Закордонних вакансій все більше, а пропозицій для новачків менше ніж 10%. Ринок праці в геймдеві, січень-березень 2025
Перший квартал 2025 року став найкращим з початку повномасштабного вторгнення для українського ринку праці в геймдеві. При цьому, єдиним місяцем, в якому кількість вакансій є майже незмінною вже кілька років поспіль, лишається лютий. Водночас число пропозицій з початку цього року майже по кожному напрямку впало. Ми продовжуємо аналізувати розділ «Вакансії» на GameDev DOU.
Отже, розберімося, яка ситуація у геймдеві для потенційних шукачів роботи.
Найкращий квартал за три роки
Піковими місяцями за весь період спостереження є січень та лютий
На графіках нижче помітно, що в цьому січні кількість вакансій вища на 12% за показники першого місяця
Більшість вакансій традиційно мали варіант віддаленої роботи. Цікаво, що за абсолютними показниками цього параметру кожен з місяців першого кварталу 2025 року обійшов аналогічні проміжки часу у 2023 та 2024. Зокрема, у січні понад 83% мали таку опцію, у лютому — понад 76%, а у березні — майже 82%.
Невеличке зростання ми спостерігаємо і в закордонних вакансіях. Примітно, що за цим показником 2025 рік обійшов навіть січень та лютий
Найбільша різниця за кількістю закордонних пропозицій між цим роком та попереднім. Нижче можна оцінити, яке падіння загалом спостерігалося у
Лідерами лишаються Київ, Польща та Кіпр
В першому кварталі цього року лідером за кількістю вакансій серед українських міст традиційно лишався Київ. Загалом, ринок праці в українському геймдеві приблизно на третину — столичний. Цілком очікуваний результат, якщо врахувати результати свіжого портрета геймдев-спеціаліста. Нагадаємо, що понад 86% розробників ігор живуть в Україні, а понад 53% — мешкають у Києві та області. Другим за цим показником йде Львів (12,5%), а третім — Дніпро (6%).
Якщо говорити про менш популярні українські міста, то тут мова йде про Вінницю та Дніпро — загалом вони в першому кварталі посідали третє та четверте місце, хоча різниця між кількістю пропозицій тут невелика. Закриває п’ятірку Рівне. Харків, який довго був у списку найпопулярніших міст, з цього переліку вибув.
Вище — п’ятірка країн, з яких було зареєстровано найбільше закордонних вакансій. Очікувано, що серед них найбільше з Польщі. Наприклад, у січні на країну припадало понад 10%, у лютому — 8%, а у березні — знову понад 10%. Другим в цьому заліку зазвичай йде Кіпр, а третьою — Словаччина. Звернемо увагу, що саме Словаччина в нашій аналітиці є новачком. У попередні роки з цієї країни майже не реєструвалися пропозиції, однак в січні цього року звідти прийшло одразу 10 вакансій. Відтоді їх число лишається приблизно однаковим.
Найпопулярніша категорія — Artist, а найбільше вакансій для «мідлів»
Наостанок пропонуємо поглянути на ситуацію в розрізі категорій та досвіду. Для першого критерію ми обрали десять найпоширеніших спеціальностей та поглянули, як кількість вакансій в них змінювалася протягом першого кварталу. Зазвичай лідерами є Artist, Design або Marketing. В січні-березні
На початку року також непогано себе показала категорія Unity. Зокрема, у грудні минулого року тут було лише 7 пропозицій, а у січні їх зареєстрували вже вдвічі більше. Однак протягом першого кварталу
Як і завжди, найактивніше компанії шукали спеціалістів, у яких від 1 до 3 років досвіду, або ж фахівців з
Третю сходинку займають вакансії для дуже досвідчених спеціалістів (ті, у кого понад п’ять років досвіду): у січні їх було майже 18%, у лютому і березні по 17%. Завжди є невелика частина пропозицій, де цей параметр компанії не вказували. І очікувано, що найменше вакансій для людей з мінімальним досвідом, або взагалі без нього. Так, якщо ми поєднаємо обидві категорії, то у січні на них припало лише 8% вакансій, у лютому — 7%, а у березні — менш як 6%.
Такою видалася ситуація з вакансіями на GameDev DOU у першому кварталі цього року. Якщо у вас залишилися питання чи є якісь зауваження — пишіть їх в коментарях.
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів