дорого я зробив дешевше правда слабше еле для села вистачає робить телик електро духовка зарядне акамулятора і світло на три кімнаті вистачає 60акамулятора на 5годин без підзарядки із зарядним ще незасікав

Ну так поділіться компонентами. Не уявляю як може 60 вистачити на 5 годин електродуховки

Никак, 720 Втч, электродуховка проработает 15 минут, просто сказочники в треде:)

Залежить від того що за духовка, і як готувати, але все одно 60аг акума мало навіть для хлібопічки з 450вт- хоч вона і не весь час на максимальній потужності, але доступно тільки 40% ємності без деградації акк.

Видимо там духовка все-же на газе )

60Ah * 12 Воль = 0,72 кВт-години
Конфорка електроплити має потужність 2 кВт, тобто вашого акамулятора навіть в теорії вистачить на менш, ніж 22 хвилини.

Конфорка електроплити має потужність 2 кВт

Все ж таки конфорка і духовка різні речі. Настільні духовки при випіканні їдять 300-400вт, інакше вже підгорає. Навряд чи автор свиню запікає на грилі від аккума :) Але все одно не сходиться.

потужність 1.4 кВт

І то максимальна потужність при ввімкнених обох ТЕНах, без урахування циклу механічного термостата.

Маємо твердження

робить телик електро духовка зарядне акамулятора і світло на три кімнаті вистачає 60акамулятора на 5годин без підзарядки

Маємо акумулятор:

60Ah * 12 Воль = 0,72 кВт-години

і це при тому, що автомобільний амукулятор не можна садити в нуль, але я про це навіть не згадував.
Маємо потужність електропічки.
З чого я роблю висновок, що початкове твердження хибне, а юзер розказує казки.

На цьому можна і зупинитись. Але повернемось до вашого коментаря:

при випіканні їдять 300-400вт

Електропічка має потужність 1.4 кВт. Навіть якщо не на максимумі вона бере менше, то явно не 300-400 Вт. Якщо у вас є бажання посперечатись, то знайдіть підтвердження своїх слів про 300-400 Вт. Інакше дискусію можна вважати закритою.

маємо індукційну електроплиту з потужністю 8 кВт.
1 конфорка на режимі
14/14 тягне 1,5 кВт.
Power — оверлоадить інвертор 1,8 кВт
Дружина готує смажену картоплю на 11/14 — 800 Вт.
підтримка 5л каструлі у ледве-киплячому стані — 200 Вт.

Я не кажу, що початкове твердження вірне, але я вірю у те, що після 5-10 хвилин «прогріву» духовка може решту часу працювати у режимі споживання 300-400 ватт.

І про коефіцієнт перетворення з 12 в 220 не згадував. Електропіч же не на 12в.

А питання так, чи можна одночасно на аккумулятор кинути клемми від зарядного та інвертора, щоб коли є світло автомобільний аккум заряджався і через інвертор живив циркуляційний насос, а коли немає світла так само через інвертор живив насос але не заряджався. Якщо зарядний на 8 ампер а насос потужністю 25/35 ватт. Чи нічого не погорить якщо одночасно в аккум підключений інвертор и заряджувальний

Також цікавить це питання, можна накидати клещі зарядного пристрою поверх інвертора при увімкнутому світлі? нічого не запалае часом?))

Емммм... Зрізати на фік ті клещі. Купити автомобіль ні клеми. Затиснути. Профіт. ;)

Ускладнимо задачу.
А якщо замість інвертора буде UPS, який теж буде заряджати аккум, та автомобільна зарядка ?
По логіці повинно працювати, виглядає як коли «прикурюєшь» чуже авто.

але UPS буде слабше=довше заряджати, і не видає чистий сінус


Тут паралельно UPS підмикається швидка зарядка.

Можна, головне щоби акумулятора не був «мертвий» і потужніше за зарядний пристрій. Інвертор буде живитися з акумулятора, а зарядне лише підживлюватиме.

А конкретно цей інвертор реально з чистою синусоїдою? Пробували холодильник підключати?
І взагалі, що буде, якщо в інвертор з модифікованою синусоїдою підключити холодильник?

У меня холодильник работает от генератора, где никакой чистой синусоидой и не пахнет. Не вижу причин холодильнику не работать от инвертора.

Разница есть. Генератор из-за вращения ротора хочет не хочет, а даст синусоиду (возможно с помехами, но точно синусоиду). А вот инвертор вообще не факт.

Цілком погоджуюсь! Генератор видає синус, хоч і не ідеальний. Користуюсь генератором більше 10 років хоч і не часто як тепер, лише зимою як дроти леп порвані (1-2 сутки бувало) стосовно інвертора — є з чистим синусом особисто перевіряв, такий можна ставити на холодильник лишень потрібно врахувати потужність. Також є УПСи з апроксимованим синусом — їх в край не рекомендовано ставити , що правда на холодильниках або морозілках в яких стоїть інверторний двигун можна полюбому, так як там відбуваєть перетворення 220в в 3-ф!!!

Не міряв, холодильник працює нормально. Якщо синусоїда буде дуже погана, він буде дуже гудіти, та працювати нестабільно

Підключати холодильник до акумуляторів безглуздо, для короткочасних відключень краще завантажити його напівзаповненими пляшками з водою для накопичення холоду, великі морозильні камери зможуть протриматись до кількох діб.

А після «кількох діб» що робити?

Нічого. Але і UPS не допоможе. Холодильник «кушае» біля 1kW*h на добу (+/-, залежіть від об’ему, класу єнергозберегання). Один аккумулятор 12V*100A*h з урахуванням ККД інвертора теж дасть 12 * 100 * ККД ~1kW*h. Тоб-то далеко за «кілька діб» на UPS ніяк. Тількі генератор.

В нас не було світла майже 60 годин поспіль. Я його запускав через кожні 12 годин на 2-3 години щоб він підтримував температуру. За 60 годин витратив 2 аккуми

Ну от Сергій прокоментував вище, я десь так і очікував.
Наявіcть UPS з двома акумами допоможе підтримати морозильну камеру на плюс 1-2 доби. Це вже непогано.

1-2 доби це і е «кілька діб». Якщо сітуація з єлектрикою буде погіршуватися то доведется позбавлятися всього що не можна тримати на балконі.

При співвідношенні ціни простою робочого дня до ціни продуктів у холодильнику, доцільніше витратити ці кілька кіловатт-годин на підтримку проектних обов’язків і пожертвувати продуктами.

Дозвольте я сам буду вирішувати, що для мене доцільніше. В мене були цілком конкретні технічні питання.

з"їсти або замаринувати/пастеризувати/засолити/зав"ялити, що може спортитися

Чому напівзаповненими пляшками? Краще майже повні(90%) 1 л, ніж наполовину 1,5 л. Повітря — поганий провідник тепла. Я тоді я б клав їх під і в морозилку, щоб таки замерзали. Чи на плачущий испаритель.

Лід при розширенні може розірвати пляшку, і тоді затопить весь вміст морозильної камери. Особливо стосується виробників, що повелись на дурну «еко»-моду типу Моршинської, ні пляшка, ні корок непридатні для таких знущань.

А весною, що робити?
У нас не лише холодильник, а ще окрема морозильна камера.
Виносити кожний раз на балкон вміст морозилки більш напряжно, ніж зібрати таку систему живлення

Не факт и смотря как синус модифицировали. Скорее все-же будет работать, но при этом может жужжать компрессор. Для многих более-менее сложных бытовых приборов прямоугольнички это не штатный режим работы.

Якраз асинхронним движкам синус і треба.

А ще акумулятор змінює ємність від температури, особливо коли його заряджають.
Звісно це є свинець, сірчана кислота — все воно випаровується, тому краще подалі тримати від тканин(особливо як на фото у автора, коло крісла).

А так — стаття супер, дякую Автор.

Сірчана кислота не летка. Шкільний курс хімії.
Свинець випаровується в розплавленому стані (+329С, як шклероз не підводить).
Все що виділяється — водень, але добитися гримучих концентрацій треба куди більші акуми, та й вентиляції звичайної квартири досить щоб цього не сталося.
Ємність акуму в межах температури в житлі можна вважати сталою. І там не скільки ємність змінюється, скільки пороги напруги, яких бажано додержуватись наприклад при використанні акумів при мінусових температурах. В даному використанні на це можна забити.

Нелетку сірчану кислоту розпилюють бульбашки водню у вигляді аерозолю, подібно до того як газовані напої створюють крапельки на внутрішніх поверхнях келихів, концентрації мізерні, але постійно діючі, тому вентиляція необхідна.

Не летка означає тільки що вона не випаровується швидко. Тому випаровуватись буде, хоч і не швидко. Якщо не допускати сильного розігрівання, то ні на що не вплине.

Ні, кислотний туман утворюється, коли акум при зарядці газує, більбашка лопаєцця, робить крапельку електроліту. Великі падають вниз, дрібненькі летять надвір, як пил. Випаровуватися серна кислота при н.у. дійсно не вміє, так що вони летять, поки кудись не сядуть. Паскудна річ. Якщо заряджати акуратно, без кипіння — то і бути його не повинно. Теоретично. При розряді — не, лиш мож. залишки бульбашок спливають.

Якщо комусь цікаво: iMac 24-inch M1 2021 у середньому режимі використання на середній яскравості споживає до 30 Вт. Непогано!

Добрий день, А чи варто брати для інвертора автомобільний б.у акумулятор agm 95ah який має SOH48% ? Чи краще взяти новий EFB?

чи варто брати для інвертора автомобільний б.у акумулятор agm 95ah який має SOH48%

хіба що якщо по ціні брухту

Нова пошта сейчас возит любые батарейки из Европы, может кому-то будет актуально. Плюс теоретически отменены пошлины и НДС.

Наразі діє виключення для країн Європи (Польщі, Німеччини, Франції, Іспанії, Італії, Чехії, Великобританії та Туреччнини). Для цих країн павербанки, генератори, зарядні пристрої та ecoflow дозволено транспортувати сервісом NP Shopping. Вартість замовлення на склади в Європі не може перевищувати 1000 євро.

На експрес-посилки з ЄС прийдеться платити мито

Все так, мито доведеться платити на все від 150 євро, це 100%. Нова пошта роз’яснила це в своїх акаунтах

Які возив, я тричі звертався в підтримку нової пошти, вони мені сьогодні і листа надіслали, але чи повезуть lifepo4 24v 100ah з Європи я не можу зрозуміти, тож якщо знаєш точно підкажи будь ласка.

Здравствуйте. Подскажите, а как сделать байпасс для такой схемы? Какие устройства еще нужно докупить и как соединить, чтоб схема была похожа на полноценный ИБП?

Теж зараз у роздумах саме над таким рішенням

Не простіше. Ви вказали лише на інвертор. А де акумулятор, пристрій для зарядки?

Як там написано, то інвертор з функцією UPS. Та і кабель з вилкою 220в в комплекті на фото має навести на роздуми :) Так що все ще треба — акумулятор(и) від 80Аг для 350w(800w) версії.
youtube.com/watch?v=1V2W6_U7lbE?t=1135

мощность, указанную на китайском девайсе нужно поделить на 2-3 чтоб приемлимо работало, китайцы очень сильно любят завышать параметры устройств

Китайці люблять жирним вказувати пікові характеристики, а не номінальні. Але хто читати вміє далі заголовка, то там все написано. Характеристики там реальні, і на цю модель є детальні огляди з тестами і схемотехнічним аналізом в ютуб, який я вже там кидав нижче під коментом.
Так що конкретно в цій лінійці моделей сумнівів в якості у мене нема.

проблема що такі інвертори всі modified sine wave, без чистої синусоїди і чи будуть вони живити асинхронні двигуни, такі як циркуляційні насоси grundfos наприклад

Просто бугага.
В частотниках чистим синусом не переймається ніхто, і нічого, мотори крутять аж бігом.
Єдине — гармоніки трохи більше гріють мотор, але якщо це не чистий меандр — на це можна просто забити. Та й дрібний моторчик насосу не перегріється, бо він охолоджується рідиною яку він прокачує (і відповідно гарячий навіть від чистого синусу, коли качає гарячу воду :) )
В сільській місцевості дешеві упси використовуються десятки років, все працює.

В самому простому випадку — два пускачі. Один ставиться на щитку і відрубає мережу квартири від основної, інший перемикає кабель інвертора з входу на вихід.

1. Розетка звичайна, немодифікована. На ній або є напруга — або при відключенні світла — немає. В цю розетку — зарядний пристрій. Є напруга — заряджає. Немає напруги — відповідно не заряджає.
2. Від зарядного пристрою відрізаємо крокодили. Ставимо замість них автомобільні клеми. Сюди ж — товсті провода від АКБ на вхід 12в інвертора. З виходу 220в інвертора — на другий вхід АВР.
3. Автоматичний вимикач резерву ( АВР ) - є два входи — перший, основний — та другий, резервний. При зникненні напруги на 1 вході — при умові, що на 2 вході є напруга ( а вона в нас постійно чергує з АКБ через інвертор) — він автоматично й дуже швидко перемикатися на резервний вхід. Коли на основному вході з’являється напруга — незалежно від наявності напруги на резервному вході — АВР автоматично перемикатися на основний вхід.
4. Вихід з АВР — на розетку. ( В моєму випадку я взагалі одну кімнату повністю перекинув на цю схему — і в мене не розетка — а повністю кімната )

Забув написати. АКБ — типу AGM, сотка

Доброго дня. Підкажіть, якщо підключати вилку інвертора в розетку. В мене 2 вхідні автомати, один на Фазу інший на 0. А також 4 на різні кімнати. Мені відключати Фазу і 0, чи тільки фазу?

Можна тільки фазний автомат, але якщо вимкнете обидва то гірше не буде. Але фазний обов’язково!

Велике Дякую. Інші, які ідуть на кімнати не потрібно вимикати?

Якщо вони (кімнатні) підключені по схемі після ввідного автомата, то не треба.
Ви ними індивідуально можете відключати окремі кімнати (за портеби).

один на Фазу інший на 0.

Якщо вони не запаровані, то електрика який це робив треба бити палками)
На нулі має бути розмикач навантаження, або парний автомат на фазу і нуль.

Вибачаюсь за запитання. А, що означає запаровані і розмикач навантаження? Вони стоять в щитку рядом, но вони окремі.

що означає запаровані і розмикач навантаження? Вони стоять в щитку рядом, но вони окремі.

Парний автомат, це коли вимикається дві лінії одразу, однією планкою. А розмикач навантаження це «рубільник» який виглядає так само як автомат, але працює суто як механічний вимикач.
І дійсно тому «електрику» треба дати по шиї за таке...

Дукую за коментар. Дивно. Електрик з освітою і стажом років 30. А чим це небезпечно і що би ви мені порекомендували зробити? І ще раз перипитаю, як підключаючи вилку від інвертора мені перед тим відключити вхідні фазу і ноль, а інші автомати можуть бути включені?

А чим це небезпечно і що би ви мені порекомендували зробити? І ще раз перипитаю, як підключаючи вилку від інвертора мені перед тим відключити вхідні фазу і ноль, а інші автомати можуть бути включені?

Це заборонено правилами безпеки, бо якщо виб’є тільки автомат на нулі, то є вирогідність отримати ураження током, бо фаза залишиться ввімкненою. Що робити — або замінити два окремих автомати на парний (він же двополюсний), або замінити автомат на нулі на вимикач навантаження. Отут їх багато, але треба підбирати по максимальному струму:
axiomplus.com.ua/...​az_pereklyuchatelya=69889
Щодо підключення інвертора — то достатньо розімкнути нуль та фазу.

Добрий день. Порадьте, у чому може бути причина? При вимкненні електрики інвертор пікає і показує одну мигаючу позначку заряду, це означає, що не отримує заряд від акумулятора?

Это значит что акк убили, особенно если автомобильный (90% вероятности что такая проблема), ну и 10% что сдохло зарядное устройство в инверторе.

У мене інвертор з чистою синусоїдою на 1000/2000w. З ним пряцює холодильник, також запускає без проблем погружний насос у криниці на 500w. Як по мені схема дуже класна і проста, коли немає світла по 5-6 годин.

підкажіть лінк де брали, яка ціна :)

Незрозуміло про автомат. Що це таке і для чого він?
Що буде якщо при наявності струму в мережі включити в нього вилку інвертора? Чи буде заряджатися акумулятор? Якщо так, то для чого тоді зарядний пристрій акумулятора?

зазвичай, у квартирі, або поза її межами є кілька автоматів, через які струм заходить у квартиру. Вбийте в гугл «автомат 16 ампер» щоб зрозуміти про що я. Такими автоматами захищають прилади в квартирі. Наприклад, якщо прилад різко починає поглинати дуже великий струм, автомат вирубається. Це як запобіжник. Так от, припустимо, мова про хрущевку. Зайшла в квартиру фаза, електрик її поділив на 4 лінії: розетки, верхнє світло, бойлер, пральна машина. Це означає, що в квартирі поруч з лічильником буде 4 автомати, які вимикають свою лінію. Всі прилади за одним автоматом будуть мати один спільний дріт (як от всі розетки). Тому, якщо подати напругу до будь-якої розетки (неважливо з якого боку), струм з’явиться в усіх розетках.

Що буде якщо при наявності струму в мережі включити в нього вилку інвертора?

Буде вибух і іскри як у кіно (знайомий так зробив). У кращому випадку спалите інвертор, у гіршому, може бути пожежа.

Чи буде заряджатися акумулятор?

Авжеж ні. Інвертор з 12В робить 220В і лише в один бік навпаки він не працює. Але є в продажу прилади з інвертором і зарядником у одному корпусі, тоді окреме зарядне вже не треба.
Якщо ви хочете щоть типу UPS (щоб давав струм, коли вимикають, та автоматично заряджався коли вмикають), то краще купіть UPS.
АЛЕ НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ВМИКАЙТЕ ВИДЕЛКУ-ВИДЕЛКУ В РОЗЕТКУ, КОЛИ ВВІМКНЕНО АВТОМАТ ЦІЄЇ РОЗЕТКИ!!!

Якщо ввідний автомат виключений, чому потрібно ще вимикати автомат резетки куди вмикається виделка-ваделка? Він ж, без напруги?

У такому випадку як у мене можна але воно слабе черете я поставив зарядне у мене звичайних безперебійник від компа правда ми над ним пошаманили трохи

Дякую! Ще питання: викорстовував акумулятор на 60 Агод + інвертор. Все працювало добре, але зарядка акумулятора закінчилася. Придбав зарядний пристрій dnipro-m.ua/...​wMyZjaWQ9MTY1MzkzODM5NA==.
Не заряджається акумулятор. Не можу зрозуміти в чому справа. Зарядка — вроді така, як треба.

Це звичайний автомобільний акумулятор?

Нижче вже написали що можливо ви вбили акум. Це стартово-пусковий акум, не призначений для безпервного живлення. Потрібно контролювати розрядження.

Тобто акумулятор можна викинути?

Ну чого ж викинути, можна на OLX продати чи скупникам здати

можна спробувати оживити, але він вже бути «не такий як раніше»

Если зарядка закончилась настолько, что напряжение упало ниже 10 вольт, то так просто батарею теперь не зарядить.

А що робити? Новий акумулятор купилию Ну, і користувалися ним поки не пропав заряд.

то так просто батарею теперь не зарядить.

значить можна зарядити, але з подвипєрдом

Я свій так рятував — дав йому через CC/CV блок живлення 16.5V і став піднімати струм. Десь від 3A він прокинувся і почав приймати. Через півгодини він вже на 14.5V приймав, я тоді йому вже 2A давав постійно.
Але це легкий варіант. Іноді його не вистачає, тоді примусова десульфатація, наприклад, заміною електроліту на дистильовану воду і заряджання при цьому.
Але для звичайного ITшника дешевше буде купити новий, а час витратити на роботу :)

Якщо заряджати акумулятор від компютерного упса там струм заряду ± 1А, при ємності акумулятора в 70А заряд буде тривати 70 годин, тому потрібно брати зарядне яке видає 5-10А
і є рекомендація струм заряду має бути не більше 10% від ємності акумулятора, тобто якщо акумулятор 70А то зарядка 7А. А якщо інвертор типу автомобільного то він взагалі не може заряджати акумулятор.

А тепер, якщо хочеться підключити кілька приладів, але не перемикати їх з розетки у розетку, можна виготовити спеціальний шнур зі звичайною виделкою з обох боків. І усі прилади, що знаходяться на тому ж автоматі, автоматично отримають живлення! Не забувайте тільки вимкнути автомат, щоб енергія не виходила назовні.

Що станеться, коли у Вас підключений інвертор до мережі за допомогою вилки і електрика буде відновлена ? Автомат, який на фазі, відключено, але залишається 0, який буде з’єднано з загальною мережею. Амплітуди ініертора і мережі звісно не синхронізовані. Автомат на 0 ставити по правилам безпеки не можна.

Автомат одразу на 2 полюси фазу и 0?

Так автомат вимикає одразу і фазу і нуль

До речі, класне питання, сам думав про нього. Не знаю але с початку блекаутів жодного разу проблем не було. Можливо через заземлення (я вмикаю в розетку з землею)

Що станеться, коли у Вас підключений інвертор до мережі за допомогою вилки і електрика буде відновлена ? Автомат, який на фазі, відключено

Як фаза відключена, то що може бути? Нічого.
І на вилку би не зайвим було повісити свій автомат відповідного інвертору номіналу с характеристикою B

Дякую. Дуже просто та інформативно.

Привіт, допоможіть з порадою, якщо в мене інвентор на 24V він буде працювати від акамулятора на 12?

Купи ще один акум на 12 Вольт тої самої ємності і з’єднай 2 акума послідовно, буде 24V.

і жити вони будуть довго і помруть в один день :)

Лінійно-інтерактивний ДБЖ є. Який автомобільний аккумулятор крайще — efb vs agm в плані витривалості та безпеки? Чим більше я читаю — тим меньше розумію. EFB дешевше і було б норм трохі зекономити.

EFB не нужно тренировать (раз в год полностью разряжать и заряжать чтобы убрать эффект памяти). В остальном те же проблемы что и в AGM.

Хотя часто эти две технологии смешивают. Чистый EFB только с полимерными прокладками на пластинах и жидком электролите, AGM — весь электролит в стекловолокне.

В общем хотите поставить и забыть, чтобы просто работало — то LeFePO4 с BMS, она и перезаряд не даст сделать и сильный разряд. Дороже, но luxury вариант.

К сожалению на LiFePO4 очереди сейчас огромные и время ожидания сложно предсказать

Зібрано схожу конструкцію, 100 А*г аккум + був незаюзаний УПС із чистою синусоїдою на 800 (реально десь близько 600) Вт.

Мак + монік 27″ спокійно витримує 1.5-2 вимкнення по 4+ години, із 5 поділок лишається 3 стабільно. Ну але в цьому кейсі не плотнячком використання йде, бо час від часу треба виходити із сичувальні туди, де ловить 4ґе, щоб пушити коміти або на міти.

Якщо монік + четверта плойка, то із 5 поділок до 1, що вже пищить до 4 годин витримує. Звук якщо прикрутити на моніку, то ще хв 15-20 наче можна виграти.

Звісно аккум наврядчи до літа доживе, тому підшукуємо зараз якісь альтернативи-резервні варіки. Бо поки що все вигрібли усюди. Автор конструкції думає десь нарішати банки від складських погружчиків, але я хз наскільки то реалістична задумка. Типу 6 банок по 2 вольти, і в них овер9000 ємність.

Який струм заряду акумулятора видає УПС? За скільки часу акум заряджається до 100%?

Перше не скажу точно, бо там клеми від УПСа + додатково накинуті клеми від окремого зарядного пристрою.

Заряджається із стану "пищить"і мигає 1 поділка до 5 поділок десь приблизно годин 5-7 (грубо кажучи за ніч)

Якщо штатно в упсі акум на 7-9аг — 1.5-2а. В упсах з більшими банками відповідно зарядний струм більший.

Прикольний українсько-айтішний жаргон :) А кажуть, що українська не годиться для айтішників :)

Молодець автор! Підтверджую як кваліфікований електрик. Все правильно з описом і застереженнями! А кожен вирішує що йому краще: Сидіти без світла, крутити бензиновий генератор, чи поставити НА БАЛКОНІ акумулятор і ввімкнути переноску в розетку щоб у всій квартирі було світло.
P.S. до речі китайські бензинові генератори теж як я щойно виявив не видають чисту синусоїду! :)

Дякую за професійну оцінку! Як виявилося, в нас є дуже багато людей, які не дуже в темі і через це мають якісь забобонні страхи.
Років 20 назад, як у мене ще були старі Жигулі, акумулятор постійно заряджав вдома, доливав у нього електроліт, дистильовану воду...
А зараз вдома спокійно заряджають електросамокат, хоча ризик його займання набагато вищій. А прямо автомобільний акумулятор — це все жах))

А не підкажете, якщо ввімкнути переноску в розетку, а потім дадуть світло, то воно нічого не замкне/не поламає при виключеному автоматі?

Перед запуском інвертора на всю квартиру/будинок,- обов’язково вимкнути фазний автомат/пробку!!!
Якщо цього не зробити то: 1). Інвертор не потягне всих сусідів на вашій вулиці :) і піде у перегруз.
2). А коли з’явиться основне світло то згорить Ваш інвертор, через зустрічну напругу.

Возьмите нормальный UPS с внешенй батареей и не морочьте голову. Что-то вроде prom.ua/...​gibridnyj-ibp-1000va.html Так там еще можно и солнечную батарею подключить. Если есть кто-то знакомый в Польше то хороший вариант купить там.
Аккумулятор по-хорошему желательно не автомобильный а тяговый. Только они сейчас по цене в космос ушли, так-что можно и авто, только с емкостью где-то 150-200Ач — чтоб избежать глубокой разрядки(чего авто аккум очень не любит) и увеличить зарядный ток.

Что-то вроде prom.ua/...​gibridnyj-ibp-1000va.html

«Доставка с 4.02.2023», що в принципі очікувано)

Из Польши доезжает за неделю. Думаю сейчас практически у всех там кто-то знакомый есть. Вот сайт откуда знакомые брали allegro.pl/...​000s-solar-40-12148024381 насколько понимаю что-то вроде польского пром.

Знайти б ДБЖ з 12В постійного струму на виході, який заряджатиме акумулятори 60-160Аг не вічність, а хочаб за 10-15 годин. В мене неттоп і монітор працюють від 12 вольт, роутер теж, мені не треба інвертор, не треба заряд від сонячних панелей, лиш заряд від мережі (або від блока живлення на 12В) і вимкнення навантаження при розряді акумулятора нижче 50%. Придбав для цих цілей дешевого шим контролера сонячних панелей (ніби на 60А), під’єднав замість панелей блок живлення на 13,8В 20А, але блок живлення перегрівається в такому режимі. Припускаю, що все через те, що контролер шим і він не обмежує струм заряду акумулятора, а лише під’єднує/від’єднує блок живлення до акумулятора. Хочу спробувати MPPT контролер, але жаба каже, що у випадку невдачі цю спробу вона мені не пробачить. Може хтось натикавсь на ДБЖ під мої потреби, або перевіряв мою схему з MPPT контролером? Або ж підкажіть, як самому зібрати хочаб вимикач навантаження при розряді акумулятора та перемикач живлення між блоком живлення/акумулятором (для контролю зарядки використаю dc-dc підвищувач, що валяється десь в загашнику).

Кілька моментів про які, як мені здається, мало хто задумується:
1. Оптимальний струм заряду свинцевого акумулятора 0,1С. Тобто для акумулятора 65Аг це буде 6,5А. Як результат будьякий свинцевий акумулятор треба заряджати не менше 10 годин, якщо ми хочемо, щоб він жив довго.
2. Кількість циклів які витримає свинцевий акумулятор обернено пропорційна глибині розряду. В ідеалі його краще не розряджати нижче 50%.
В нашому місті відключають світло на 2 години через кожні 4 години. Тобто за 2 години ми повинні використати не більше 40% ємності, щоб за наступні 4 години акумулятор зарядився з 60% до 100%.
Для LiFePO4 акумулятора нормальний струм заряду 0,25С, тобто його вже можна зарядити трохи більше ніж за 4 години.
Тобто коли ми вибираємо між LiFePO4 та свинцево-кислотним акумулятором, то свинцевий треба брати у 2 рази більший, і зарядку відповідно розраховувати. Додаємо сюди ще в 2-4 рази меншу кількість циклів, і виявляється, що не такий той літій і дорогий...

З усім згоден, тільки коштують вони у 4 рази більше ніж гелеві, та у 8 ніж звичайні. І я не знайшов їх у наявності. Можна купити і екофлоу, якщо у вас такі короткі відключення. Просто я в Києві і в мене вже кілька днів поспіль електрика є лише вночі і вдень тільки 2-3 години. В мене вже 3 акумулятори. Для роботи вистачає. Навіть серіальчик з дружиною подивитись.

Для LiFePO4 акумулятора нормальний струм заряду 0,25С

Это если вы на 10 тыс циклов нацелились, для 2000-4000 циклов можно и 0.5C.

Зарядний струм і ресурс — поняття ортогональні. Перше залежить від конструкції акуму (наприклад деякі банки від А123 допускають зарядку до 4С і розрядку до 20С, а модельні ліпольки бувають і по 100С на розряд), друге майже повністю залежить від Depth Of Discharge — при 10% буде 10000 циклів, а при 100% — 500.

Свинець повністю цьому відповідає, правда з зарядними струмами там все набагато гірше. Хоча для стартерного свинцю зарядка в 0.5С досить типова.

Все це правильно, але при ціні простою 1-3 робочих днів рівній ціні автомобільного акумулятору, і ще за стільки ж можна взяти інверторний ДБЖ, економіка вийде в плюс навіть при десятках циклів роботи, під час яких можна не поспішаючи замовляти компоненти для саморобного літію або готовий Ecoflow

Основна ідея мого коментаря в тому, що не можна просто в лоб порівнювати автоакумулятор+зарядне+інвертор з зарядною станцією на літії. Як мені здається свинець найкраще підходить для аварійних відключень коли треба запасти багато енергії, але використовувати її не регулярно. Для регулярних відключень літій буде краще навіть враховуючи вищу ціну.

Зараз справа не у вищій ціні, а тупо у наявності. Автомобільні акуми ще можна більш-менш без проблем купити в Україні, навіть поїздивши по ринках чи автомагазинах, а Ecoflow або Bluetti або чекати тижнями, або організовувати якусь схему доставки із закордону, і то уже і там з ними є дефіцит.

я не поспішаю заряджати швидко, тому взяв слабеньку 5А за 600 грн.

только 77A.ч будут заряжаться почти сутки, а учитывая, что электроэнергию выключают стабильно на 8-10 часов то хватит только для ноута 12*5 = 60W.

Ну это если разряжать в ноль, но я ж надеюсь, что будет свет хотя бы ночью. За ночь зарядится. Я уже думаю о зарядке мощнее, но пока что этой хватает. Может все же хуже не будет?...

аккумы НЕЛЬЗЯ!!!! соединять параллельно

при зарядке. при разрядке один разряжает другой если параметры отличаются

взял первый попавшийся — Pylontech US2000B
так вот это не аккум в чистом виде, это аккумуляторный комплекс/прибор со схемами балансировки, защиты и тд
ясен пень что его можно соединять, бо это предусмотрено конструктивно
в отличие от голых аккумов

А можна пояснити фізику процесу, на рівні переносу заряду конкретними іонами, чому такий розряд повинен відбуватись постійно і призводити до деструктивних наслідків, а не прийти у рівноважний стан?

ну вот например у одного саморазряд больше чем у другого, значит возникнет разность потенциалов, а значит потечет ток, а значит другой будет постоянно подзаряжать первый и таким образом они разрядятся

За рахунок чого результуючий струм між акумуляторами потече більший, ніж струм саморозряду? І чому глибший розряд акумулятора з підвищеним саморозрядом не компенсується більшою кількістью кулон від зарядного пристрою на етапі заряду?

У мене в мануалі до упса прямо написано, підключайте паралельно скільки влізе

підключайте паралельно скільки влізе

*Тільки перед цим їх треба зарядити до умовно однакової напруги на клемах

Только литиевые и без BMS. Многие BMS поддерживают параллельное соединение.

Свинцовые можно соединять параллельно но будет выделяться водород и нужно будет подливать дистиллированную воду.

В литиевых с нормальной BMS при лишней зарядке она просто отрубит банки (время переключения что-то вроде 10 мс).

В нових аукамуляторах уже давно используют кальцій почитайте зачем

Кальций это гемморой, он работает в слишком лабораторных условиях. Лучше уже LiFePO4, так как по сравнению со свинцовыми неубиваемые (если еще нормальная BMS).

Літій як і свинець паралелиться без проблем. От нікель-кадмій і нікель-гідрид так небажано, але таке використання теж бачив.

Це не правда. До недавна більшість ноутбуків мали акумулятор за формулою 3s2p? 3s2p означає 3 послідовно з’єднаних групи по 2 акумулятора. В цілому паралельне з’єднання менш проблемне ніж послідовне. При послідовному якщо ємність акумуляторів різна, то іде розбаланс і ситуація погіршується з кожним циклом. При паралельному, якщо струм заряду і розряду такий що 1 акумулятор його перенсить нормально, то просто буде зменшуватись ємність. Хіба один з акумуляторів закоротить, тоді так, біда.

Можна. Але для компенсації опору дротів їх треба підключати діагонально. Див. інструкцію на Novatek UPS-1000.

Подключил монитор к инвертору — он гудит. Видимо, мониторы тоже любят чистую синусоиду.

візьми стабілізатор від лампового телевізора :)

паяти не вмію

Нужна ли чистая синусоида для стационарного ПК?

0) дві вилки — це поезія, не провтикайте 1) заряджайте при провітрювані або балконі 2) ну і якщо інвертор загрозливо гріється то може він за перерозрядом слідкувати не буде — провалите нижче 10.8 В — за надцять раз викинете аккум. хоч може Варта трохи протримається

дві вилки — це поезія, не провтикайте

Лікується окремим автоматом на дві лінії у щитку, щоб і нуль розмикати з гарантією
Але по більшості про це ніхто не думає, поки смажений півень не гризане))

0) так. Тут потрібно слідкувати, але тільки у момент включення світла. Щоб ніхто випадково не врубив автомати доки виделка стирчить у розетці.
1) так і роблю, але з моїм током зарядки акум не те що не гріється, але навіть не стає ледь теплим. Куди там кипіти
2) гріється, а вимикається при перегріву (перевіряв), та при низький напрузі. І взагалі, я нижче 11.9 не опускав, намагаюся 12.1-12.0 і вимикати. Досі вистачало.

Тільки безстрашні будуть конектити таким шнуром без автомата на ньому на 4-6А с характеристикою B...

Я вам більше скажу. Через років 10 будуть казати «тільки безстрашні будуть тримати і використовувати сірники в хаті без вогнегасника...».
Нічого страшного в цьому немає. Якщо розумієте процеси і принципи роботи нічого не будете боятися)

тиждень толкових корисних добрих хороших постів на доу

подскажите пожалуйста, кто в курсе, поможет ли обычный сетевой фильтр (а ля удлинитель с красной кнопкой) для защиты холодильника при отключениях света? Где-то читал, что может сгореть техника, когда после отключения включают свет и могут быть перепады напряжения. Автомат на щитке в квартире на защищает от этого?

У меня вообще теперь разработанная схема, где участвуют все члены семьи, на момент отключения:
1. Выключить все автоматы
2. Набрать в тазики воду из под крана
3. Набрать питьевую воду из осмоса
Один автомат оставляю включенным (на котором верхний свет в санузлах). Ну и включаю свет в туалете чтобы знать когда дадут электричество.
После появления света жду несколько минут (на случай если будет от перегруза мигать) и только потом включаю все автоматы.

подскажите пожалуйста, кто в курсе, поможет ли обычный сетевой фильтр

Якщо це пасивний «фільтр» за 300 грн, то в ньому є тільки термозапобіжник та варистор. Тому воно захищає тільки від КЗ в навантажені та невеликої імпульсної перенапруги.
Ну і компресор холодильника можна вмикати після декількох хвилин після його зупинки, якщо частіше, то компресор може не запуститись, перегріється і виб’є термореле на компресорі (як пощастить), тому там реле напруги і ставлять для холодильників.
Автомат захищає тільки від короткого замкнення. Вам сюди hotline.ua/...​trolya-napryazheniya-d32
Можна просто спеціально для холодильника зробити на проводі з вилкою, щоб не лізти в щитову і не викликати електрика. Китайці на Алі взагалі по 10$ www.aliexpress.com/item/4001046345556.html
Є готові в розетку (prom.ua/...​rele-naprugi-digitop.html) але надійність там не та.

у мене такий в розетку, теж були сумніви. Можна детальніше про надійність його? Чим він гірший?

Зарядку взяв просту, дешеву, але хорошу за відгуками

Ну і дічь. Таке буває хіба?

Що саме «дічь»? Норм зарядник, на розетці про нього було мульйон гарних відгуків. Вміє заряджати мульйон типів акумуляторів. Навіть режим «Repair» є.

Хочете сказати, що буває навпаки — дорога, але погана? Чи такого не буаає?

Купуємо дбж під зовнішній АКБ, зараз ціна на них виросло але маємо і зарядку, і інвертор, і стаб в одному флаконі, а до нього автомобільний АКБ які коштують вдвічі дешевше гелевих, все буде працювати!

Наприклад. Я вже рік шукаю. Таке враження, що вони зникли з ринку ( поділіться посиланням, будьласка

Брал в voltmarket под внешний АКБ. Были модели на 12, 24, 48В. На удивление были в наличии, а не 100% предоплата и доставка через пару недель, а потом «ой извините партию продали всю и давайте вернём деньги или можете следующую ждать неизвестно сколько».

Ну оце так зараз усюди (

А підкажіть, будь ласка, що за стаб я для чого воно тут?

тока ток заряда в упса 0.7А и 60Амперник будет заряжать 3-дня

Не забувайте тільки вимкнути автомат, щоб енергія не виходила назовні.

Це треба робити не тільки для цього, а ще й тому, що якщо це не планове відключення, а якась аварія, і хтось на делекій (чи не дуже) від вас підстанції полізе справляти це — його вдарить током від вашого присторю. Зо з його точки зору напруги немає, а тут ви підключили...

Ну і відсутність напруги тому що банально замкнуло нуль та фазу теж не можна виключати — і ви спалите свй пристрій (а також, можливо, і лічільник...)

Тому — спочатку вимкнули зовнішню мережу — після підключаєте щось своє. І навпаки — спочатку вимкнули свій пристрій — після перемкнули квартиру на мережу.

від вас підстанції полізе справляти це — його вдарить током від вашого присторю.

:)) Це якщо в автора лічильник з автоматами на 4000А, а інвертор це генератор на реакторі холодного синтезу і він витягне весь район, щоб напруга піднялась більше нуля і нічого не вибило :)
Як тільки він ввімкне з невимкненими автоматами, то тут же малопотужний інвертор в захист піде, а потужний виб’є автомат та і все на цьому.
P.S. В мережі і так куча приватних електростанцій на сонячних панелях працює- якось розбираються же :)

Автор абсолютно правильно написав. Те що піде в захист (якщо він є 😉 а не банальний запобіжник) то можливо. А от питання до Вас а що буде коли знову з’явиться напруга в мережі що буде з інвертором? Так в меража дійсно складається з багатьох електростанцій навіть є АЕС. Але якщо Ви не розумієтесь в енергетиці чи електриці, що таке синхроніція генераторів та перерозподіл навантажень то краще не писати бо виглядає це як «чув дзвін але не знаю де він». Доречі якщо у Вашого сусіда приватна СЕ і він продає державі надлишок потужності то це не значить що якщо зникне загальна мережа то у Вас буде «світло від сусіда». Бо СЕ під’єднана до заг. мереж не працює без неї і питання не в потужності а синхронізації.

Автор абсолютно правильно написав.

Те що його реактор витягне весь район через свою лінію і вдарить електриків? :))) Угу, правильніше не буває )

А от питання до Вас а що буде коли знову з’явиться напруга в мережі що буде з інвертором?

Нічого не буде- до цього моменту через фактичне КЗ він вже або пішов в захист, або згорів, або вибили автомати, або приїхали пожежники, хоча це вже інше питання, а не «відмикайте інвертор, бо десь там електриків вдарить», а не тому що вашому інвертору та можливо щитовій буде капець.

«чув дзвін але не знаю де він».

Маю аналогічні спостереження ;)

Доречі якщо у Вашого сусіда приватна СЕ і він продає державі надлишок потужності то це не значить що якщо зникне загальна мережа то у Вас буде «світло від сусіда»

І тут ми знову повертаємось до теми ядерного реактора у сусіда :) Перший раз чую про on-grid інвертори та гадав що синхронізація малих станцій відбувається по принципу хто останній згорів, той і залишився в мережі :)

Бо СЕ під’єднана до заг. мереж не працює без неї

Це тільки захистний протокол, якщо Ви не довіряєте запобіжникам, то алгоритму визначення наявності домінуючого синуса навряд чи потрібно.
Взагалі це дикий костиль, який множить надійність розподіленої генерації на нуль. Могли би знайти інші рішення, щось типу синхросигналу і управління по X10, чи щось дуже подібне, де передається інфа гармоніками по тих же провідниках умовних 220в. На підстанції мати хаб, який видає синхросигнал по тих же проводах і всі малі станції б синхронізувалися по ньому, навіть коли мережа опинилася в ізольованому становищі. Коли треба відімкнути для ремонту — просто б вимикали хаб, і всі станції в мережі б вимкнулися без синхросигналу. Зараз би щось подібне знадобилось в теперішньому становищі, а то станцій куча, а толку 0 якщо не має великої генерації в мережі.

і питання не в потужності а синхронізації.

Як раз питання в першу чергу в потужності, а вже потім в синхронізації. Якщо на виході станції в 10квт висить навантаження в 1мВт, то для нього це КЗ, і після цього синхронізація нікого не буде турбувати.

Я вважаю не дуже корисно давати такі поради, це з серії як витратити менше грошей за не дуже підходяще обладнання. Звісно, воно працює, але це не надовго — готуйтеся за 3-6 місяців до заміни аккумулятора. До того ж дуже небезпечно, особливо ота штука з двома вилками.
Особисто я придбав гелієвий аккум 100 А*г та спеціалізований линійно-інтерактивний ДБЖ з правильною синусоїдою, з стабілізацією вихідної напруги в широкому диапазоні вхідної (всі знають який рівень напруги зараз, від 165 до 265 В), з вбудованим зарядним контроллером аккумулятора, та заявленими 4 мс на перемикання з мережі на батарею.
Цей сетап обійшовся у 18197 грн плюс доставка, навіть провода та кріплення були в комплекті.
Мій набір споживачів такий комплект живить до 8 годин, розряджаючись до 50-55% залишку.
Так, ДБЖ має лише 1000 ВА / 700 Вт вихідної потужності, але навіть при наявному запасі енергії 100 А*г (це усього 1200 Вт*г) це не більше 1 години роботи на максимальній потужності (а це вже більше 50% розряду аккума, що негарно навіть для гелієвих, для свинцових це дуже погано).
Це я до чого — на кожен випадок (бажано) робити розрахунок та свідомий вибір обладнання.

у меня похожий набор. Две батареи «BOSCH S6 AGM 6CT 95Ah» + инверторный UPS «Леотон 1000 — Гранд М» + балансер «Battery Equalizer HC01 с индикацией» (контролирует чтобы батареи заряжались правильно). В сумме до 20к грн тоже. На сколько хватает на практике возможности проверить не было, т.к. более чем на 4 часа не отключали, а просто так насиловать сетап не хочется.
Осталась только проблема с интернетом. В квартире старлинк не поюзаешь, а мобильный очень нестабильный, особенно во время блэкаутов.

Спасибо за совет. Тоже взял такие аккумы )
Потому что выключения стали совсем долгие. 8+ часов. Нужно больше энергии

балансер поставь ещё, батареи будут равномерно заряжаться. И видно будет уровень заряда
drive.google.com/...​HravBGEQK4ATckyreCfl/view
Не обязательно при одинаковых батареях, но, так сказать, наглядно

Чи потрібно від’єднувати балансіри, коли вимикається світло? Чи не згорить балансір коли споживаєш заряд від акумулятора....?

подключать балансир только во время заряда. Я не отключал чтобы заряд батареи было всегда видно по балансиру, и он сгорел, через несколько месяцев правда

Если не ошибаюсь, к Леотону нельзя подключить внешнюю батарею. В вашем сетапе не хватает деталей. Зашарьте плиз :)

он предназначен именно для работы с внешней батареей
hotline.ua/...​on_leoton_1000_-_grand_m

На сьогодні придбати лінійно-інтерактивний ДБЖ практично нереально :(

Акумулятор «гелевий», а не «гелієвий». І так, він також кислотно-свинцевий, просто електроліт у ньому у вигляді гелю. А гелій це інертний газ.

так, звичайно, моя помилка

Он не гелевый, а AGM (маты из стекловолокна между ламелями)

Гелевые и AGM батареи: реальность и заблуждения
kwatt.com.ua/...​realnost-i-zabluzhdeniya

Тому я цю статтю і написав, що спеціалізованого обладнання вже не знайти, а те що залишилося зі скаженими цінами. Це по-перше. А по-друге, знову ж таки, я вірю, що війна скінчиться і ми повернемось до звичайного життя, де мені вже як років 15 не треба були ніякі ДБЖ (останні стояли без діла багато років і десь роки 4 назад просто їх викинув). А от інвертора узяти з собою на природу і підключити до авто — це запросто. А зарядка для акума теж маст хев для будь-якого автолюбителя.

Особисто я придбав гелієвий аккум 100 А*г та спеціалізований линійно-інтерактивний ДБЖ з правильною синусоїдою
Цей сетап обійшовся у 18197 грн плюс доставка, навіть провода та кріплення були в комплекті.

Можу запропонувати альтернативну історію, придбав минулого тижня ДБЖ на зовнішній акум з 100% оверпрайсу відносно його ціни місяць назад(було 8000 брав за 16000) й то це з величезними труднощами після тижня рискання по всім сайтам й обзвону всіх об’яв десь урвав.

Аккум досі не можу купити ніде, все розметено, єдина _реальна_ пропозиція була літійфосфат 100Аг за 50000(!). Це вже оверпрайс раза в 2 від оверпрайсу в 2 раза тих банок з алі + бмс звідти ж що в нас продають по 500$ за нормальних умов.
На телефони / вайбер / залишені замовлення в-основному ніде навіть не відповідають більше на профільних сайтах.
Де відповідають — тижні або місяці черги..

Хто сильно розумні на всяі бюджетні рішення — інвертори також всі розкуплені під 0.

Найреальніший варіант зараз щось зібрати це мабуть Польша, звідти має їхати з тиждень, а також ніби можлива доставка акумів тим же Meest (з більшості інших країн ніби заборонено).

ми тут t.me/lifepo4_ua збираємо колективне замовлення на LiFePo4 акумулятори та гибрідні інівертори для прямої купівлі у виробника через alibaba

Схожий сетап і собі взяв (100Ah + LogicPower на 350Вт з правильною синусоїдою). Для котла вистачає, інколи освітлення або навіть плазму. Головне не брати ДБЖ оверпотужний, на 1-2 кВт — то занадто, він сам буде більше енергії брати, аніж менш потужний на 300-350Вт. В на початку жовтня ціна була щось під 17-18к. І ще один момент, ДБЖ має видавати струм зарядки в 10% відсотків від ємності, мій має перемикач на 5/10А, що якраз підходить під різні батареї від 50 до 100Ah. Коли не було 2 доби світла, то раз у 8 годин вмикав генератор на 2-3 години, який підзаряжав пристрої і аккум. Для роутера і оптичного конвертора знайшов старий UPS, замінив в ньому конденсатори, поставив нову AGM батарею на 7.2Ah, випаяв пищалку, вимкнув грін мод режим, збільшив удвічі струм заряду(покрутив резистор на платі підключивши амперметр) — поки працює, трохи більше гріється, але він стоїть в неопалюваній кімнаті, тому пофіг. Проблема старих комп’ютерних UPS в тому, що там струм заряду дуже низький, в мене був десь під 200mA.

Не гелієвий, а гелевий (тобто електроліт не рідкий, а гель). Вся відмінність від «свинцю» — виконання, а так стандартний свинцевий акум. З переваг — робота в будь-якому положенні, з недоліків — дуже не любить перезаряд.
Он в упсах траплялись насмерть висушені і засульфатизовані.

А як ви такий сетап до мережі в квартирі приєднали?

оскількі живу не на своїй квартирі — то розкинув подовжувачі на тих споживачів, що конче потрібні. вдома планую поставити 3-позиційний перемикач на віході вхідного автомату, й написати інструкцію що перед переключенням потрібно вимкнути з розеток (морозилки, бойлери, кавоварки та ін.))

Автомобільний акумулятор у хаті? 🤦‍♂️ Ні, дякую.

Які є варіанти якщо згідно графіку щоденне відключення 12 годин?

Та воно всі гроші світу коштує((. Мені здається варіант ТС з гелієвим акумом буде і дешевше разів так в 20 і в плані безпеки норм.

Доречі, LiFePO4 акум який в той приблуді використовується коштує 22к за 100Ач.

Та воно всі гроші світу коштує(

Ти запитав — я відповів. А що путнє зараз коштує дешево?

Ну це може питання до тих, в кого вони горіли. Я звідкі знаю? Якщо ти бачив, що він десь горів, чому не запитав там?

да мені просто здалося що людина яка так боїться автомобільних аккумуляторів мала би перейматися значно більшою небезпекою літієвих аккумуляторів великої ємності..

не переймайтесь )

Дивно, я начебто не вказав, що я чогось боюся. Мова йде про випарування з нього у процесі експлуатації та їх шкідливість.

то в теорії.
на практиці в умовах обʼємів звичайної квартири і природної вентиляції — перекриваются всі ті випарування в декілька десятків разів.
ну і є AGM

а от ризики з літієм не теоретичні. малі. проте треба мати два-три вогнегасника навіть якщо паркуєш вдома електросамокат.

на практиці в умовах обʼємів звичайної квартири і природної вентиляції — перекриваются всі ті випарування в декілька десятків разів.

Ага, особливо в тих, в кого металопластик пітніє. Не в мене.

До речі, LiFePO батареї більш безпечніші за звичайний літій. Я про Delta 2.

Скажіть, а AGM менш шкідливий буде, чи все таки гелевий найкраще?
Екофлов це взагалі якийсь дикий оверпрайс з нав’язливою рекламою повсюди.

Як так розумію AGM та GEL у сенсі рекомбінації газів і безпеки. Десь місяц намагався знайти великі тягові AGM чи GEL. Часу витратив на пошуки дуже багато. Всі обіцяють, хтось бере завдаток, але так нічого і зміг купити...

Доведеться брати пару автомобільних AGM та чекати хто зна скільки на lifepo4.

Автомобільні AGM вже також не знайти

Щойно 4 по 100Аг замовив. Але так кількість зменьшується. Попит величезний і почали вже і такі купувати для інверторів.

Ну-ну. Напишіть як фактично їх отримаєте )))
Мені останнім часом так багато чого обіцяють і в останню мить скасовують

2 вже отримав. AGM 95Ah.
2 відправити сьогодні повинні були з іншого магазина, але щось трекінг не вислали ще, тому тут питання відкрите.

ДБЖ на 24В, тому одну послідовну гілку вже є з чого зробити.

Там де забирав були 105Ah та 80Ah Exide AGM

Але в цілому з вам згоден. Довго чекап на ДБЖ, потім відмовили і повернули кошти. Замомив одразу у 6 магазинах і один був у наявності.

я думаю саме в цьому питанні між AGM/GEL різниця буде не принципова, особливо зважаючі на умови експлуатації.
як нижче зазначили наразі вибір зумовлюється тим що ви знайдете в продажу

не горить.
проте LiFePo4 і не використовується у більшості павербанків

то треба дивитись характеристики до того як купувати ))

ті хто дивиться на характеристики і розбирається в них мабуть вже давно поміняли звичайні батареї в упсах на LiFePo4 )) та і на резерв мають великий AGM наприклад, бо знають як все це працює і не бояться страшилок.

Ці ж модняві штуки здебільшого купують інші категорії.. типу «краще заплатити ніж розбиратись»

Ну як пакетик цвяхом пробити — горить. І як в вогонь кинути теж горить. Як закоротити 20аг пакетик дротом достатної товщини — дується і бухає.

LiFePO4 не горить. О, вже відповіли вище. Додам — LiFePO4 ставлять в Bluetti і нові Ecoflow

він то не горить, але лише в тому сенсі шо не буде відкритого вогню на _початку_. Проте: а) виділяє дим co2/co. про фтор та інше я вже мовчу б) нагрівається до високих температур і може підпалити/підпалить корпус..
Тобто вночі під час сну цей павербанк може досить тихенько вбити всіх..

І ці акки досі є проблемними для гасіння.

Пауербанк, который заряжает ноут?

Якби ж питання тільки в ноуті було. А якщо тих ноутів декілька + роутер + освітлення + ще щось. Павербанк то телефона зарядити хібащо(

Есть мощные банки, которые выдают 65 ватт и больше, их хватит на зарядить ноутбук.
Освещение то такое — имхо не критично вообще чтобы ради него покупать аккум.
Роутер можно купить такой, который кушает от банки или поставить чисто на него самый скромный упс.
Мои проблемы с електрикой я решила установкой стабилизатора — в моем доме нет блекаутов, но сильно скакало напряжение: от 185 до 255 вольт. В субботу поставила стабилизатор и всё зашибись теперь. Электрик сказал, что за ним можно поставить упс или же на всю квартиру или на одну магистральную линию (у меня их 2), но я не вижу в этом смысла пока лично в моем случае. Если бы были блекауты, то поставила бы самый бюджетный упс на ту магистральную линию, которая питает часть квартиры, где нет стиралки, холодильника, посудомойки, чайника иначе они бы могли на ровном месте выжрать весь заряд если блекаут случится ночью.

оно и без стабилизатора будет нормально все работать на современной технике.
если стиралка и холодильник не из двухтысячных конечно

Никакой нормальный человек не будет подключать к упсу холодильник со стиралкой так как на ноут и другие рабочие девайсы просто не хватит заряда.
Кстати, по опыту покупать дешманский упс без стабилизатора в квартиру со скачками напряжения — деньги на ветер, долго он не проживёт)

стиралку — нет. а холодильник если надо — норм работает. он там потребляет чуть меньше лед телевизора 55 дюймов и чуть больше монитора..

Без стабилизатора вся современная техника нормально живет ибо имеет свои стабилизаторы. если у вас холодильник днепр и старая стиралка то конечно так не выйдет

Даже если он потребляет меньше телевизора, то всё равно это много.
Электричества может не быть час и тогда это не критично, а может не быть 2 дня и тогда придется выкручиваться как можешь вплоть до выкручивания яркости до минимальной на ноутбуке, отказа от дополнительного монитора и т.д.

хм, а я думал первая проблема — это как сохранить продукты, а вторая уже как работать ))
у меня холодильник приоритетнее

От того что несколько часов холодильник выключен, ничего с теми продуктами не случится. На крайняк есть балкон.

Якщо ви думаєте, що гелеві не газять, то ви помиляєтеся, газять вони однаково майже ніяк!

Технічно його можна винести на балкон. Якщо його заряджати помірним струмом і контролер вчасно відмикає, то газів там не повинно бути.

Можна, а можна і не виносити, і не городити отой весь город: акумулятор, інвертор, зарядне, вентиляція.

А можна і без світла сидіти, не працювати і живитися енергією сонця

акумулятор, інвертор, зарядне, вентиляція.

Зарядне там не треба, є інвертори з вбудованим зарядним. Звичайно, якщо приєднати два проводи до акумулятора і винести його на балкон це щось за межею можливостей, то так, можна і не городити.

Неправильно. Закон Джоуля-Ленца, шкільний курс фізики.
Тому виносимо на балкон акум з інвертором, в хату тягнемо 220.

Або просто забиваємо на ці інторнет страшилки і користуємось як є.

Неправильно
Тому виносимо на балкон акум з інвертором, в хату тягнемо 220.

А що інвертор має захист від вологи IP54+? Вже не кажучи що на балконі не видно індикації i там не будуть доступні USB порти.

Дуже агрументовано. Це з категорії девелоперів «Робити бек на РНР? 🤦‍♂️ Ні, дякую.»

Прочитати у гілці попередні коментарі коментуємого. Ні, дякую?

это какие-то страхи из детства?

что именно нужно гуглить?

Вредность автомобильного аккумулятора в жилом помещении.

первое попавшееся
home-energy.com.ua/...​obilnyj-akkumuljator.html

«Всех этих недостатков лишены герметичные необслуживаемые аккумуляторные батареи.»

К началу — так чего мне надо сидеть-бояться? Что из герметичной батарейки даже если и будет выделяться водород, то в таком количестве, что аж опасно? Не говоря уже о ежедневно проветриваемом помещении. Вы серьёзно собрались бы платить 80-100к грн за в несколько раз меньшую ёмкость, просто потому что батарейка совсем-совсем правильная?
Или вы просто производите их не хотите конкуренции от автомобильных?

Я ж не говорил, что я кому-то запрещаю дома ставить аккумулятор. И я не сторонник поделок на коленке непонятного вида и конструкции. Но это мое субъективное мнение.

нет там никаких поделок, это у автора немного странный подход. Ставится только герметичная батарея и инверторный UPS рядом. Всё.

Хтось не розбирав «герметичні» свинцеві аки :) Там на кожній банці ніпель, водень стравлювати. Максимум ці акуми можна назвати «не потребують обслуговування», хоча за фактом воду туди підливати навіть корисно.

Пррсто страшилки.

Ну-ну. Если вы в Украине и в регионе, который отключают. Если нет, то вам повезло и можете отлистать 100к грн за батарейку, которая после войны навсегда ляжет в кладовку. А если да, то должны были столкнуться с отключением дольше чем ваша батарейка держит. И есть мнения, что зимой будет ещё сложнее. Вы будете искать 220, где ее зарядить (вариант с генератором на балконе вам уже не покажется супер «вредным») или как я купите ещё батарейку недорого или пойдете к машине и зарядите свою от нее. Сразу скажу, что машину для этого тоже не целесообразно использовать, но именно тут и работает поговорка «на войне все средства хороши».

которая после войны

А как скоро будет «после»?

вам повезло и можете отлистать 100к

Наверно нужно поискать где-то тут коммент про сыры по 500 от того самого охранника магазина? Или это форум валютчиков? Там обычно «отлистывают от котлеты или кирпича».

вариант с генератором на балконе вам уже не покажется супер «вредным»

Я рассматривал вариант инверторного генератора на пожарном балконе.

или пойдете к машине и зарядите свою от нее

А если машины нет или машина есть, а топлива нет?

Только это AGM, который стоит во всех дешевых UPS.

Ура. А еще тут аккумулятор и там аккумулятор.

В нас такий колхоз років 5 пропрацював :) Правда акумуляторщик раз в пару місяців воду підливав.

Оці забобони про автоакум навіть несмішні стали. Одні хімію в школі прогуляли (сірчана кислота випаровується, бггг), інші з видом експерту розказують «тільки тягові, ні в якому разі не стартерні» %)

Я за вас дуже радий. Можна навіть хату скласти з тих акумуляторів. Для цього і школа не потрібна.

Заряджати від 220 вольт ноутбук, мобільний і інші малопотужні девайси з літієвими батареями не дуже ефективно. На виході автомобільної батареї, або батареї UPS 12 вольт, вони з втратами перетворюються на 220 вольт, і потім зарядний пристрій перетворює знов з втратами ці 220 вольт на 5 вольт USB, або 19 вольт зарядника для ноута. Значно ефективніше заряджати їх від автомобільної USB зарядки (наприклад, для ноутбука з зарядкою через USB PD має підійти така www.aliexpress.com/...​tem/1005003161602319.html )

Також, можна подумати про саморобні батареї на літієвих акумуляторах 18650. Від великого power bank на 12-21 батарею типу www.aliexpress.com/...​tem/1005004391335526.html
і аж до конструкторів на зразок www.aliexpress.com/...​tem/1005003428052088.html на неміряну ємність і потужність. Підказка: на OLX є дешеві акумулятори 18650 (б/у або нові з розборок бракованих автомобільних батарей), в районі 70-80 грн за один акум 2600-2900mAh, 3.7V .

Для ноутів є ще такі перехідники www.olx.ua/...​lya-noutbuka-IDMmphn.html, думаю собі десь такий дістати, тому що у мене ноут з нестандартним роз’ємом живлення.

Нажаль не факт що такі перехідники будуть видавати потужність яка потрібна для зарядки ноута, треба пробувати. В мене от є розумна зарядка ака може будь які акуми зараджати і має можливість виступати як БЖ, я виставив на ній вольтаж і максимальний ампераж якій потрібен для зарядки наприклад макбуку, купив спеціальний кабель перехідник на type-c підключив і нічого, мак зараджатись не хоче :)

Type C там тільки роз’єм, там досить складний протокол USB Power Delivery де пристрої цілими пакетами даних між собою обмінюються, щоб визначити як заряджати, напруги, потужності, etc.

Главное чтоб аккумулятор не кальциевый был

Чт она счет типа такого tehnomix.com.ua/...​gulirovkoy-napryazheniya ? «Автомобильный адаптер для зарядки ноутбука 150w с регулировкой напряжения»

прикольная штука, но оооооочень маломощная. запитать дом точно не сможет )

но оооооочень маломощная. запитать дом точно не сможет )

Логічно- то ж не інвертор, а DC-DC з 12V(AC220) в 19V*

так а де можна купити такий інвектор?

Ну то ж зарядка для ноутбука, суть в тому щоб зменшити втрати при живленні ноутбука. Замість 12В -> 220В -> 19В ми робимо 12В -> 19В.

Ок. Покопав я тему. Дійсно, цікаво. така ось штука і можна підключити щось важке, але якому потрібен постійний струм. В моєму випадку це може стати монітор, у який я підключаю свій макбук та інші девайси серез USB. І дійсно ККД такої штуки близько 95%, а інвертора в середнmому 80%. Але!
По-перше. Різним девайсам потрібна різна напруга. Дружини ноут я вже не підключу, або зарядку на планшет одночасно. Тобто щось одне увімкнули і користуємось, а треба щось інше, то вимкнули, змінили налаштування і підключили інше.... таке...
По-друге, така штука коштує як ще один акум. То може ліпше купити ще аккум, і мати стандартні 220В та вже втратити ті 15%?

Звичайні автомобільні акуми призначені для короткочасного розряду щоб запускати стартер, тому не розраховані на глибокі цикли розрядки, і виходять з ладу досить швидко при повторюваних глибоких розрядках.
Інша справа, так звані Deep Cycle AGM / Gel акумулятори, вони мають товщі пластини свинцю, але і вони не люблять розрядки нижче 50% ємності.

Ще один момент, не всі акумулятори люблять струм заряду, більший ніж 0.1С, тому краще не поспішати зі швидкістю зарядки

Тільки є нюанс. Вартість. Гелевий АКБ 100АЧ коштує 35к, а звичайний 1,5к.

Гелевий на 100 Ah коштує 12K, а не 35

Доречі, за один гелевий можна купити 4 свинцевих. Може в сумі вони дадуть ту саму кількість циклів перезарядки? ))

AGM автомобільний для авто з системою старт-стоп на 70аг коштує 5500
brain.com.ua/...​AL_3Dz_i79LcaAv_mEALw_wcB

Ви переплутали з залізо-фосфатними, ці на 100 А можуть стільки коштувати

я купив гелієвий 3 тижні тому за 9650 грн., а звичайний ви дешевше 4000 не знайдете на ту ж ємність, зазвичай це буде ~5000 грн.

Будь ласка, марку модель, ємність?
Не вірю. За 5к, то вже певно 100Ah. Що ж то за гєлєвий акумулятор на 100Ah за 9,5к?

elektromotor.com.ua/...​mulyator-ventura-100.html
Оцей VENTURA VG 12-100 я купив 3 тижні тому за 9500
найдешевщі автомобільні на 100 Аг починаються з 4300 (дивився на розетка.юа)

Та ладно . Навіть тут польский 4max 100A 3700 грн . А це норм АКБ , не шлак. . webshop-ua.intercars.eu/...​t-100-ah/&price=B&psort=1 .

моя стаття зпочатку була на хабрі, на третій день я її звідти видалив, але 200 коментів встигли накидати, так от там наводили пруфи як за вашу теорію так и проти )
Це я про «не разраховані» «не люблять».... зараз дуже багато теоретичних тверджень, які виявляються мітами при перевірці ))

не понятно, зачем статью удалили
в комментах там как раз и было самое ценное )

Якщо перезаряд чи завеликий ток заряду, то звичайний акумулятор нагрівається (кипить електроліт) та виділяється отруйний для людини газ. Тож не можна тримати у приміщенні. Рано чи піздно настане момент коли впадуть характеристики акума (здох) та він почне грітися при заряді, якщо не супер умна зарядка.

Водень — отруйний? В школу, перепроходити курс хімії.

Нічого що там сірчана кислота в ньому? Тож варіанти такі при підвищенні температури: пари сірчаної кислоти, сірчаний газ.

ПС. Років 10 тому заряджав авто акумулятор на старому заряднику без авторегулювання току в процесі заряда. Таки реально нагрівся та був запах сірчаного газу. Тому краще вдома таким не займатись, або постійно контролювати процес.

Що значит теоретик? Я ж написав. Заряджав вдома і він в мене нагрівся (кипів), нештатна сітуація. У кімнаті запах. Водень без запаху.
Під капотом він не кипить. Якщо не доводити до кипіння, то все буде норм.
Я заряджав той грьобаний акумулятор по кілька разів на зиму, коли це ще не було мейнстрімом, окрім автовласників.

Не зроз. Що ж то за сила струму була при зарядці, що він нагрівся???? Я кожен день заряджаю кілька разів з 12А, вони навіть теплими не стають

Кипіння залежить не від силу струму напряму, а від напруги.
До 14.4 — не буває (до 14.8 — для деяких Gel/AGM).
До 16.0 — помірне.
Від 16.2 — бурхливе.
Якщо зарядка має розумне обмеження — не закипʼятить, навіть якщо розряджений приймає десятки ампер.
Але були старі зарядки що не мали обмеження по напрузі, от їх контролювати треба уважно...

То приколи старої радянської зарядки, яку позичав у друга. Та мабуть ще проблема старого на той момент акумулятора.
Там крутиш ручку і виставляєш ток наприклад 10А. У процесі заряджання електричний опір змінюється і вже бачиш ток більший, 15-20А. Знову крутиш ручку щоб було 10А і так доки не зарядив.
Я хз що воно там міряє і змінює у процесі і навіщо, але там є амперметр і воно реально так. Тож через 5 годин чи більше там ток був 40-50А і він реально кипів.
В сучасних робочих зарядках на новому акуму проблеми не повинно бути. Но акуми реально можуть кипіти та виділяти не тільки водень.
Де гарантії що одного дня щось піде не так, якщо акум сдох?

Для дому юзав АГМ, що звісно і безпечніше і довше працює.

виходять з ладу досить швидко при повторюваних глибоких розрядках

Не критично. Десь 200 циклів вистачить на цілий рік. Потім викидаємо і купуємо новий (якщо буде потреба).

А ще вони не розраховані для застосування у житлових приміщеннях.

Ще варто додати, що варто бути обережним з «гелем» від ноунейм брендів. Китайський гель може виявитись звичайним AGM. Ось приклад з Logic Power:
youtube.com/watch?v=BkPdQcuqnoc?t=291
youtube.com/watch?v=T_WbD-JQ3ms?t=461

Є ще різні додаткові системи швидкого перемикання живлення з мережі на акумулятор, усілякі контролери керування, але нам це не потрібно.

как это не нужно, как раз очень нужно. Чтобы комп не потухал при пропаже света же

Купити можна кілька акумуляторів і підключити їх паралельно (тоді ємність сумується)

не уверен. У меня две батареи (одна 95Ач, другая 60) подключены последовательно. Это чем-то хуже, есть знатоки? Минус первой и плюс второй подключены к девайсу под названием «Леотон 1000 Гранд М». Работу от них больше чем на 4 часа проверить не получалось, так что не знаю на сколько этой системы даже хватает. На полный рабочий день хватит наверное.
При появлении света аккумы автоматичеки начинают заряжаться

как это не нужно, как раз очень нужно. Чтобы комп не потухал при пропаже света же

Согласен, что это очень полезно, но тема не об этом. Сейчас на рынке есть УПС (вчера по наличию смотрел). Стоит около 8к, а питать компьютер может аж 10 мин... Тема больше не о бесперебойности, а о наличии электричества вообще

подключены последовательно. Это чем-то хуже, есть знатоки?

Это не хуже, просто при последовательном соединении напряжение суммируется. И вы получаете уже не 12В, а 24. смотря для чего нужно.

Это не хуже, просто при последовательном соединении напряжение суммируется. И вы получаете уже не 12В, а 24

я в курсе, просто не совсем понятно, какая будет разница по времени разряда батарей при последовательном и параллельном подключениях и будет ли вообще. Последовательно подключил владелец квартиры, а я манал экспериментировать))

одна 95Ач, другая 60
Последовательно подключил владелец квартиры, а я манал экспериментировать))

Так там нічого експериментувати і не вийде, бо там тільки підтримка 24в акк. Він не універсальний і 12в заряджати він не вміє судячи з опису.
А якби була можливість то треба було б їх відбалансувати на перемкнути на паралельне, а то для послідовного взагалі батареї з одної партії використовують, а тут якийсь треш. Але такий варіант тут не доступний.
Виходить що менша буде перезаряджена, а при перезаряді активно виділяються гази...

таким образом, при параллельном подключении напряжение было бы 12В (сейчас из-за последовательного — 24В). Но и время автономной работы ведь тоже увеличено за счёт 24В, чем если бы питание было только от одной батареи? Конвертация в 220В ведь идёт уже с 24В, а не с 12В.
Может мог бы эти батареи подключить параллельно — у меня есть ещё один инвенторный ups на 12В — но у него ограничение на 100А, может сгореть видимо.

Но и время автономной работы ведь тоже увеличено за счёт 24В,

Навряд чи декілька процентів додаткових втрат буде помітно на фоні того, що акумулятор на 30% не попадає по ємності. Хіба що більший старіший і в нього реальна ємність вже упала до рівня малого, тому його і поставили.

Справа в тім, чому 24в? можливо мова про інвертор 24в/>220в тоді дійсно потрібно два акума і послідовне підключення. Такому інвертору буде значно легше піднімати напругу з =24 до ~220в, ніж 12-220.

Контролер заряду бачить лише сумарну напругу, тому більший акумулятор буде недозаряжений, менший — перезаряжатиметься і кипітиме. Для звичайних це не настільки критично при своєчасному підливанні дистильованої води, герметичні будуть з часом втрачати потужність.
Ну і при кипінні завжди крім виділення кисню з воднем «вимивається» у вигляді аерозолю сірчана кислота, тому такий сетап потрібно добре провітровати і не знаходитись поруч при зарядці.

оба герметичные конечно. Но то что они разной ёмкости меня и самого напрягает...

ну заряжайте их поочереди )

для регулировки заряда таких батарей существуют балансиры, как выяснилось

Інвертор + Акумулятор + Зарядка = 4000 + 3600 + 600

Э така штука як інвертор з функцію зарядки/UPS, весь Аліекспресс ними завалений.
www.aliexpress.com/item/4000896284532.html
www.aliexpress.com/...​tem/1005004796020566.html
www.aliexpress.com/...​tem/1005002603693190.html
www.aliexpress.com/item/32965566402.html
Ну і для ноубука
www.aliexpress.com/item/4001070709883.html
www.aliexpress.com/item/32676163690.html
www.aliexpress.com/...​tem/1005004195680625.html

Я специально теперь игнорю алиэкспресс из-за их неоднозначного отношения к войне (

А смисл? Той «европейский» інвертор все одно зібраний китайцями. Так що тут без варіантів, тільки просто заплатите більше. Та і не можуть же вони самі себе засуджувати, так як і Тайвань з Гонконгом хочеться, і втрачені землі теж, а ця війна їм зовсім не потрібна.

Aliexpress ігноруєте а хабр чомусь ні (

На хабрі вже все видалив

так у нас этими товарами с алиэкспресса ж завалены магазы и вы покупаете тот же самый товар уже у перекупов только по завышенной цене, нередко в 2-3 раза. Часть ваших денег все равно утекает китайцам

Но устройство интересное. Просто оно после войны будет бесполезным. Я старался все подбирать реюзабельным. Потом свой инвертор буду в машине на пикнике использовать )

Щодо пристроїа 2-в-1: 2 посилання на товари без відгуків, 1 товар знітий із продажу, 1 наче й норм, але. Але не відомо як воно «кип’ятитиме» акум, не вказано час перемикання. Сам уважно шукав, вибірка була навіть більшою, але зупанився на окремому зарадному та інвернторі.

на товари без відгуків

ну то посилання просто на товари. Конкретного продавця з кращою ціною і т.д вже кому треба буде шукати сам. Та і відгуки там практично нічого не значать. У таких специфічних товарів можуть бути гарні відгуки, при тому що там з технічної точки зору повне дно, і навпаки- гарний товар, але криворукі не змогли дати йому раду, тому погані оцінки. Як нема в цього відгуків, то будуть відгуки на цей товар в іншого правці- яка різниця...
Кому треба детально, той знайде огляд на ютубі типу такого youtube.com/watch?v=1V2W6_U7lbE?t=776

Але не відомо як воно «кип’ятитиме» акум

youtube.com/watch?v=1V2W6_U7lbE?t=1353

не вказано час перемикання

youtube.com/watch?v=1V2W6_U7lbE?t=1158

Різниця в тому, що крім товару, не менш важливими є відгуки про продавця. Я дуже ретельно моніторив цю тему. І відео те теж бачив (таких зараз не продають, доречі, і що той огляд у такому випадку дасть?). Товар не дуже розповсюджений навіть на Алі, навіть враховуючи купу назв, як китайці то полюбляють.

не менш важливими є відгуки про продавця

Вам шашечки, чи їхати? :) Що з тих відгуків? Мені все одно хто його відправить, він же не сам збирає інвертори в підвалі.

таких зараз не продають, доречі

15 сек на аліекспрес:
www.aliexpress.com/...​tem/1005003569830791.html
www.aliexpress.com/...​tem/1005003569651835.html
www.aliexpress.com/...​tem/1005003579056205.html

і що той огляд у такому випадку дасть

Середню температуру по лікарні з схемотехнічними підходами за цю ціну і відповідність заявленим характеристикам.

Акумулятор підійде будь-який автомобільний.

Потрібно мати на увазі, що навіть автомобільні AGM не є герметичними, і потроху виділяють водень і аерозоль сірчаної кислоти. На балконі таке ок, у житловому приміщенні я б їх не заряджав.
Ще автомобільні акумулятори в режимі глибоких циклів не дуже живучі, але в умовах війни і недоступності чогось кращого це не така велика проблема.

Зарядний пристрій

Автомобільні зарядні пристрої, як правило, орієнтовані на однократний швидкий заряд і відключення. Для ерзац-ДБЖ краще підходять моделі для буферного заряду, типу таких www.meanwell.com/...​ct/search.aspx?prod=GC160
Як варіант, використати імпульсний лабораторний блок живлення, виставивши напругу в 13.8 вольт і струм в десяту частину від ємності акумулятора.

Інвертор

Крім екстренного живлення електроінструментів, їх використовувати недоцільно, для малопотужних пристроїв на них ідуть великі втрати потужності, на великих — навіть автомобільних акумуляторів не вистачить надовго, не перетворюючи квартиру в акумуляторний відсік субмарини, а якщо вже займатись такими збоченнями, то доцільніше переходити на генератори.
Для забезпечення робочого місця, краще живити ноутбук від перетворювача напруги безпосередньо з 12 вольт, ще можна розшукати автомобільні адаптери або зробити на базы готового модуля типу такого prom.ua/...​ovatel-napryazheniya.html . USB-гаджети також ефективніше заряджати від понижуючого перетворювача.

Дякую за доповнення. Але то вже ускладення схеми і не всі так зможуть. А я вже десь тиждень ввечері, як вимикають світло, вмикаю свою «установку» і споживаю постійно ±100Вт. Вчора використовував більше 4х годин і розрядив аккум до 11.9В. Майже все, що я туди вмикаю споживає лише 220В.
Але добре зауваження. Щось подібне маєте на увазі? epicentrk.ua/...​90-a2d9-e5cb93c5ed8a.html
Але якесь воно малокорисне...

Там вказано, що це тільки понижуючий перетворювач. Для формування тільки USB-виходу це оверкілл, щось типу такого rozetka.com.ua/ua/279881208/p279881208 і компактніше, і вміє автоматично видавати підвищену напругу на пристрої, що підтримують QC

Крім екстренного живлення електроінструментів, їх використовувати недоцільно, для малопотужних пристроїв на них ідуть великі втрати потужності, на великих — навіть автомобільних акумуляторів не вистачить надовго, не перетворюючи квартиру в акумуляторний відсік субмарини, а якщо вже займатись такими збоченнями, то доцільніше переходити на генератори.

А холодильник/морозилка?

холодильник споживає 130-140Вт. Але ж не постійно. Отже така схема буде живити його дуже довго

За кілька годин нормальний, завантажений продуктами холодильник не розморозиться, якщо звісно в нього подовгу не заглядати. А на довший інтервал, одного автомобільного акумулятора все одно не вистачить.

кажуть, що холодильникі з системою ноу фрост за пів години вже кімнатної температури стають ((

Казки. В мене добу тримає холод. Звичайний сіменс.

Як варіант, використати імпульсний лабораторний блок живлення, виставивши напругу в 13.8 вольт і струм в десяту частину від ємності акумулятора.

Наскільки я чув струм не варто ставити вище 5 А для будь-якої ємності акумулятора

Фізика процесу залежить від густини струму через пластини і електроліт, а ємність маштабується загальною площею і кількістю пластин, відповідно можна маштабувати і струм заряду.
Можна заряджати і меншим, просто батарея не буде встигати перезаряджатись за час блекауту.

Не, 10% от емкости и в основном это только для авто аккумуляторов. Можно и больше тока подавать, только надо следить, чтобы электолит не кипел.

то доцільніше переходити на генератори

в квартире?

В ситуаціях як в Бучі, коли електрики не було тижнями, використовували і таке. Резерв акумуляторами хоча б на тиждень повноцінної роботи всіх електроприладів потребуватиме тонни акумуляторів, я не тямлю в будівництві, але не думаю це безпечно для перекриття в квартирі.

не є герметичними, і потроху виділяють водень і аерозоль сірчаної кислоти

+1
Автор, думаю тобі тому і радили взяти гелевий а не свинцевий акумулятор.
Хоча на балконі чи у ванні з норм витяжкою може і норм.

В мене звичайний свинцевий. Прямо зараз він підключений та працює. Жодного запаху

Водород і пари свинцю не мають запаху. Проте вони від цього не менш небезпечні

Гелевий — теж свинцевий. Внєзапна.

Взяв для зарядки таку штуку https://xn—80aalp.xn—j1amh/zarjadnoe-aida-10si-cifrovoj-jekran-dlja-gelevyh-akb типу відчизняний виробник. Воно заряжає якось хитро, спочатку до певної напруги, а потім переходить в імпульсний режим, і видає один імпульс на декілька секунд, виробник каже що це прям найбільш православний алгоритм. Але є одна фігня — ця штука дуже сильно гріється, замість обігрівача звичано норм, але я не думаю що це дуже продовжує його життя)

Дякую! Додам ще, що техніку типу макбука чи телефона можна живити від акумулятора через спеціальний автомобільний адаптер. Думаю ККД в такому випадку буде вищій ніж через інвертор.
Стосовна ЗУ для акумулятора, посилання на пром мертве. Воно інтелектуальне? Цікавить чи вимикається коли акум повністю зарядився? Сила струма наскільки я зрозумів незмінна.

Можливо якісь перетворювачі з 12В у 5В, але щодо макбука, то останні версії дуже вибагливі і з моєю зарядкою від прошки 19го року, новий М1 заряджатися не хотів. До того ж на виході зарядка макбуку автоматично дає 20В або 15В або 9В або 5В. Тому, невпевнений чи зможе стандартний 5В перетворювач надати необхідної потужності.
А про зарядку для авто акуму, так, у моєму є система охолодження, автоматичного визначення типу аккуму і видавання потрібної сили току. Навіть показує рівень заряду та припиняє зарядку автоматично:
При відкриванні посилання не звертайте увагу на повідомлення з помилкою, просто гортайте нижче
Foxsur 12 V 5-6A

Тому, невпевнений чи зможе стандартний 5В перетворювач надати необхідної потужності.

Все залежить від самого перетворювача. Найдешевші видають 5в 2а, вони для зарядки мобільників. Але є такі, що спеціально для живлення ноутів. З Мак ПроМ1 норм робе. Перевіряв.

Так давайте конкретну марку/модель

Ця «китайська хрінь» буде понадійніше ноунейм китайськго інвертора. Взагалі про техніку Baseus багато гарних відгуків, тому б я не називав її китайською хрінню.

Так, крута штука! Але треба ще тоді десь знайти таку розетку під неї та прилаштувати її до акумулятора. Я може собі таки щось таке зпаяю, але ті хо паяти не вміють? Це як розмовляти про ОРМ. Я вмію крутий SQL написати, що буде супер швидким, але не всі так можуть, тому візьмуть щось вже готове, хоч і не дуже оптимальне )

Розетки в автомагазинах продають, прикупив собі, файно виглядає. Паяти там нічого не треба, краще клемами все до купи зібрати.

Можна розглянути акумулятори для вантажівок, буде не набагато дорожче. Недоліком буде збільшена вага.

Так, але там зазвичай 24В. Тоді треба інший інвертор та зарядку.

От на 12В перший в гуглі f.ua/...​220ach-12v-slf220-00.html Думаю вони помирати будуть не так швидко, як автомобільні. Бо в моїх DIY проектах б/в від легковушки дохли дуже швидко.

Через те що багато ампер годин? типу розряджатися буде менше?

інвертор та зарядку

два в одном же девайсы есть
hard.rozetka.com.ua/321933673/p321933673
также «Леотон 1000 Гранд М», который выше упоминал и т.п. Инверторные ups.
Пропал свет — сразу переводит питание с подключенной батареи или нескольких. Появился свет — пошла зарядка батареи.

Підписатись на коментарі