Гумор, вуса та скажена напруга піт-стопу. Огляд гри Speed Crew від української студії Wild Fields
На Nintendo Switch у четвер, 8 червня, вийшла Speed Crew від української студії Wild Fields. Це мікс симулятора автомеханіка зі стратегією у реальному часі, де гравцям потрібно на швидкість ремонтувати автомобілі. Втім, не все так просто, як здається на перший погляд — в Speed Crew кумедний сюжет, що відсилає до однієї з найвідоміших кінофраншиз у світі, та непоганий потенціал кооперативного режиму. Ми пограли у неї до релізу та ділимося своїми враженнями.
Дисклеймер. Після нашого останнього огляду почалася дискусія, як саме треба оцінювати ігри та на що потрібно звертати увагу. Тому одразу попередимо — все ще написано нижче треба розглядати виключно в контексті невеличкої гри на Nintendo Switch. Також важливим уточненням буде те, що ми випробували тільки режим для одного гравця і висновки для «кооперативу» можуть бути іншими.
Сюжет: деконструкція «Форсажів» та вбивчий гумор
Ви — механік. Крутий, вусатий та винахідливий. На минулих перегонах ви навіть зробили авто без гальм, щоб воно швидше доїхало до фінішу і тепер зі своєю напарницею міркуєте, як можна покращити цей результат. Можливо, доцільно буде використати катапульту? Аж раптом до вас вдирається трошки пришелепкуватий дід. Він вихваляється, що його батько був гуру автомеханіки і вмів відкручувати гайки одним тільки поглядом, закликає вас виграти чемпіонат та приводить ще двох людей у вашу сім’ю.
Про останнє дивним чином дізнається голова «Лютої родини» Домініон Торенто. Він пропонує вам виграти у нього чотири чемпіонати і «отримати все». «Приготуйся лизати мої чоботи», — відповідає йому дід. «І мої вуса», — додаєте ви. Всі трошки спантеличені вашою заявою, але розуміють: назад дороги немає і м’язистого, лисого Торенто, який дуже підозріло нагадує Він Дізеля, треба перемагати.
Так починається ваш шлях до п’єдесталу у Speed Crew. Щоб здійснити задумане вам потрібно виграти перегони у різних часових проміжках — 1977, 1988, 1999 та 2010 роках. Інколи напружені змагання будуть перебиватися смішними стилізованими кат-сценами, а на певних рівнях команда буде поповнюватися новими професіоналами зі своїми характерами, звичками та вадами. Хоча одна риса все ж незмінна — всі вони майстри жартувати.
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_3.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_4.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_5.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_6.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_7.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_9.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_10.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_11.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_12.jpg)
Загалом Speed Crew — весела пригода, автори якої не жаліють творців The Fast and the Furious. Інколи складається відчуття, що сценаристи та наративні дизайнери команди Wild Fields деконструювали кожний троп глобальної франшизи та відчайдушно кепкують над усіма її стереотипами та шаблонами. Вийшло смішно, цікаво, захопливо та не без сюжетних сюрпризів.
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_1.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_2.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/Speed_crew_8.jpg)
Ігролад: побиті тачки, напруга перегонів та питання до персонажів
Оскільки гравець є механіком, то під час перегонів він працює на піт-стопі, куди заїжджають авто з різними типами ушкоджень, які потрібно ліквідувати. Виглядає не надто складно. На початку так воно і є — в перших раундах автомобілям здебільшого потрібно міняти колеса. Підняв домкратом кузов, відкрутив колесо, викинув його у смітник, дістав нове, прикрутив назад, забрав домкрат і все. Та чим далі ви проходите гру, тим складніші ці випробування.
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_1.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_2.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_3.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_4.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_5.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_6.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_7.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_8.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_9.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_10.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_11.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_12.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/speed_crew_mechanics_13.jpg)
Загалом тут близько 40 різних проблем — замінити колеса на нові, відремонтувати старі, прибрати сміття, відрихтувати кузов, переобладнати двигун, заправити бак тощо. При цьому для кожного завдання є цілий ланцюжок дій, які потрібно виконати в певній послідовності. Навіть те, що на початку здавалося легким, згодом буде займати все більше часу. Наприклад, нові колеса потрібно буде забирати з платформи, що рухається; або перебігати по мазуту на інший бік карти, щоб його полагодити; або ставити спеціальне спорядження, яке саме накачає колесо, хоча й може підпалити весь автомобіль. Ускладнюється все ще й тим, що гравець не знає, яка саме проблема до нього приїхала — перед ремонтом це потрібно з’ясувати за допомогою спеціального термінала.
У Speed Crew чотири чемпіонати та кілька десятків рівнів. Кожен наступний складніший за попередній і потребує від гравця швидких та точних дій. Особливо, якщо він грає один. Тут з прогресією все просто — якщо ви не входите у трійку лідерів, то наступного рівня ви не побачите. В якийсь момент зі смішного симулятора автомеханіка гра перетворюється в напружену стратегію, де кожне ваше рішення, кожна помилка чи затримка впливає на кінцевий результат.
Якщо підсумовувати частину про механіки, то виглядає гра, як ідеальний продукт для Nintendo Switch. Різноманітні квести, що ускладнюються з кожним рівнем; стрес перегонів, де кожна секунда може коштувати позиції серед лідерів; агресивне, навіть інколи вороже середовище, що заважає виконувати свою роботу.
Та є у Speed Crew і ігроладні мінуси. По-перше, гравцю хоч і доступні різні персонажі, але роботу вони виконують всі однаково. Тобто, не можна взяти отого здорованя, щоб він швидше тягав двигуни — він буде тягати їх так само як і дефолтний Вусань. Можливо, різні персонажі себе по різному поводять в кооперативній грі, але в однокористувацькому режимі цього непомітно. По-друге, є питання до реалізації ігрових смертей. Гравця може збити авто, він може впасти в прірву чи його може прибити люком. Але все що станеться — це відродження за декілька секунд. Не зміниться навіть персонаж. Не здивуємося, якщо такий підхід комусь здасться... трошки вторинним.
Українська локалізація та ідеальне поєднання формату з платформою
Візуально Speed Crew — надзвичайно приємна гра. Звісно, тут немає фотореалістичної графіки чи машин, які не відрізниш від реальних, немає прискіпливо відтвореної лицевої анімації головних героїв. Але стилізована графіка гарно передає напружену атмосферу піт-стопу, підтримує комедійний тон історії та навіть додає трошки абсурдності в ігровий процес. Стосується це як безпосередньо ігрових локацій, так і кат-сцен, з яких можна зробити веселий анімаційний фільм про трошки скажену команду переможців.
![](https://s.dou.ua/storage-files/SC_1.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/SC_2.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/SC_3.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/SC_4.jpg)
![](https://s.dou.ua/storage-files/SC_5.jpg)
Звук у грі не має критичного значення, інколи напружує зацикленою мелодією і гравець дуже мало втратить, якщо навіть виключить його. Проте критично зазначити, що в грі на старті планується англійська, українська, німецька, італійська, французька, іспанська, португальська європейська, португальська бразилійська, корейська, японська та традиційна китайська мови. Російської у Speed Crew не буде. За словами розробників, єдине, що вони не локалізовували — голоси в сюжетних відео. Вони будуть лише англійською, але разом із локалізованими субтитрами.
Підсумовуючи, можна сказати, що Speed Crew — весела пригода для тих, хто занудьгував у черзі, або ж чекає на когось в кафе. Тут зійшлися і портативний характер платформи, і формат гри: гравцю не потрібно годинами виконувати складні квести, шукати закамуфльовані проходи чи концентруватися на вбивстві монстрів. Зазвичай раунд триває кілька хвилин, а якщо вже виникло щось термінове — все можна зупинити і повернутися коли буде зручно.
Плюси
- весела історія з живим гумором;
- напружені та винахідливі завдання;
- українська локалізація.
Мінуси
- недопрацьована система ігрових смертей;
- дещо посереднє звукове оформлення.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів