Збитки Unity, кількість ігор на Godot та Xbox без Copilot. Дайджест геймдев-новин одним абзацем #2
Привіт, спільното! Це наш другий дайджест геймдев-новин одним абзацем. Цього разу коротко розповідаємо, яким був перший квартал 2026 року для Unity, наскільки швидко розкупили Steam Controller та чому гендиректор Take-Two Interactive Штраус Зельник боїться релізу GTA VI.
ШІ в Unity та збиток на $347 млн
Unity запустила відкриту бету свого ШІ-помічника для Unity 6. Він вміє створювати асети та сцени прямо за текстовими запитами, враховуючи контекст проєкту. Для професійних ліцензій інструмент безкоштовний, а от користувачам Personal доведеться платити $10 на місяць. Компанія запевняє, що не використовуватиме дані користувачів для навчання своїх моделей. Більше про інструмент можна дізнатися за цим посиланням.
Ну, і щоб далеко не ходити: Unity Technologies опублікувала фінансовий звіт за квартал, який закінчився 31 березня цього року. Загальний чистий дохід зріс на 17% — до $508 млн порівняно з $435 млн за аналогічний період минулого року. Утім, компанія зафіксувала чистий збиток у розмірі $347 млн (проти $78 млн у першому кварталі 2025 року). Це наслідок закриття IronSource та продажу мобільного видавця Supersonic на початку року. Детальніше про фінансову ситуацію в Unity читайте тут.
Xbox залишиться без Copilot
Аша Шарма стала гендиректоркою Xbox лише у березні, але вже активно трансформує компанію. Зокрема, цього тижня стало відомо, що вона привела в ігровий підрозділ кількох фахівців із ШІ-індустрії: двох віцепрезидентів із CoreAI, колишнього голову відділу зростання ChatGPT тощо. Разом із цим вона зазначила: компанія почне згортати підтримку Copilot на мобільних пристроях і повністю припинить розробку Copilot для консолей.
Steam Controller розлетівся за 30 хвилин
Поки користувачі соцмереж та експерти сперечалися, чи не зависокий цінник у $99 для геймпада, новий Steam Controller розкупили за 30 хвилин. Попит навіть «поклав» сайт продажів. Дуже скоро його роботу відновили, а запаси контролерів поповнили. Та їх знову розкупили за 15 хвилин. Очікувано, що в мережі з’явилася купа скальперів, які радо продадуть гаджет, але вже за $200. Ми, своєю чергою, нещодавно зібрали головне з різних оглядів Steam Controller.
Скільки ігор зроблено на Godot
Команда рушія Godot поділилася свіжою статистикою та аналізом зростання платформи за останні роки. Розробники зазначили, що минулого року у Steam вийшло понад 1200 ігор, зроблених на Godot. Для платформи itch.io цифра набагато більша — 36,5 тисячі ігор станом на лютий
Геймджем для студентів від KSE та Plarium
Київська школа економіки разом із компанією Plarium

Профспілка проти продажу EA саудівському фонду
Профспілка CWA Canada вимагає від уряду заблокувати або суворо перевірити продаж Electronic Arts саудівському фонду PIF за $55 млрд. Основні побоювання стосуються національної безпеки: ризику передачі персональних даних мільйонів гравців та ШІ-технологій під контроль авторитарного режиму. Також в організації попереджають про загрозу масових звільнень канадських розробників через величезні боргові зобов’язання, які виникнуть у результаті цієї угоди. Детальніше про угоду ми писали восени 2025 року.
25 млн копій GTA VI за добу
Згідно з оцінками аналітиків, продажі GTA VI можуть перевищити 25 мільйонів копій протягом першої доби після релізу. Такий результат зробить гру одним із найбільших розважальних запусків в історії. За словами гендиректора Take-Two Interactive Штрауса Зельника, цей факт його лякає. Які ваші прогнози щодо релізу GTA VI? Діліться прогнозами в коментарях!
Український симулятор тренування пілотеси мехи набрав 20к вішлістів
Наостанок пригадаймо гарну новину з українського геймдеву: новий проєкт розробника Ternox — науково-фантастична візуальна новела «Valkyrie Iteration: Кишеньковий симулятор тренування пілотеси мехи» — зібрав у Steam уже понад 20 тисяч вішлістів. Гра пропонує роль «техномайстра», на плечі якого ляже виховання та підготовка юної пілотеси Лани.
Додати гру до списку бажаного можна за цим посиланням.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівЯк на мене, такий короткий підсумок за тиждень це хороший формат