Візуалізатор графу схожості на Google Play

У органічній популярності гри у Google Play важливу роль відіграє знаходження її у розділі «Схожі ігри». Нажаль, сам Google Play не розкриває правил, за якими ігри включаються у цю категорію (хоча згідно вимог ЄС щодо прозорості, мав би). Але ми можемо оцінити, чи дає Google Play нашим іграм справедливе відображення таким чином.

Зайдемо на сторінку гри у сторі. Пройдемося по іграх з її розділу «Схожі ігри» та спробуємо знайти серед їхніх схожих нашу. За логікою, відношення схожості мало б бути симетричним (якщо гра А вважається схожою на гру В, то гра В — схожа на гру А). Але у Google Play це дуже часто не так.

Для візуалізації та аналізу графу схожості я зробив у 2018 році спеціальний інструмент, а сьогодні, коли Google Play поміняв формат своєї сторінки, я його дещо причесав та вирішив викласти до спільноти. Писав я цей інструмент для себе, отже інтерфейс має мінімальний, але із задачею справляється. І вміє генерувати ось такі графи:

Що для цього слід зробити:

1. Заходимо на Airapport: Similar Games Network Builder

2. Завантажуємо GPCAir.zip — Google Play Crawler. Там ехе-шник, адже я робив збірку для Windows

3. У інтерфейсі вводимо ідентифікатор гри, з якої будемо починати продивлятися стор, кількість ігор зі списку «схожих» для першої гри та для решти, які будемо враховувати, та загальну кількість ігор, що слід продивитися

4. Натискаємо на кнопку. Програма почне продивлятися Google Play та будувати граф «схожості». Наприкінці її роботи у каталозі «Мої документи» з’явиться текстовий файл із іменем GPgraph-<ідентифікатор початкової гри>-<параметри просмотру>-<дата побудови>

5. Цей файл завантажуємо у веб-інтерфейс Airapport: Similar Games Network Builder і дивимося, скільки гра отримує лінків із категорії «схожі» від ігор, які є у неї у «схожих».

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі