Як грають в ігри українські IT-спеціалісти. Серед сеньйорів більше геймерів, ніж серед джунів
Влітку на DOU пройшло традиційне зарплатне опитування українських ІТ-фахівців. Анкету заповнили понад тринадцять тисяч спеціалістів, і на цій інформації засновані оновлений портрет айтівця та аналітика зарплат в українському геймдеві. Однак цього року серед питань ми додали блок про комп’ютерні ігри. Розповідаємо про те, яка частина айтівців грає, на яких девайсах вони це роблять та як відрізняється ситуація по окремих спеціальностях.
У гравців вища медіана зарплати, а найменше грають одружені
Більшість українських айтівців, що взяли участь в нашому опитуванні, грають в комп’ютерні ігри — таких трошки менше 55%, або понад 7150 фахівців. Медіана зарплати у «гравців» на $200 вище, а найбільша їх кількість вказала дохід у проміжку від 3 до 6 тисяч доларів. Переважна кількість тих, хто грає — швидше задоволені зарплатою. Однак тут варто зазначити, що серед IT-спеціалістів, які не грають у комп’ютерні ігри, ситуація аналогічна.
Якщо розділити всі відповіді нашої анкети за статтю, то вийде майже 26% жінок і 74% чоловіків. Водночас лише третина жінок зазначили, що грають у комп’ютерні ігри. Чоловіки, як видно на графіку нижче, такий варіант обирали вдвічі частіше. В контексті наявності дітей різниця не така драматична: серед тих, у кого вони є грають майже 46%, а не грають — 54%.
Цікаво також подивитися на розподілення в контексті сімейного стану. Серед людей, які обрали «співжиття» найбільша частка тих, хто грає — майже 60%. Мінімально відрізняються категорії «маю стосунки» та «вільний/вільна». А от одружені айтівці грають менше всіх.
Окремо можна подивитися на сімейний стан та медіану зарплати. Наприклад, медіана у тих, хто грає і одружений становить $4000. У тих, хто одружений і не грає цей показник менший — $3170. Для варіанту «співжиття» маємо $2800 у тих, хто грає і $2500 у тих, хто не грає у комп’ютерні ігри. Серед тих, хто «має стосунки» ситуація протилежна: медіана зарплата «гравців» складає $2225, а «не гравців» — $2312.
Коли ми говоримо про вік, то найактивнішими геймерами є категорії «до 25 років» та
Серед лідів гравців більше гравців, ніж серед інтернів чи джунів
Очікувано, що серед спеціальностей найбільше грають фахівці з геймдеву. В першу чергу мова йде про спеціалістів напрямку геймдизайн (наративний, квест, левелдизайн тощо) та художників і аніматорів. У перших показник становить рекордні 97,8%, а у других — 81%. Третіми йдуть системні адміністратори, серед яких грають понад 68%. Лише на 7% від них відстали Software Engineer.
Примітно, що майже половина
В розрізі грейдів ситуація не така однозначна. По-перше, більшість фахівців, незалежно від рівня, обирали варіант «граю в комп’ютерні ігри». По-друге, найактивнішими геймерами виявилися фахівці рівня Architect. Однак тут варто зазначити, що їхніх анкет найменше. На другому місці серед найактивніших геймерів опинилися сеньйорні спеціалісти. А от інтерни та джуніори показали себе найгірше — в обох категорій приблизно однакова кількість гравців і вона навіть нижче, ніж у спеціалістів рівня мідл чи навіть лідів.
Айтівці обирають кілька платформ, а найбільш рідкісна — PS1
Більшість IT-фахівців грають на кількох платформах — таких понад 43%. Якщо говорити про окремі девайси, то варіант ПК-геймінг обрали майже 40% опитаних. На третьому місці цього рейтингу — PlayStation (близько 12%). А от виключно на Xbox та мобільних девайсах грає дуже мало людей. Втім, як видно з графіка нижче, найбільша медіана зарплати саме в тих, хто обрав консоль від Microsoft. Відповідно найменша у прихильників ігор на ПК. Окремо зазначимо, що в списку відсутня Nintendo через малу кількість анкет з такою відповіддю.
Можна також подивитися на зв’язок платформи та віку. Наприклад, наймолодші та найстарші айтівці грають на ПК. Водночас найбільша медіана віку у прихильників мобільного геймінгу. Головні конкуренти цього рейтингу — Xbox та PlayStation — хоч і відрізняються, але не дуже сильно. Хіба що, найстаршому фанату консолі від Sony 61 рік, тоді як у Xbox це людина 43 років.
Багато учасників нашого опитування, окрім традиційних популярних платформ (ПК, PlayStation 4/5, Xbox Series S/X) зазначали про інші, більш рідкісні або екстравагантні варіанти. Наприклад, семеро людей повідомили, що мають Playdate — портативну консоль, родзинкою якої є невелика корба для керування в іграх.
Саме тому ми вирішили зробити додатковий графік, на якому відобразили найбільш рідкісні девайси. Як можна помітити нижче, найбільш розповсюдженим серед них є PSP — портативна консоль від Sony, яка вийшла у 2005 році. На другому місці опинилися різноманітні VR-девайси. Тут враховувалися гаджети від різних виробників (Meta, HTC, Valve). Найрідкіснішою серед відносно поширених консолей стала перша PlayStation. Також для контексту можна додати, що понад 2,5% айтівців мають Steam Deck.
Таким вийшов наш перший погляд на те, хто з айтівців грає в комп’ютерні ігри та на яких девайсах вони це роблять. Якщо у вас залишилися питання, є пропозиції чи зауваження — пишіть на [email protected] або ж переходьте до обговорення в коментарях.
Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини
7 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів