Які ігри-антиутопії схожі на «1984» Орвелла
У своїй культовій антиутопії «1984» Орвелл розповідав про репресивні уряди, тоталітаризм, пропаганду — і зачепив чимало досі актуальних тем. Природно, що цей роман слугував основою і для інших творів, фільмів та, безумовно, відеоігор. Хоча не існує повноцінної адаптації роману у вигляді гри, все ж багато проєктів присвячені тим самим темам і містять посилання на «1984».
Наприклад, чеська студія Amanita Design зараз розробляє гру Phonopolis, де головний герой протистоятиме тоталітарному режиму в картонному антиутопійному місті. Ще можна згадати похмурий платформер-головоломку INSIDE з безликими персонажами постапокаліптичного світу та хлопчиком, який намагається звідти вибратися.
Нещодавно видання BossLevelGamer створило добірку з іграми, що нагадують авторам про «1984» чи «Колгосп тварин». Поглянемо, що є у списку.
Orwell: Keeping an Eye On You
Це гра про урядову AI-програму, яка називається Орвеллом та може втручатися у життя громадян, читати їхні листування тощо — начебто заради безпеки. Гравцю треба керувати цим «великим братом» і обирати між потенційною загрозою для всієї нації чи вторгненням і псуванням життя окремих людей. Гру створюють німецькі інді-розробники Osmotic Studios, перша частина гри вийшла у 2016 році, а друга — у
Papers, Please
Досить відомий проєкт від американського інді-розробника Лукаса Поупа, який отримав премію BAFTA за цю гру. Дія розгортається у вісімдесятих і сама гра теж стилізована під ретро. Грати треба за імміграційного інспектора комуністичної держави, який вирішує, кого пропускати, а кого ні. Держава вигадана і має назву Arstotzka, але в ній можна простежити багато паралелей з радянщиною.
Black The Fall
Похмура гра від румунської Sand Sailor Studio, яка належить Square Enix. Сюжет, власне, і розгортається в альтернативній історичній версії комуністичної Румунії. Це атмосферна головоломка, де ви граєте за машиніста, який намагається втекти від гнітючого режиму.
Not For Broadcast
Проєкт від британських розробників NotGames та видавця tinyBuild. Це гра про пропаганду і цензуру вийшла в ранній доступ ще у
Orwell’s Animal Farm
Адаптація повісті Орвелла «Колгосп тварин» з погляду британської студії Nerial. Гравцю дають можливість обирати, але так, щоб гра не надто відрізнялися від оригінального твору. Тож це можна вважати гейміфікованою версією книги для тих, хто її не читав.
Mind Scanners
Ретро-футуристична і дуже настроєва антиутопія від данської студії The Outer Zone. Гравцю потрібно виконувати роль сканувальника розуму, який лікує (в антиутопійному сенсі) психічно хворих людей.
We Happy Few
Гра від канадської студії Compulsion Games. Сюжет розгортається в альтернативній ретро-футуристичній Англії
Remember Me
Пригодницький екшн від французької студії Don’t Nod, гру в 2013 році видала компанія Capcom. Події відбуваються в так званому Нео-Парижі
XCOM 2
Ігри з серії XCOM загалом не надто подібні на твори Орвелла, але ця частина є винятком. XCOM 2 розгортається у похмурому світі, де планету завоювали прибульці, які експериментують з людьми для власних цілей. Людство живе в тоталітарній поліцейській державі з наскрізною пропагандою, поневоленням і перетворенням людей на бургери. Проєкт створили розробники з Великої Британії та США.
А які ігри-антиутопії вам подобаються і чи є такі, що нагадують твори Орвелла?
Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев.
6 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів