Як дизайнер може використовувати сервер з GPU
У кожного хто займався 3D моделюванням чи редагуванням відео великого розміру з’являлася та сама проблема, як і у батька Тоні Старка в фільмі «Залізна людина»: «Я обмежений технологією свого часу!»
Майбутнє настало, але на жаль ще не те, де потужності квантового комп’ютера помістяться в наших кишенях. Отож при наступній спробі відрендерити багатогодинне відео з якістю голлівудської студії, на кшталт Pixar, ваш домашній ПК відмовиться працювати та злетить підкорювати космічні далі, залишивши по собі лише згарище на місці вашого дому.
Втім, можна знайти допомогу для вашого комп’ютера — орендувати сервер с потужною відеокартою. Звичайно виникне питання, а чи не краще купити собі комп’ютер і робити собі все вдома? Але купити настільки потужну машину мало кому буде по кишені. Тим паче для різної роботи (монтажу, моделінгу, рендеру тощо) потрібні різні конфігурації, отже легше просто взяти сервер який розрахований на потрібну вам роботу.
Що ж, давайте розглянемо, в яких випадках дизайнеру буде майже необхідний сервер з GPU (графічний процесор).
Потреба збільшити швидкість рендеру
В наш час комп’ютерна графіка дуже розповсюджена: в кіно, рекламі, комп’ютерних іграх тощо. І якщо рендер одного кадру може тривати декілька днів, то для опрацювання великого обсягу даних необхідна допомога сервера с потужною графічною картою.
Без цього ваша ж перша модель зроблена по туторіалу з YouTube у програмі Blender 3D буде рендерится пів дня. А один кадр з кінострічки «Трансфрмери» опрацьовувався 78 годин. І це було далеко не на домашньому комп’ютері.
Тому і треба обирати сервери з потужними картками від Geforce, завдяки яким дні очікування перетворяться на години чи навіть хвилини.
Хтось слідкував декілька днів щоб цей кадр с блискучими шарами між ніг трансформера відрендирився без помилокЗабезпечення плавної та швидкої роботи
Також, коли в графічному редакторі чи ігровому движку накопичується багато елементів, ці програми починають гальмувати та вилітати. Працюючи над комплексним проєктом — це недопустимо! Сервери з GPU чудово справляються з інтенсивними вимогами графічних редакторів та забезпечують плавну та швидку їх роботу.
Візуалізація проєктів у реальному часі
Сервери з GPU не тільки дозволяють адекватно працювати у графічних редакторах, але також переглядати візуалізацію своїх проєктів у реальному часі. Так дизайнери можуть оперативно вносити зміни та миттєво бачити результати. Для архітектурної візуалізації та інтерактивних дизайнерських проєктів це манна небесна! Те ж саме з комп’ютерними іграми, де візуалізація графіки у реальному часі — це одна з основ розробки гри.
Якість відео та важкі текстури — не проблема
Більше не треба боятися занадто великої якості відео чи важких текстур. Адже коли ти редагуєш відео у 4К кілька годин тим самим ти настільки навантажуєш систему свого комп’ютера, що будь які програми почнуть гальмувати. І словами не передати той біль, який ти відчуваєш, коли програма просто вилітає на робочий стіл, а ти навіть не пам’ятаєш коли останній раз зберігався.
Відеокарта дозволяє створювати високоякісні фотореалістичні зображення та відео, а також додавати складні візуальні ефекти без ризику пошкодження комп’ютера від перегрівання.
Доступ до потужних обчислювальних ресурсів з будь-якої точки світу
Крім того, орендовані сервери забезпечують доступ до своїх потужних обчислювальних ресурсів з будь-якої точки світу при наявності стабільного підключення до інтернету. Дизайнери можуть контролювати розподілення ресурсів по проєктах не маючи у себе потужного комп’ютера.
Для роботи в команді
При роботі у команді, без сервера теж не обійтись. Він дозволяє обмінюватися ресурсами та працювати над проєктами онлайн. Доступ до централізованого GPU сервера полегшує спільну роботу та забезпечує узгодженість та ефективність процесу проєктування. Наприклад, у розробці комп’ютерних ігор зберігання великого обсягу даних та створення бекапів проєкту — критично! А де це робити легше ніж на орендованому сервері.
Застосування нейромереж
Ну, і як не відмітити бум сучасності — нейронні мережі. Цей пращур Скайнету з кожним днем захоплює все більше галузь. Якщо ще пару років назад нейрона мережа ще здавалася розвагою для дітей, зараз з нею працюють і в створенні відеоігор, телевізійних шоу, написанню текстів тощо.
Згодом буде важко знайти галузь де нейрону мережу не можна залучити. Сама по собі нейрона мережа — обчислювальна модель, котрій згодовують терабайти даних, на основі яких вона може створювати щось нове. Тому якщо дизайнеру буде необхідно створити таку мережу, для якоїсь специфічної задачі, потужності серверів з GPU стануть у пригоді.
І це тільки ті причини, які першими приходять до голови. Просто експериментувати з потужностями серверу дуже цікаво. Випробовувати різні програми які не помістяться на твій комп’ютер. Можно виділити частину потужності серверу просто на створення віртуального середовища де можно експерементувати з різними конфігураціями дизайну, макетами веб-сайтів або прототипами додатків.
Способи, якими сервери з потужною відеокартою допоможуть у роботі дизайнера, хоч і не безмежні, але їх дуже багато. Завдяки пришвидшеному рендеру, оптимізації роботи з графічними редакторами та ігровими рушіями, GPU сервер є потужним інструментом дизайнера для втілення своїх креативів.
Але спершу потрібно точно знати якими програмами треба користуватися. Адже для кожної галузі дизайну є свій набір. У кожної з цих програм є системні вимоги, отже потрібно знайти конфігурацію сервера, що задовольняють їх, чи навіть більше. З цим допомагають фільтри на сайті хостинг сервісів. А після цього, для дизайнера відкривається цілий новий світ можливостей єдиним обмежувачем, якого буде лише його фантазія та фінансове становище.
Тож оренда сервера з потужною відеокартою — це логічний вибір для дизайнерів, які хочуть удосконалити свою майстерність та бути актуальним на сучасному ринку праці.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів