«Вирішили, що тварина важливіша за електроніку і речі». Як геймдев-розробник евакуювався з Києва разом зі змією
Усім привіт! Мене звати Олег Петровський, я РМ у Pingle Game Studio. Нещодавно побачив на DOU статтю про те, як українські айтівці вивозили своїх тварин у безпечні регіони нашої країни, і вирішив поділитися власним досвідом. У цій статті я розкажу, як наша змія Шингецу перенесла евакуацію з Києва до Львова.
Евакуація на другий день війни
Попри те, що наша армія показувала надвисокий рівень професіоналізму, ми побачили новини, що колони русні йдуть на Київ з Білорусі. Ми живемо на Оболоні й подумали, що так чи інакше бойові дії можуть проходити саме тут.
До того як їхати з Києва, ми ходили у сховище. Там було досить холодно, тож змію із собою не брали. Хоча змія — це рептилія, вона досить добре переносить низькі температури, але все ж таки може захворіти. Тому поки ми були у сховищі, змія залишалась вдома з лампами та обігрівом.
Коли все ж таки надумали їхати, в нас було два основних рішення, які обговорювали:
- Залишити змію вдома і нагодувати перед від’їздом. Оскільки змія їсть лише
1-2 рази на місяць, ми думали, що повернемось до того часу, як вона зголодніє. З мінусів цього варіанта — змія може сходити в туалет і тоді не буде кому за нею прибрати. Ця рептилія дуже чистоплотна, тому від бруду буде стресувати. - Забрати змію з собою. В цьому разі виникало питання, як же її перевозити.
В результаті після коротких дискусій вирішили забрати змію з собою.
Ми виїжджали з мінімумом речей. Тому був вибір — або взяти сумку речей, або переноску. Вирішили, що тварина важливіша за електроніку і речі. А пізніше в потягу зустріли дівчину, яка гірко плакала від того, що інакше розставила свої пріоритети та залишила вдома улюблену собаку.
Отже, питання, як транспортувати змію. Перший варіант — повезти її у коробці. В нас була кругла червона коробка від подарунка. Другий варіант — звичайний шопер, третій — котяча переноска. Наша кішка померла до того, як ми завели змію, але переноску ми не викинули.
Вирішили зупинитись на останньому варіанті й везти у переносці. Аби змію не продуло, а також для вирішення гігієнічних проблем, ми виклали зсередини кучу пелюшок. Вийшло доволі тепло. Пелюшок було багато, і змія заховалась в імпровізованій нірці з пелюшок. Її не продуло, а «житло» вийшло м’яке і зручне. На холоді ми провели мало часу, а в потягу вже було тепло.
Смішно було бачити спантеличених дітей в поїзді.
Взагалі в евакуаційному вагоні було багато людей з тваринами: 5 кішок, 3 собаки, декілька морських свинок. Ну і в котячій переносці люди очікували побачити кішку, а бачили лускату спину змії.
Так вийшло, що в нас одна з найбільш допитливих порід змій — маїсовий полоз. Отже, як тільки ми потрапили в тепло, вона одразу почала висовувати свою мордочку в отвори. Спочатку діти лякались, але потім всім стало цікаво і весело від «змії в котячій клітці».
До речі, в поїзді ми дізнались, що змії також можуть стресувати від подій. Наш друг евакуювався з нами, вирішив погладити Шингецу — і вона його цапнула у відповідь.
Вона дуже домашня рептилія і нікого, окрім кормових мишок, ніколи не кусала. Тож ми вирішили накрити її пледом, поставити ближче до тепла і більше не чіпати.
Після евакуації стикнулися з новою задачею
Змія — істота холоднокровна, і для перетравлювання їжі їй потрібно забезпечити температуру
Кормових мишей знайшли у Львові майже «гуртом». Один з магазинів розпродавав залишки, тож ми купили їжі на декілька місяців вперед. Зараз плануємо купити новий тераріум.
А поки що наша Шингецу регулярно гуляє по мені та Лізі, регулярно їсть і залишається задоволена життям.
Ось така вийшла історія. У коментарях діліться власним досвідом. Чи доводилось вам евакуюватися разом з хатніми улюбленцями?
Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів