Створення освітнього курсу для дітей, що постраждали від війни. Досвід Volmi — A Virtuos Studio
Згідно з даними ГО «Голоси дітей», внаслідок воєнних дій в Україні понад 13 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування, 1759 з них стали сиротами. За інформацією ЮНІСЕФ, майже половина дітей, які навчаються в школах України, пропускають очне навчання, а майже мільйон дітей по всій країні взагалі не мають доступу до очного навчання через небезпеку.
Мене звати Олена Лічканенко, я HRD у Volmi — A Virtuos Studio і у цьому блозі я розповім про те, як ми запустили програму підтримки дітей, які постраждали від війни. Ми впевнені, що діти — це наше майбутнє, і тому ми прагнули реалізувати програму з інвестиціями в їхню освіту!
Кілька слів про Volmi — A Virtuos Studio
Volmi — A Virtuos Studio — аутсорсингова компанія, що спеціалізується на розробці ігор і створенні ігрового контенту. За останній час ми скоординували наші внутрішні програми CSR на актуальні теми в умовах непростих часів нашої країни.
Компанія активно приймає участь у благодійних ініціативах, а також на постійній основі організовує внутрішні збори для наших колег-захисників та інших благодійних організацій.
У сучасному світі IT- та геймдев-компанії дедалі більше приділяють увагу соціальній відповідальності та підтримці спільнот, особливо — спрямованих на підтримку освіти дітей, які постраждали від війни чи інших гуманітарних криз. Наприклад, підтримка співробітників, які наразі захищають нашу країну, різдвяні подарунки до дитячого будинку для дітей з інвалідністю, підтримка ГО Arm Women Now для наших захисниць, передача ноутбуків для потреб ЗСУ тощо.
Великі гравці IT-ринку, такі як Google та Microsoft, також активно підтримують освітні ініціативи, спрямовані на українських дітей, надаючи їм доступ до навчальних матеріалів. Подібні програми ініціювали компанії й в геймдев-секторі і спільними зусиллями реалізовують різноманітні програми для підтримки дітей сиріт.
Такі ініціативи допомагають не тільки розвивати професійні навички, а й створюють підтримуюче середовище, яке допомагає дітям подолати психологічні наслідки війни. Саме тому ми також вирішили запустити власну програму підтримки дітей, які постраждали від війни.
Про програму підтримки дітей
Разом зі школою ARTCLUB та БФ " Діти героїв« ми ініціювали та проспонсорували програму начання з 3D напрямку для дітей — підопічних фонду. Ось що розповідає про благодійну ініціативу викладач академії — Вадим Попенко:
«Ідея з’явилась після спілкування з багатьма керівниками фондів, які займаються сім’ями військових. Ми обговорювали різні види допомоги, які можна організувати саме для дітей. Багато з них зараз покидає країну, але хотілось створити щось саме для тих, хто залишився і продовжує тут жити.
Ми розробили спеціальний курс для початківців, де розповідаємо не тільки про створення 3D графіки, а і намагаємось працювати у Maya.
Курс відрізняється від таких як ми читаємо для дорослих, оскільки там є певне навантаження і багато практики. Головна мета — це відволікти дітей від сьогодення і занурити в яскравий світ графіки, знайомлячи з навичками, що будуть корисні в геймдеві».
У Volmi ми щиро віримо, що цей курс дійсно може стати першою сходинкою для розкриття творчого потенціалу дітей та пробудить цікавість до світу геймдеву.
На заняттях діти знайомляться з 3D моделюваням, з інструментарієм. Головна задача — зробити комфортне перебування у вьюпорті, впевнено себе почувати і почати використовувати базовий інструментарій поступово розширюючі функціонал.
Навідміну від курсу для дорослих студентів (де ми даємо повне воркфлоу зі створення пропсів) ми обійшлись без бейкінгу нормалу, наприклад, і вимоги тут не такі високі.
Наша мета полягає не в тому, щоб перевантажити дітей функціоналом і примусити їх слідувати всьому робочому процесу розробки ігор з його технічними складнощами. Наша мета — це активність для дітей. Тому навчання має ігровий характер і медитативне моделювання, яке не навантажує тебе, а робить процес цікавим і відволікаючим від будення.
Ми вважаємо, що роль IT та геймдев-індустрії матимуть значний потенціал для відновлення України після війни. Гейм девелопмент може сприяти розвитку високотехнологічних секторів економіки, створювати робочі місця для молоді, стимулювати інвестиції та залучати таланти з усього світу завдяки глобальній доступності та впливу. Ігрові студії можуть використовувати свої продукти для поширення культурних цінностей та національної ідентичності України на міжнародній арені.
А освітні програми, що містять в собі програмування, дизайн та розвиток цифрових технологій, допоможуть виховати нове покоління спеціалістів, здатних створювати конкурентоспроможні продукти на світовому ринку.
Така освіта не тільки створить кадри для відновлення інфраструктури та бізнесу, але й стимулюватиме розвиток стартапів, інновацій та підприємництва і дозволить Україні не лише відновитися після війни, а й зайняти провідні позиції в глобальному технологічному просторі.
В майбутньому, Volmi планує продовжувати ініціативу та розширювати співпрацю з фондом, наразі є актуальна потреба в забезпеченні ноутбуків для дітей різного віку, які постраждали від війни, це посприяє розширенню можливостей навчання.
Попереду ще багато роботи, віримо в наших захисників та краще майбутнє!
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів