×

Як перейти з публікації .apk на .aab у Google Play

Google Play давно ввів вимогу для нових ігор публікувати їх у форматі бандлів (.aab). Старі ігри можна ще оновлювати традиційно: заливаючи 2 .apk файли: 32-бітний та 64-бітний. Але мороки з одним .aab файлом менше, ніж з двома .apk, тим паче при переході на цільовий SDK 31. Отже, нещодавно я розбирався, як перевести існуючу гру, що раніше оновлювалася з .apk, на формат бандлів .aab. Опублікую тут, оскільки це може бути корисне іншим мобільним розробникам.

Робочу інструкцію я знайшов на сайті Harman AIR (AIR — це сучасне ім’я флешу, який насправді живий і дозволяє збирати ігри на Андроїд, іОС, Вінду, Лінукс та Мак, про це також якось розповім). Інструкція підходить для розробників, які використовують будь-який інструмент

Для публікації AAB вам треба приєднатися до програми Play App Signing. Коли ви публікували APK, скоріше за все, використовували сертифікат у форматі .p12 От що з ним слід зробити

1. Запускаємо з командного рядку keytool (він знаходиться у каталозі де встановлена Java). Використовуємо наступні параметри

keytool -v -list -keystore YOUR_CERTIFICATE.p12

На екран виведеться купа інформації (попередньо спитавши пароль від вашого .p12), нас цікавить Alias name. Запам’ятайте його.

2. Теперь ідемо до консолі розробника -> App Integrity -> Play Apps Signing -> Opt in to Play App Signing -> обираємо опцію «Export and upload a key from Java keystore»

Тут ви побачете приватний ключ (він знадобиться згодом) та зможете завантажити PEPK tool (pepk.jar)

3. Тепер викликаємо у командному рядку наступне:

java -jar pepk.jar --keystore=ВАШ_СЕРТИФІКАТ.p12 --alias=ТОЙ_АЛІАС_ЩО_ВКАЗАВ_KEYTOOL --output=encrypted_certificate.zip --encryptionkey=ЦЕЙ_КЛЮЧ_З_ГУГЛ_КОНСОЛІ

Знов спитає пароль від вашого сертифікату .p12 і створить файл encrypted_certificate.zip (я не вказував явно шлях для створення, і файл було створено у Моїх Документах)

4. Далі завантажуємо створений encrypted_certificate.zip на ту саму сторінку через Upload private key

У процесі завантаження encrypted_certificate через Гугл Плей консоль спершу виникла проблема: процес завантаження не хотів стартувати, навіть, якщо я переіменовував файл encrypted_certificate.zip на encrypted_certificate.pem. Але після того, як я оновив сторінку консолі, все пройшло нормально.

Готово, тепер Google Play Console почне приймати для оновлення гри файли .aab. Майте на увазі, що повернутися назад до .apk не вдасться. Але за досвідом, .aab файли виявилися зручнішими, так що за .apk можна не жалкувати :)

Ще одне зауваження. Якщо ви мали дві коди версій для .apk файлів (для 64-бітного вище і для 2-бітного нижче), то код версії .aab файлу має бути більше найбільшого з них.

Ну і дам посилання на гру, що оновлював таким чином: Farm and Mine. Працюємо над нею вже рік (з перервами) починаючи з 48-го Лудума. Тоді тема була «Глибше і глибше», і виникла ідея зробити гру, де спочатку копаєш картоплю, а потім — видобуваєш копалини у шахті. Її розробка — окрема історія :)

Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини про геймдев

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі