Як ігрова (і не тільки) музика наближає нашу перемогу

Всім привіт!

Мене звати Руслана. Я — співзасновниця аудіоагенції VP Production. Наша команда створює звукові айдентики для ігор, брендів і застосунків.

Із наших робіт ви могли чути звучання ігор FoxTail, Trash is Fun, Haydee II, брендів Indie Cup, PlayUA, а також застосунків monobank і ПУМБ Online.

Про важливість і цінність аудіо загалом та ігрової музики зокрема я можу розповідати годинами. Проте зараз, коли Україна бореться з роснявою навалою, найголовнішим є те, що ігрові саундтреки перетворилися на один із гвинтиків у механізмі, що працює на нашу спільну перемогу.

Раніше ви могли б придбати або ж заслухати до дірок на стримінгових платформах саундтрек до якоїсь гри щоби підтримати розробників і розвиток української культури. І це б було неймовірно круто. А зараз ті ж дії стануть ще й копійчиною допомоги ЗСУ.

Від початку повномасштабного вторгнення команда нашої аудіоагенції донатить усі кошти, зароблені на продажу та стримінгу наших музичних релізів цільовим фондам для закриття мілітарних потреб. Спочатку це були донейти виключно «Повернись живим», але згодом список доповнився також Благодійним Фондом Сергія Притули. Крім того, ми плануємо надалі перераховувати гроші фонду KOLO та волонтерам, які займаються адресною допомогою.

Нижче я власне розповім вам, яка музика стане корисним доповненням вашої бібліотеки. Деякі з цих релізів були створені в рамках ігрових проєктів VP Production, інші ж є сольною творчістю мого партнера та креативного аудіо продюсера нашої агенції — Влада Плотнікова.

Музика для затишку й гарного настрою

Почнемо із саундтрека до української лампової інді-гри FoxTail (Лисохвіст). Найкраще його характеризує цей відгук від користувача Steam:

Ця музика сподобається тим, хто прагне зараз певного ескапізму. Вона допоможе пірнути в затишний світ FoxTail і відчути дух спокійних, розмірених пригод — саме те, чого всім нам зараз не вистачає.

До того ж цей саундтрек класно підійде тим, у кого є діти. :) Перевірено на практиці, що дітлахи особливо кайфують від головної теми й «танцювального» треку Owlets Dance.

До речі, закликаю також підтримати розробників гри, придбавши її в Steam чи GOG, або ж ставши патроном на Patreon. Частина команди була змушена покинути свою домівку під Ізюмом і увага до їхньої чудової гри точно не буде зайвою!

Музика для темних думок

Якщо ж вам хочеться більш темного настрою, щоби продуктивно «постраждати» та відрефлексувати все, що коїться навколо, то в мене є одразу декілька музичних кандидатів.

Перший із них — саундтреки до ігор Haydee і Haydee II.

Звучання оригінальної гри — це поєднання електроніки з атмосферним ембієнтом, дещо схоже на творчість гурту ​​Tangerine Dream. Відчуття пустоти, гнітючості, певної «в’язкості» — те що треба, щоби зануритися у власні невеселі думки.

Звучання ж сиквелу набагато більш мелодійне та доповнюється оркестровими елементами, а ще душевними гітарними партіями, чимось схожими на музику гурту Total-Empty, про яку я розкажу вам трохи згодом. Однак загальний настрій саундтреку залишається доволі похмурим, хоча деякі треки й дають відчуття спокою та навіть надії.

Другий кандидат — збірка dark ambient/drone музики Ambient Works (From Days Now Gone). Тут дуже просто: якщо ви — поціновувач цього жанру, то вам сподобається ця атмосферна темрява.

Ну і фінальний третій кандидат, як на мене, є найбільш релевантним для проживання того хаосу емоцій, що принесла нам війна. Це — EP A Dance of The Unknown, присвячений темі людської смертності.

Атмосферний мікс фортепіано, гітари, струнних та електронної музики, роздуми про неминуче, пошук відповідей, які шукає кожен із нас. І хоча ця музика має меланхолійний настрій, вона — про життя, а не про смерть.

Музика для концентрації

Якщо ви шукаєте щось на фон для навчання, читання, написання коду чи просто відпочинку, вам може сподобатися саундтрек до гри WildCraft: Ocean World.

Знову ж таки, мова піде про ембієнт, але цього разу — океанічний, із дещицею емоційних мелодій. Настрій у нього легкий і стримано-позитивний, тож він допоможе налаштуватися на більшість рутинних завдань.

До речі, кожен трек був написаний так, щоб ідеально звучати в циклі та поєднуватися з іншими, тож не сумнівайтеся: цей короткий 4-хвилинний реліз може грати ой як довго. :)

Також класним доповненням до вашого плейлиста для концентрації стане найсвіжіший реліз Влада — сингл Ukie. Цей експериментальний електронний трек — рефлексія та відображення почуттів людини, що переживає війну: від страху до прийняття нової реальності та віри в краще майбутнє.

Музика для поціновувачів пост-року

Як і обіцяла, розповім окремо про музику Total-Empty. Це — ще один проєкт Влада, пост-рок/шугейз гурт (поки що). Цього року в хлопців був запланований вихід довгоочікуваного альбому з принципово новою музикою, який зараз відкладений на невизначений термін. З усім тим я сподіваюся, що в них усе вийде, навіть попри війну.

Але й без нового альбому в гурту є що послухати: Total-Empty має п’ять офіційних релізів (але цифра дещо зросте, якщо добряче закопатися в нетрі інтернету). Характерною особливістю їхньої музики є емоційність, меланхолія, повторюваність мелодій, що вводить у певний стан трансу. Коротше, ідеально для роздумів про життя й високі матерії.

Я сподіваюся, що якийсь із вищеназваних релізів заінтригував вас настільки, аби ви зацінили його на вашій улюбленій стримінговій платформі. Адже всі прослуховування — маленькі крапельки, що збираються в суму, яка згодом конвертується в допомогу нашій армії.

Якщо ж ви хочете додати щось із цієї музики у свою бібліотеку у високій якості — ви можете придбати її на Bandcamp. Тоді ваші гроші перетворяться на донейт іще швидше! :)

Скриншоти зі звітністю ви можете знайти за посиланням.

Бажаю всім вам крутої музики та якнайшвидшої перемоги України! 💙💛

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі