Володислав Давиденко у своєму блозі розповів про участь у Micro Visual Novel Jam 2024. Він розповів, чому вирішив доєднатися до джему, та покроково розібрав створення власної візуальної новели. Автор поділився окремими рішеннями в коді, обґрунтував вибір фреймворку MonoGame й описав виклики, з якими зіткнувся на шляху розробки.
Восени 2024-го українська студія Hologryph взяла участь у Steam Next Fest. Під час івенту в демо їхньої гри SAND зіграло понад 300 тисяч людей. Однак в розпал фестивалю хостер Azure, де були сервери гри, заблокував акаунт розробників і демо перестало працювати. Чому так сталося і як розвʼязали проблему — розповідає голова Hologryph Максим Храпай.
Senior World Builder в Ripple Effect Studios Денис Акулов розповідає про Black Myth: Wukong, FC 25, Helldivers 2 та інші ігри, що вийшли у 2024 році. Які з них йому сподобались, а які ні і чому — читайте у його блозі.
У своїй другій статті про програмування для Atari 2600 сo-founder в Software and Computer Museum Олександр Коваленко розповідає, як малювати спрайти. Автор спробує намалювати тризуб, а також розібратися з проблемами вертикального та горизонтального позиціонування спрайтів на Atari.
Наприкінці грудня в одній зі шкіл Києва вчитель інформатики і C++ Online/Engine програміст Тимур Антонов влаштував для учнів офлайн-геймджем. Три команди, два дні на розробку, а в ролі «рушія» — редактор коду MakeCode Arcade. Що з цього вийшло — Тимур розповідає у своєму блозі.
Одну з найцікавіших інді минулого року, Dredge, зараз можна безплатно отримати в EGS. Як стильний проєкт про риболовлю дає можливість насолодитись медитативним геймплеєм та лякає моторошними монстрами? А також, чи варті уваги два DLC до гри? Про все це у своєму блозі розповідає наша колега — редакторка техстатей на DOU Вероніка Ляшенко.
CEO Red Viburnum Володимир Горбань записав цифрове інтервʼю з інтегрованим середовищем. Героєм незвичної 3D-бесіди став військовий інструктор та ветеран Денис Квебек. Він розповів про геймерів у війську, своє ставлення до українських розробників, які продають ігри в росії та багато іншого. Про все це, а також процес захоплення рухів та постпродакшн в UE5 для інтерв’ю — читайте в блозі Володимира.
На початку грудня вийшла одна з найуспішніших сервісних ігор цього року — Marvel Rivals. Геройський шутер від китайської команди NetEase Games лише за 72 години зібрав 10 млн гравців і обійшов за піковим онлайном Helldivers II. Після тижня у грі редактор GameDev DOU Сашко Перемот ділиться думками щодо потенційного хіта.
Під час одного з блекаутів брати Мирослав та Гліб, які мають чималий досвід в геймдеві, задумали створити власний проєкт. Ним став SHEPIT — освітня мультиплатформа для розробників ігор із системою передзаписаних курсів. Як заради фінансування проєкту довелося продати машину та чому курси для початківців зробили безплатними — читайте у блозі.
Codename: Ocean Keeper — roguelike з елементами виживання від студії RetroStyle Games. Свою гру розробники випустили у липні цього року, а нещодавно організували тематичний фан-арт конкурс. Head of Recruitment & HR команди Наталя Вашець розповідає про нюанси проведення такої активності, помилки у просуванні та роботу з аудиторією. Детальніше про все це читайте в її блозі.
Під час адаптації Fabledom для консолей розробники Pingle Studio зіткнулися з чималими викликами. Про те, як їм довелося рефакторити код, розбиратися з витоками памʼяті, переписувати математичні розрахунки щейдерів і робити ще багато чого, щоб гра однаково гарно працювала на PS, Xbox та Switch — читайте у їхньому блозі.
За плечима українців — тисяча днів повномасштабної війни. На самому початку вторгнення багато ігрових компаній проявили солідарність з нашою країною. Осторонь не залишилися і платформи. У своєму блозі редактор GameDev DOU Сашко Перемот розбирається, як на повномасштабну війну реагували STeam, Ps Store, Epic Game Store та інші.
Децентралізація в іграх з’явилася природно, як частина розвитку автоматизації в геймдеві. Вона дозволяє розробнику делегувати частину відповідальності гравцям. Наприклад, роботу над балансом чи створення фанатських модів. У своєму новому блозі Unity Developer Дарія Цалікова продовжує на прикладах досліджувати переваги такого підходу до розробки ігор.
Нещодавно легендарній серії Prince of Persia виповнилося 35 років. Ігри цієї франшизи виходили на ПК та консолях, однак для багатьох знайомство з всесвітом Принца почалося з їх власного телефону. І здебільшого, це була Java-платформа. Український інді-розробник Віталій Чиж у своєму блогу проводить ретроспективу мобільних ігор Prince of Persia.
Якщо ви створюєте гру, розраховану на тривалий прибуток, то важливо підтримувати постійний інтерес і залученість гравців. В цьому допоможуть щоденні нагороди, святкові події, DLC, сезонний контент тощо. У своєму блозі Game Designer у Pingle Game Studio Данило Степченков розглядає переваги та недоліки усіх цих методів повернення та утримання гравців.
Олена Лічканенко HRD у Volmi — A Virtuos Studio розповідає про те, як компанія запустила освітній курс з 3D-моделювання для підтримки дітей, які постраждали від війни. Про те, як проходить навчання, та які потреби є у дітей зараз — читайте у блозі Олени.
Максим Ігуменов Unity Developer з Pingle Game Studio розповідає про те, як створювався мультиплеєр для Risk of Rain 2. Команді треба було розробити мережеве рішення для PS, Xbox і Nintendo Switch, а також адаптувати вже існуючий функціонал на консолях та оптимізувати роботу гри. Як вони з цим впоралися — читайте в блозі.
Call of Duty: Black Ops 6 точна запам’ятається як одна із найнезвичайніших частин. Розробники вирішили не стримуватися й додали до шутерної бази купу різноманітних механік. Під час проходження інколи навіть не віриш, що досі граєш в CoD. Та чи всі ці експерименти пішли на користь? Ми розібралися в огляді кампанії Black Ops 6.
Віталій Григорів — 3D-художник, який працював над Hogwards Legacy, Horizon Forbidden West та Call Of Duty: Vanguard. На прикладі пет-проєкту Insectalis він ділиться ефективним пайплайном, який сформував під час роботи над ААА-іграми. У своєму блозі Віталій розповідає про весь шлях створення істоти — від натхнення і збору референсів до скульптингу та композитингу для презентації моделі.
Гра The Invincible вийшла у листопаді 2023 року. Це адаптація науково-фантастичного роману Станіслава Лема, створена Starward Industries — вихідцями з CDPR і Techland. У своєму блозі Product Analyst з Bini Games Роман Повзик розповідає, чим може зацікавити гра, а також ділиться своїми враженнями від проходження.