Захват, як в дитинстві: як я сходила в музей аркадних ігор у Кракові

Якщо ви знаходитеся у Кракові та любите ретро-ігри, обов’язково знайдіть час для візиту в Krakow Arcade Museum.

Через повномасштабну війну я останні пів року перебуваю саме в Кракові, сходила в цей музей і хочу поділитися зі спільнотою враженнями.



Трохи лірики

Моє дитинство пройшло у 90-х та 00-х роках у прекрасному місті Біла Церква, недалеко від Києва. Вдома у мене була Dendi, яка відправила у чорно-білий режим два «випуклих» телевізора, а у кількох дитячих парках стояли великі залізні будки з відеоіграми. Пам’ятаю, що там можна було пограти у Mortal Kombat (на якому я зависала дуже активно), «покататися» на мотоциклі, потренуватися у вправності з пінболом. Можливо було ще щось, пам’ятаю погано, але суть в тому, що ігор була вкрай обмежена кількість, а ще батьки не сильно любили віддавати на них багато грошей.

По справі

Коли я збиралася в Краківський музей відеоігор, думала, що там буде класно. Але всі очікування були перевершені в декілька разів! Слово «музей» автоматично викликає якісь серйозні відчуття недоторканності експонатів, та не в цьому випадку. Там є понад 120 класичних аркадних і не тільки відеоігор, в які можна грати, скільки заманеться, а не поки закінчиться обмежена кількість жетонів. Єдине, що обмежує — час роботи музею з 11:00 до 21:00. Проте, що приємно, він працює щодня без вихідних — рідкість, для Польщі.

Джерело фото



Якщо говорити про ціни, є дві опції:

— на одну годину за 40 злотих (близько 325 грн за курсом на 12 серпня 2022)

— безлімітний за 60 злотих (близько 487 грн).

Ще є пільгові та родинні варіанти, але їх краще подивитися на сайті.

Спочатку я обрала квиток на одну годину, але вона промайнула непомітно й стало ясно, що потрібно більше, значно більше часу! Що приємно, на касі сказали просто доплатити ще 20 злотих, щоб була ціна безлімітного квитку, а не попросили повністю оплачувати новий.

Моїми особистими фаворитами стали такі ігри:

Scrolling shooter Defender, розроблений у 1980 році William Electronics і випущений 1981-му

Fixed shooter Galaxian, випущений у 1979 році Namco та розроблений Kazunori Sawano, як відповідь Space Invaders від Tomohiro Nishikado

Light gun game Vampire Night, випущений Namco в 2001 році і розроблений Wow Entertainment від Sega

Side-scrolling beat ’em up гра X-Men, випущена Konami 1992 року і розроблена ними ж

Rail shooter Jurassic Park arcade, розроблений і випущений у 1994 році Sega (це, мабуть, найбільш стресова з усіх 😁)

Ну і звісно, Pac-Man, Mario Bros, усі наявні там Mortal Kombat і танцювальні автомати.

Як не дивно, особливо мене вразили пінболи. Так, механіка гри всюди однакова, та кожен з автоматів був з унікальним яскравим дизайном всередині, яких я ніколи не бачила наживо. І в кожному — унікальні хитромудрі шляхи руху для металевої кульки, якщо потрапити в «бонусні зони».

Фото взято з сайту музею

Майже весь список ігор можна теж подивитися на сайті (але там є не всі)

Попри те, що я прийшла туди в будній день, у залі було багато людей, але там стільки ігор, що постійно є, чим себе зайняти, поки інша гра зайнята.

Короткий підсумок

Якщо ви у Кракові, сходіть туди обов’язково, щоб на декілька годин поринути в дитячий захват і трошки забути про війну.

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

...карається штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Поки що, наче так.

Захват, як в дитинстві: як я сходила в музей аркадних ігор у Кракові
Через повномасштабну війну я останні пів року перебуваю саме в Кракові, сходила в цей музей і хочу поділитися зі спільнотою враженнями.

Це така форма знущання з чоловіків в Україні?

Знущання це хейтити людину за те що вона сходила до музею та поділилася враженнями.

А автору дякую за статтю, було цікаво, після перемоги теж завітаю до музею ;)

Знущання це хейтити людину за те що вона сходила до музею та поділилася враженнями.

Раджу ознайомитись із тлумаченням виділених слів.

Це така форма знущання з чоловіків в Україні?

А є якісь терміни, коли вже можна буде писати? Наприклад, якщо через рік не будуть ще випускати (що дуже вірогідно), то можна вже українцям писати про Краків?

Як тільки статі буде зрівнено у правах не на словах, а на ділі, то одразу. А доти ні-ні.

Психологія краба у відрі. Перестаньте хейтити інших

я все прекрасно прочитав. ви — краб

Підписатись на коментарі