Готовий рушій vs власний рушій. Що краще?

В ігровій розробці нині домінують 2 рушія — Unity та Unreal Engine. Існує також досить багато менш популярних рушіїв.

Та деякі ігрові розробники та студії віддають перевагу написанню власного рушія. Наприклад, розробник Тайлер Глейел (Tyler Glaiel) добре описав як і навіщо створювати власний ігровий рушій, якщо ви шукаєте альтернативу комерційним Unity чи Unreal.

А як ви вважаєте, чи є сенс писати власний рушій та у яких випадках? Чи був у вас досвід роботи з унікальними рушіями в окремих студіях? Чи може ви й самі написали власний game engine?

Діліться досвідом та думками у коментарях!

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коли працював у одній відомій геймдев компанії, то власний рушій вони розробляли командою у 30 сіньйор розробників. Але вони мали такі ресурси, тай робили вони його не тому, що готовий не підходив, а тому, що важко було навчити користуватися геймдезайнерам та супутнім проблемама під час розробки.
Як на мене, власний варто розробляти якщо вперся в обмеження готового. Крім того, досвід розробки свого рущія навряд згодиться як релевантний досвід при зміні роботи.

цікаво, в чому відмінність з випадком «чи писати мені власний фреймворк?»?

з того, що в голову приходить, чи ціна ліцензії на використання рушія якось пов’язана з кількістю проданих копій гри(ну, наче роялті)?

Для власного рушія потрібно мати достатньо часу, грошей і відповідних спеціалістів. В більшості випадків, я думаю, це не доцільно і може закінчитись гіршим рушієм, ніж є вже доступні (зате свій рідний) на підтримку якого витрати тільки будуть зростати, а знайти спеціалістів буде важче. Тож це рішення робити своє має бути дуже обережно зважене.

ААА, мої очі! Хто так пофарбував темну тему ДОУ?
Вибачте за оффтоп...

Чорний і пурпуровий кольори, кольори емо, а також колір депресії. Не розумію чим він тобі не сподобався) виглядає норм

пурпуровий сильно насичений і яскравий на темному тлі, ріже очі особливо ввечері ))

Є сенс, коли це дешевше за використання ліцензії на сторонній рушій і коли використовується багато специфічних речей, які складно робити в інших рушіях, через продуктивність, або складність реалізації. У інших випадках, є сенс використовувати Unreal, або Unity, хоча Unity як раз використовується зазвичай тоді, коли не стоїть питання писати чи не писати свій рушій.

Підписатись на коментарі