Сезон активного найму скінчився, але є гарні новини для Харкова та QA-спеціалістів. Ринок праці в геймдеві, листопад 2023
Листопад став одним з найгірших місяців
Отже, розберімося, яка ситуація у геймдеві для потенційних шукачів роботи!
Листопад потрапив у список найгірших місяців року
Після доволі непоганого початку сезону, кількість вакансій для спеціалістів в геймдеві знижувалась щомісяця. Якщо у вересні їх було 257, а у жовтні — 252, то листопад «просів» до 212. Гіршими за цим показником були тільки травень (184), квітень (194) та лютий (200). Примітно, що останній місяць осені
Якщо порівняти показники листопада з найкращим місяцем після початку повномасштабного вторгнення (травень, 323 вакансії), то число пропозицій скоротилося майже на 35%. Найкращими місяцями за весь період спостереження лишаються довоєнний січень (580) та лютий (436)
Географія та форма роботи
Вже традиційно більшість пропозицій (майже 76,5%) мають віддалений варіант роботи. Цей показник дещо виріс, якщо порівнювати з жовтневим (тоді було близько 74%). Збільшилася у відсотковому значенні й кількість вакансій, де remote був єдиним варіантом. Щоправда, збільшення було незначним, лише на 1% — у жовтні таких пропозицій було 27%, а у листопаді 28%. Для порівняння: у вересні цей показник складав 35%.Також минулого місяця було 60 вакансії за кордоном, і лише 12% з них не мали варіанта віддаленої роботи, або опції працювати в Україні.
Ситуація з закордонними вакансіями знову кардинально змінилася. Нагадаємо, що у жовтні було 17 вакансій з Кіпру та 4 з Польщі. У листопаді ситуація буквально протилежна — 16 вакансій у Польщі та 4 на Кіпрі. Замикає трійку Німеччина, де було зареєстровано чотири пропозиції. Для цієї країни піковим був лютий (15).
Міста, в яких найбільше шукали фахівців у листопаді
🥇 Як і усі попередні місяці, лідером серед українських міст лишається Київ, де для геймдев-фахівців було зареєстровано 108 вакансії, або майже 51% від усіх доступних. І хоча відносно жовтня цей показник зменшився майже на 20%, це далеко не найгірший результат для столиці — у квітні тут було зареєстровано 96 пропозицій. Як і завжди, більшість київських вакансій має варіант віддаленої роботи — таких було 72%. Якщо казати про компанії, то найбільше тут розмістили пропозицій DMarket, PlayMe Studio та Platipus Ltd.
🥈 Друге місце посідає Львів і його показники відносно попереднього місяця знизилися на понад 32%. Ситуація виглядає ще сумнішою після доволі стабільного жовтня. При цьому у серпні кількість пропозицій збільшилася майже на 30% відносно липня, а у вересні їх стало ще майже на 10% більше, ніж у серпні. Серед компаній тут можна зазначити Plarium та Evoplay Entertainment.
🥉 А от на третьому місці вперше за довгий час зміни. Його посіли одночасно два міста — Дніпро та Харків. З обох міст прийшло по 17 вакансій. Примітно, що в Дніпрі 59% мали можливість віддаленої роботи, а в Харкові цю опцію мали усі пропозиції. Якщо ж говорити про компанії, то у Дніпрі активніше за все працівників шукають Pushka Studios та Fractured Bite, а у Харкові — Program-Ace.
Художники та дизайн «просіли» сильніше за решту категорій
Розберемося, кого саме шукали на GameDev DOU у листопаді 2023 року. П’ять найпопулярніших категорій — Artist, Design, Marketing, Unity та Sales не змінилися. Примітно, що до цього майже кожного місяця за п’яту та четверту сходинку йшла запекла боротьба.
До графіку не потрапили вакансії, які не належали до жодної категорії вакансій на сайті і їхня кількість може відрізнятися від зазначеної вище*
Помітно, що кількість вакансій для художників вже другий місяць поспіль продовжує знижуватися. Для прикладу, у вересні категорія поставила одразу два рекорди. По-перше, число пропозицій підскочило аж на 17 штук, а по друге — загальна їх кількість сягнула 54. У жовтні категорія Artist недорахувалася 6 вакансій, а у листопаді — 12. Це виявилося найбільшим спадом взагалі серед усіх категорій. Майже стільки ж втратила категорія Design (11). Загалом, минулого місяці зросло лише 11 категорій (при цьому 8 з них на одну вакансію). Найкращий результат продемонстрували QA, де число пропозицій збільшилося на 5.
10 компаній з найбільшою кількістю вакансій та кого вони шукають
Якщо говорити про вакансії від конкретних компаній, то Program-Ace помітно відірвалася від своїх конкурентів. Примітно, що першу сходинку вона займала і у жовтні. Тут активніше за все шукають спеціалістів категорії Sales (половина усіх пропозицій) та знавців рушія Unreal Engine. На друге місце піднялася DMarket, яка активно шукає golang програмістів. Закриває трійку 4A Games Limited. Творці Metro готові наймати художників та тестувальників.
Досвідченні, початківці та де шукати роботу людям без досвіду
В контексті досвіду листопад став непересічним місяцем. Так, традиційно найбільше вакансій компанії розміщують для фахівців, у яких
Якщо враховувати досвіду та категорії, то першу сходинку знову зайняли художники, у яких від 3 до 5 років досвіду. Хіба що кількість вакансій для них впала з 18 до 13. У вересні, нагадаємо, це місце займали також художники, але вже менш досвідченні. Тепер вони посіли друге місце. Третім став знову Design, а от з четвертої сходинки вакансії для знавців рушія Unity витіснили спеціалісти категорії Sales. Новачками в цьому розділі можна вважати аніматорів, які пропрацювали в індустрії понад трьох років.
Активніше за все спеціалістів у яких понад п’ять років досвіду шукають DMarket та Gunzilla Games. У випадку першої це знавці Golang та проджект менеджери, а другої — програмісти на Rust, продукт менеджери, девопси та фахівці з C++. Якщо казати про вакансії, що потребують від 3 до 5 років досвіду, то треба відзначити компанію Frag Lab, що шукає художників. Також варто згадати RubyPlay, яка розмістила «досвідчені» вакансії в категорії Java.
Нарешті, пропозиції з мінімальним досвідом у листопаді розмістили VSQUAD studio, Stan`s Assets, RetroStyle Games та Pushka Studios. Людей взагалі без досвіду шукають RetroStyle Games (спеціалістів з продажів та Unity), Plarium (підтримка) та Evoplay Entertainment.
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів