Більшість обирає мобільні платформи та працює над іграми під час війни. Аналітика продуктових геймдев-компаній України, 2024
Ми продовжуємо вивчати ринок українського геймдеву і публікуємо першу аналітику продуктових компаній, які працюють у нашій країні. Матеріал заснований на загальній кількості спеціалістів у цих компаніях, платформах, на яких вони присутні, та іграх, які випускають. Тут враховані фахівці в Україні, а також ті, хто виїхав за кордон, однак продовжує сплачувати тут податки.
Зауваження. В аналітиці зібрані як суто українські, так і міжнародні компанії, що мають представництва у нашій країні та сплачують в ній податки. Публікація виконує виключно довідкову роль і допомагає оцінити, як змінюється геймдев-ринок України.
Сюди потрапили компанії, які розробляють власні продукти: мобільні та веб ігри, AA та AAA-проєкти; соціальні казино, тобто ігри, в яких не можна грати на реальні гроші, або ж виграти їх. Не потрапили компанії, що займаються гемблінгом. Окрім того, у список ми не додавали компанії, що мають менше ніж 25 співробітників.
Нижче представлені 25 продуктових геймдев-компаній України за кількістю спеціалістів станом на 1 червня 2024 року. Іншим параметром є кількість платформ, на яких присутні ігри цих компаній. У таблиці є такі позначки:❓ (при наведенні показує додаткову інформацію) та❗(якщо клікнути на неї, показує інформацію з розʼясненнями або застереженнями щодо діяльності компанії).
У цей список не потрапила компанія з російським корінням Playrix (до її складу в Україні входять студії 4Friends, VOKI Games, Boolat Play, Home Games та Zagrava), а також G5 Entertainment, яка восени минулого року повернулася на російський ринок. Вони не надали точних даних. Також не надала інформацію про кількість працівників українського офісу компанія Gunzilla Games, яка ще взимку
Також наголосимо, що оскільки це наша перша аналітика продуктових-геймдев компаній, ми не рахували загальну кількість працівників у цьому списку. У наступних публікаціях ми доповнимо таблицю цим числом.
Окремо зазначимо інформацію про кількість технічних фахівців в продуктових компаніях з нашої аналітики. Залежно від студії цифри тут помітно різняться. Так, у відносних показниках найбільше технічних фахівців має студія Hologryph (96%). Далі йдуть одразу дві компанії — Ubisoft та Frogwares (94%). Найменший показник має UGI STUDIO (30%). Також варто звернути увагу на Frag Lab. По-перше, за пів року компанія зменшила кількість людей, з якими працює (з 204 до 56). По-друге, відсоток технічних спеціалістів тут теж скоротився — з 93% до 71%.
Домінування мобільних платформ та ігри найбільших компаній
Серед платформ, на яких присутні продукти геймдев-компаній, лідером є Mobile. На цьому ринку працюють двадцять представників нашого списку, а сім з них випускають ігри виключно для мобільних пристроїв. Друге місце посідає PC, де присутні ігри 13 компаній. Примітно, що лише одна з них випускає продукти виключно для цієї категорії — мова йде про VG Entertainment.
Показники Xbox та PlayStation відрізняються мінімально. Можна сказати, що така ситуація склалася через Gameloft Ukraine. Компанія випускає ігри на консолі від Microsoft, однак на гаджеті від Sony її продуктів немає. Загалом, лідерами за кількістю платформ, на яких виходять ігри, є Ubisoft, 4A Games Limited та Wargaming.
Нижче наведені десять найбільших компаній за кількістю працівників та найбільш відомі ігри чи франшизи, над якими вони працюють. Зазначимо, що для деяких з них ми враховували не всі продукти. Зокрема, для Playtika було обрано чотири останні гри, що зазначені на сайті компанії. Своєю чергою у Wargaming ми залишили дві гри, над якими працюють саме українські студії.
Робота під час війни та географія українських геймдев-продуктів
Більшість представників нашого списку видає ігри самотужки — таких 19 компаній. Решта випускає продукти за допомогою видавництв. Ми також спитали у компаній, чи випускали вони ігри під час повномасштабного вторгнення. Більшість (понад 78%) відповіли ствердно. Якщо ж брати решту, то 80% з них зазначили, що продукт знаходився, або ж знаходиться в активній стадії роботи над ним. Фактично, лише одна компанія зупинила роботу після початку повномасштабної війни.
Окремо ми зібрали інформацію про міста, де розташовані офіси компанії та пов’язали їх з продуктами. На дендрограмі нижче можна ознайомитися, які ігри де були створені. Лідерство, очевидно, належить Києву — у столиці працюють фахівці 18 представників нашої аналітики. Також помітними на ігровій мапі є Львів (три студії та одинадцять ігор), Харків (також три студії та дванадцять ігор) і Дніпро (три студії та сім ігор). Найбільш незвичним місцем, де виробляють ігри в Україні, є прифронтовий Краматорськ.
9 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів