Як українські розробники ігор використовують штучний інтелект та чи бояться через нього втратити роботу — аналітика
Використання штучного інтелекту стає все більш популярним серед розробників ігор. Саме тому під час традиційного зарплатного опитування ми дізналися, яким інструментами віддають перевагу в українському геймдеві, для яких цілей їх використовують та чи довіряють творці ігор результатам ШІ. В цьому матеріалі ми ділимося результатами опитування.
Найцікавіше з того, що ми дізналися:
- Медіана зарплати у тих, хто взагалі не використовує інструменти ШІ — найменша.
- Найактивніше ШІ в геймдеві використовують для пошуку інформації, творчих ідей та написання текстів.
- Більшість фахівців не бояться втратити роботу і впевнені, що ШІ допоможе працювати ефективніше.
- Менеджери та софтвер інженери — лідери з використання ШІ. Перші ці інструменти найчастіше використовують для написання листів, а другі для пошуку інформації.
- Тестувальники, які не використовують ШІ мають найнижчу медіану зарплати.
- Найпопулярнішими інструментами ШІ в українському геймдеві є ChatGPT, Midjourney та GitHub Copilot.
- Серед художників та аніматорів найбільше тих, хто боїться втратити роботу через штучний інтелект.
Розробники ігор не дуже довіряють ШІ та не бояться конкуренції з ним
Більшість українських ігроробів використовують штучний інтелект або кілька разів на тиждень, або кілька разів на місяць — на ці два варіанти приходиться майже 62% всіх наших відповідей. Взагалі не використовують інструменти ШІ 22,5%, а ще 15,6% роблять це кілька разів на рік. Варто зазначити, що в жодному з варіантів медіана зарплати суттєво не відрізняється. Наприклад, у тих, хто використовує ШІ кілька разів на тиждень та кілька разів на місяць цей показник однаковий — $2000. Трошки вища цифра у тих, хто звертається до штучного інтелекту кілька разів на рік ($2130). Ну а найменша медіана у тих, хто не використовує ($1900).
Чи використовуєте ви у своїй роботі інструменти ШІ?
Найчастіше ШІ в українському геймдеві використовують для пошуку інформації. Як видно на графіку нижче, така відповідь зазначалася у понад 71% випадків. Звернемо увагу, що в цьому питанні респонденти могли обирати кілька варіантів відповідей. Другим за популярністю йде варіант «написання текстів» і лише на 0,6% від нього відстав «пошук творчих ідей». Найменше до інструментів ШІ вдаються для написання коду, або пошуку помилок.
Для чого використовуєте штучний інтелект?
Попри активне використання, українські розробники ігор не до кінця довіряють результатам, які надають інструменти штучного інтелекту. Тут показники схожі на ситуацію в IT загалом. Зокрема, лише 1% українських айтівців повністю довіряють ШІ, а 27% — переважно довіряють. Серед геймдевців ці показники навіть трошки нижчі: 0,8% та 25,4% відповідно. Переважна більшість наших респондентів в геймдеві оцінила своє ставлення, як 50 на 50: рівень довіри та недовіри до ШІ в них приблизно однаковий. Таких 58%, а в IT — 59%. Зовсім не довіряють результатам лише 2,1% творців ігор.
Чи довіряєте результатам ШІ?
Тут також цікаво порівняти варіанти відповідей з медіаною зарплати тих, хто їх обирав. Наприклад, найменша сума у геймдев-фахівців, які повністю довіряють ШІ — $1800. Одразу за ними йдуть ті, хто скоріше довіряє ($1850). Найбільша медіана у людей, які обрали варіант «скоріше не довіряю». Це $2600. У найпоширенішої відповіді («50 на 50») медіана становить $2000.
Українські творці ігор здебільшого не бояться, що їх замінить штучний інтелект. Наприклад, лише 4,9% тих, хто проходив опитування, зазначили — їх турбує, що через інструменти ШІ вони можуть втратити роботу. Ще 8,5% не змогли відповісти на питання, а 86,6% впевнені, що ШІ навпаки дозволить їм працювати ефективніше. Схожа ситуація і загалом в українській IT-індустрії — 84% не бояться втратити роботу через ці технології.
Боїтеся втратити роботу через ШІ?
Тестувальники без ШІ заробляють менше, а 10% художників бояться втратити роботу
В контексті окремих категорій найчастіше інструменти штучного інтелекту використовують менеджери та софтвер інженери. Так, майже 35% менеджерів вказали, що кілька разів на тиждень йдуть до ШІ. У софтвер інженерів цей показник становить 38,1%. У геймдизайнерів такий варіант обрали значно менше (17,4%), однак ще 46,5% зазначили — штучний інтелект вони використовують кілька разів на місяць. Найменш популярний ШІ у художників та тестувальників — серед перших понад 30% вказали варіант «не використовую», а у других він зібрав майже 40%.
Чи використовуєте ви у своїй роботі інструменти ШІ?
Знову ж таки, тут цікаво поглянути на співвідношення медіани зарплати окремих спеціальностей та варіанти їх відповідей. Наприклад, серед софтвер інженерів найбільша медіана у тих, хто вказував варіант «не використовую» — $3062. Для порівняння: у тих, хто використовує ШІ постійно сума склала $2500. У менеджерів ситуація інші: $2000 у тих, хто не використовує взагалі; $2650 у тих, хто використовує постійно і $3200 (найбільший показник) у тих, хто використовує кілька разів на рік. Якщо говорити про тестувальників, то у них найбільша медіана у регулярних юзерів ШІ ($2000), а мінімальна — у тих, хто взагалі ці інструменти не використовує ($1500).
Очікувано, що менеджери найчастіше використовують ШІ для написання листів (77,5%), пошуку інформації (67,5%) та перекладу (52,5%). У софтвер інженерів на першому місці пошук інформації (83,5%), а далі йдуть написання коду (62,8%) та пошук помилок в ньому (40,4%). Пошук творчих ідей став головним варіантом для геймдизайнерів — таку відповідь обрали 75,4%. На другому місці у них пошук інформації (67,7%).
Для художників та аніматорів найпопулярнішим варіантом також став пошук творчих ідей (75,5%). Водночас вони майже не використовують ШІ для генерації зображень та створення арту — кількість людей, які обрали цей варіант катастрофічна низька. Нарешті, тестувальники штучний інтелект використовують здебільшого для пошуку інформації (80%), а також написання текстів та листів (50,6%).
Для чого використовуєте штучний інтелект?
Коли йде мова йде про конкретні інструменти, то у більшості спеціальностей це ChatGPT. Наприклад, майже 92% софтвер інженерів використовують його у своїй роботі. Для порівняння: GitHub Copilot обрали 34,6% респондентів цієї спеціальності, а Google Gemini — 12%. Єдина спеціальність, де продукт від OpenAI поступився це художники та аніматори. У них на першому місці Midjourney (52%).
Які інструменті ШІ використовуєте у своїй роботі?
Серед художників та аніматорів найбільше тих, хто боїться втратити роботу — понад 10% респондентів з цієї спеціальності переживають за своє майбутнє через ШІ. Втім, 76% впевнені, що ці інструменти допоможуть їм працювати ще ефективніше. Найбільше ШІ-оптимістів серед геймдизайнерів: 92,5% вважають, що штучний інтелект підвищить їх ефективність і бояться цих інструментів лише 1,5%. У софтвер інженерів ці показники складають 89,4% та 4,1% відповідно, а у тестувальників — 82,8% та 4,6%.
Боїтеся втратити роботу через ШІ?
Такою вийшла аналітика використання штучного інтелекту в українському геймдеві. Чи є у вас перестороги щодо ШІ? Як часто користуєтеся ним? На вашу думку, які ще аспекти взаємодії з цими інструментами ми могли б дослідити? Будь-які питання, пропозиції чи зауваження — пишіть на [email protected] або ж переходьте до обговорення в коментарях.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів