Nintendo Switch vs Steam Deck. Переваги і недоліки кожної платформи
Вітаю, мене звати Руслан Атаі, я Unreal Developer у Pingle Studio. У своєму блозі хочу розповісти про враження від користування Steam Deck і Nintendo Switch, а також згадати переваги і недоліки обох. Хоча порівнювати ці консолі, все одно що мотоцикл — із парком атракціонів, наразі на ринку портативних платформ ці варіанти є найкращими.
Переваги та недоліки Nintendo Switch
Переваги Switch в основному полягають в ексклюзивах від Nintendo. Ці ігри підійдуть для людей будь-якого віку та здатні здивувати навіть найдосвідченіших геймерів. Японці дійсно вміють в крутий геймдизайн! А в поєднанні з можливостями контролерів від Nintendo це породжує неймовірно цікаві рішення. Також на цій платформі присутня велика кількість кооперативних ігор, в які можна грати на одному пристрої через Split Screen. Чого в останній час, на мій погляд, не вистачає на ринку.
Контролери Nintendo Switch мають багато можливостей. Окрім гіроскопа в них влаштовані приємні вібромотори, що забезпечують гарний haptic feedback, та ще декілька датчиків, які можуть несподівано цікаво обігратись в ексклюзивах Nintendo. Наприклад, у грі
Батарея тримає довго. Цю консоль можна сміливо брати з собою у подорожі і не боятись, що вона розрядиться у перші дві години гри. І, що важливо відмітити, консоль дійсно портативна. Особисто я носив свій Switch у кишені куртки, що було дуже зручно.
Ігри на Nintendo також видаються на картриджах, що дозволяє обмінюватись картриджами з друзями та продавати, купувати та обмінювати їх на б/в ринку. Цей пункт буде важливий, коли ми будемо говорити про мінуси консолі.
Також варто відзначити, що консоль легко перетворюється з портативної у стаціонарну завдяки док станції, що постачається у комплекті. Почав грати на телевізорі, витягнув консоль зі станції — продовжив у дорозі. Це найдоступніший та найцікавіший консольний досвід, з яким я колись мав справу.
Головним недоліком Nintendo Switch є її застарілість.
Залізо всередині слабше за сучасні смартфони. У сучасних тайтлах бувають величезні просадки fps. Наприклад, нові ігри, такі як The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom та Bayonetta 3, мають просадки до 20 fps та майже не прогресують технологічно, відносно попередніх ігор серії, через обмеженість заліза.
Ігри на Switch дорогезні. Зазвичай цінник навіть на старі тайтли залишається високим. Знижки, якщо й бувають, то не дуже значні. Порти на цю консоль також в рази дорожче, ніж ті ж самі ігри на оригінальних платформах. До того ж ці порти дуже порізані у якості через обмежену потужність.
Онлайн ігри потребують оформлення додаткової підписки. Навіть якщо гра використовує P2P, ви все одно повинні заплатити за можливість підключення до мережі.
Якість збірки консолі та якість компонентів — це одночасно і недолік, і перевага. Внаслідок дешевизни компонентів сама консоль коштує не так багато. Проте, коли тримаєш консоль у руках, розумієш, наскільки воно погано зроблене. Джойкони, хоч і мають прикольні фішки, проте також мають неприємний на дотик пластик. Стіки та тригери ненадійні. За пару років користування доводилося декілька разів здавати джойкони у ремонт із заміною компонентів.
Плюси Nintendo Switch
— Ексклюзиви від Nintendo, які можуть здивувати навіть найдосвідченіших геймерів.— Joy-Con. Контролери консолі мають багато можливостей.
— Батарея тримає довго.
— Ігри видаються на картриджах, які можна обмінювати або продавати.
— Головна особливіть консолі — можливість перетворити Switch з портативної в стаціонарну.
Мінуси Nintendo Switch
— Застарілість. Залізо Nintendo Switch слабше за сучасні смартфони, а в сучасних іграх бувають величезні просадки fps. Це стосується і ексклюзивів платформи.— Потрібно оплатити підписку, щоб грати в онлайн ігри.
— Ігри коштують дорого. Цінник залишається високим навіть на старі тайтли.
— Геймпади ненадійні. Стіки і тригери часто виходять з ладу.
Переваги та недоліки Steam Deck
Steam Deck — ідеальна платформа для зачистки свого беклога у Steam. Ця махіна здатна запустити майже будь-яку сучасну гру для персональних комп’ютерів. Є ігри, які гарантовано граються без проблем, є ті, що можуть мати проблеми, але грати можливо. Зазвичай в таких іграх проблемними є розмір шрифта чи необхідність набирати щось з клавіатури. Проте у більшості ігор це аж ніяк не заважає. Екранну клавіатуру можна викликати у будь-який момент, а розмір шрифта, як правило, не настільки малий, щоб бути нечитабельним. Звичайно, це все варіюється від проекта до проекта.
Та навіть якщо гра помічена як «not supported», вона все ще має шанс запуститися і, можливо, буде нормально гратись.
Steam Deck — це буквально ноутбук на Linux у форм факторі портативної консолі з підтримкою ігор для Windows. Сам інтерфейс Steam (Big picture) дуже гарно переробили під потреби портативної консолі, що надає можливість грати у ПК ігри зі зручністю консольного досвіду.
Є підтримка сторонніх сервісів, як то GOG та EGS. Є можливість встановити емулятори та грати у старезні ретро ігри.
Зберігається можливість налаштовувати графіку у іграх, як на ПК. Що відкриває, насправді, дуже круті можливості по налаштуванню індивідуального балансу якість(плавність та красива картинка)/батарея.
Якість зборки консолі дуже висока. Її приємно тримати в руках. Стіки розташовані у зручному місці. Рукоятки ергономічні та віддалені від зон нагріву консолі. Що дозволяє грати і не відволікатись на запах смажених від консолі рук.
Стіки на контролерах мають сенсори, які визначають, чи тримає гравець палець на них, чи ні, прямо як на пристроях віртуальної реальності. І ця фішка часто стає у нагоді, наприклад, у якості активатора гіроскопа у шутерах, що дуже зручно. Сенсорні панелі під стіками дозволяють швидко та зручно набирати текст, не відриваючи руки від гріпів. Також завдяки цим панелям можна грати навіть у стратегії та інші ігри, які потребують керування мишкою. На додаток, керування у будь-якій грі можна налаштувати як заманеться, враховуючи всі можливості пристрою.
До речі, про керування. Його можна повністю налаштувати за власним бажанням, використовувати всі наявні кнопки та функції, що присутні на консолі. А ще є пресети від користувачів! Steam — це давно вже не просто магазинчик, а ціла соц мережа. Гравці частенько залишають свої варіанти розкладок для тієї чи іншої гри. Завантажити й змінити ці налаштування можна прямо під час гри. Це дозволяє швидко протестити та підібрати найкомфортніший варіант саме для себе.
Інтеграція в систему Steam надає можливість грати в одну гру на декількох пристроях з синхронізацією сейвів. Це працює лише на тих іграх, які підтримують клауд сейви, проте не відмітити це було б злочином. Цей кайф, коли ти можеш почати грати на ПК, а потім продовжити на портативному пристрої, нічого не замінить.
Батарея у Steam Deck — це скоріш перевага ніж недолік. Час роботи дуже сильно залежить від софта, який запускається на консолі. Під час блекаутів, коли я грав у простенькі рогалики, консоль тримала до 6 годин. Проте, якщо запустити якийсь ААА тайтл на максимальних налаштуваннях графіки, то консоль витримає не більше двох годин.
А тепер щодо відвертих недоліків. Steam Deck ЗДОРОВЕЗНИЙ! В плані портативності він взагалі не конкурент Nintendo Switch. Якщо Switch я носив з собою у кишені, то Deck переноситься тільки в рюкзаку. За розмірами він як половина ноутбука!
А ще він важкий. На Steam Deck я граю переважно лежачи на дивані, і руки іноді прям набрякають.
При низькому рівні батареї ігри починають сильно гальмувати. Це вкрай дратує під час довгих сесій. Коли нарешті доходиш до боса, залишається пара ударів — і тут fps падає до 10... просто тому, що батареї не вистачає.
Не знаю, чи виправили це у новій версії дека, чи може це проблема конкретно мого пристрою, проте haptic feedback майже не працює. Вібрації є, але вони настільки слабкі, що їх взагалі не відчуваєш.
В комплектації немає док станції. Проте чи потрібна вона, кожен вирішує сам для себе. У випадку з Nintendo Switch вона, як на мене, є невід’ємною частиною — через кількість коопних ігор та в цілому оптимізацію ігор під великі монітори. У випадку зі Steam Deck залізо розраховано саме на той екран, який в нього вбудований. Якщо вам потрібне щось мобільне, але більш стаціонарне (що можна підключити до монітора й телевізора) — ігровий ноутбук буде кращою альтернативою.
Плюси Steam Deck
— Можливість грати у ПК ігри зі зручністю консольного досвіду. Це буквально ноутбук на Linux у форм факторі портативної консолі з підтримкою ігор для Windows.— Підтримка сторонніх сервісів, таких як GOG та EGS.
— Можливість встановлення емуляторів для ретро-ігор.
— Налаштування графіки, як на ПК, що даже можливість підшукати баланс між якістю картинки та життям батареї.
— Збірка консолі на висоті.
— Стіки мають сенсори, як в VR-контролерах, а сенсорні панелі заміняють мишку в стратегіях.
— Встановлення сторонніх пресетів керування. Гравці залишають свої варіанти розкладок для тієї чи іншої гри. Завантажити та змінити ці налаштування можна прямо під час гри.
— Інтеграція в систему Steam дає можливість грати в одну гру на декількох пристроях з синхронізацією сейвів.
— Батарея тримає 6 годин, якщо грати у прості ігри.
Мінуси Steam Deck
— Великі розміри консолі. Якщо Switch я носив з собою у кишені, то Deck переноситься тільки в рюкзаку.— Велика вага.
— При низькому зараді акумулятора ігри починають гальмувати.
— Батарея тримає лише 2 години, якщо грати в AAA на максимальних налаштуваннях графіки.
— Haptic feedback майже не працює. Вібрації є, але вони настільки слабкі, що їх взагалі не відчуваєш.
— В комплекті немає док станції.
Безумовно, кожна платформа має свої плюси й мінуси. Та щоб обрати, на чому грати, треба розуміти, чого хочеться більше. Особисто для мене Nintendo Switch — це консоль для проходження виключно цікавих ексклюзивів для цієї платформи. Я іноді беру її у подорожі та часто граю у компанії друзів. А Steam Deck служить домашньою альтернативою ПК. Коли хочеться у щось пограти перед сном, проте не хочеться сідати за ПК — цей варіант просто ідеальний.
Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини
9 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів