Один з найкращих результатів року по числу вакансій та Івано-Франківськ серед лідерів. Ринок праці в геймдеві, серпень 2024
Останній місяць літа для ринку праці в геймдеві вийшов доволі непоганий — кількість зареєстрованих вакансій була чи не найбільшою з початку року і поступилася хіба що липневим показникам. При цьому було кілька сюрпризів в контексті географії пропозицій, досвіду та компаній, які найактивніше шукали людей. Ми продовжуємо аналізувати розділ «Вакансії» на GameDev DOU.
Отже, розберімося, яка ситуація у геймдеві для потенційних шукачів роботи.
Мажорний кінець літа
Можна сказати, що літо для ринку праці в геймдеві закінчилося на мажорній ноті — кількість зареєстрованих вакансій у серпні було майже такою самою, як і в липні. Нагадаємо, що другий місяць літа відзначився рекордом з початку року (236 штук). В серпні їх стало на чотири менше, тобто падіння склало менше двох відсотків. Також зазначимо, що антирекорд був у лютому (194), а найгіршим літнім місяцем виявився червень (200).
Якщо говорити про ситуацію за весь час спостереження, то найгіршим місяцем став грудень минулого року, коли компанії подали лише 178 вакансій. Найкращими місяцями лишаються довоєнний січень (580) та лютий (436). Найбільше пропозицій вже після початку повномасштабного вторгнення було зареєстровано у травні (337) та липні (321)
Географія та форма роботи
Можливість працювати віддалено була у більшості вакансій, що зареєстрували в серпні — понад 76% пропозицій мали таку опцію. Водночас для 42% з них remote був єдиним варіантом. Цей показник здебільшого рідко змінюється суттєво. Наприклад, у липні їх було 39%. Якщо ж ми говоримо про вакансії в інших країнах, то таких було 88 штук. Серед них тільки 17% були розраховані виключно на on-site роботу.
Втім, ситуація з географією вакансій в останній місяць літа мала й кілька сюрпризів. Якщо аналізувати закордонні пропозиції, то лідером, як і раніше. є Польща. Навіть кількість зареєстрованих вакансій лишилася незмінною. Однак на третє місце вирвалася Мальта, лишив позаду Німеччину та Португалію. Річ у тім, що число пропозицій з Німеччини впало з 4 до 2, а з Португалії з 6 до однієї.
Міста, в яких найбільше шукали фахівців у серпні
🥇 Серед українських міст лідер також не змінився — ним в серпні став Київ. Однак в столиці помітне зменшення кількості пропозицій (з 102 до 85). Незмінним же є той факт, що більшість київських вакансій мала варіант віддаленої роботи (72%). У решти робота on-site була вказана єдиним варіантом. Якщо говорити про компанії, то активно в столиці шукали спеціалістів Playtika, Enjoy Gaming Ukraine, Ubisoft та Platipus Ltd.
🥈 Головним географічним сюрпризом серпня стало «срібло» для Дніпра — місто обійшло Львів за кількістю пропозицій. При чому понад третина вакансій тут була виключно on-site. Серед компаній, що шукали в Дніпрі працівників: Smart Project, Pingle Studio, VSQUAD studio.
🥉 Львів цього разу посів лише третє місце — кількість вакансій за місяць впала з 15 до 11. Зазначимо, що місто лева вже якийсь час стагнує в цьому аспекті. Наприклад, ще у травні тут було 26 пропозицій. Найбільше вакансій у Львові розмістили Plarium, Pingle Studio та N-iX.
Варто згадати також і інші українські міста. Наприклад, з Вінниці у серпні було зареєстровано трошки більше вакансій, ніж у липні (6 проти 5). А от Харків взагалі випав з топ-5 міст. Його місце несподівано посів Івано-Франківськ, якого раніше в цьому рейтингу не було. При чому одразу з шістьма вакансіями.
Artist повернув лідерство, а категорія Unity випала з топ-5
Розберемося, кого саме шукали на GameDev DOU у серпні 2024 року. П’ять найпопулярніших категорій: Artist, Design, Marketing, QA та Sales. Якщо порівнювати з липнем, то є дві помітні зміни. По-перше, категорія Artist знову вийшла на перше місце. По-друге, з п’ятірки лідерів випала категорія Unity. В іншому майже ніяких змін серед лідерів немає і вони вже довгий час лишаються тими самими.
Сюди не потрапили вакансії, які не належали до жодної категорії на сайті і їхня кількість може відрізнятися від зазначеної вище*
Зміна лідера відбулася через суттєве зниження показників категорії Design — тут стало менше на 13 пропозицій. Своєю чергою Artist трошечки зріс. Нагадаємо, що в липні була протилежна ситуація. Unity своєю чергою опустився аж на сьоме місце. Тут зіграло свою роль падіння на три вакансії самої категорії, стабільність кількості пропозицій для маркетологів, помітне зростання у «продажників» та популярність напрямку QA.
Примітно, що все ще активні три вакансії категорії
10 компаній з найбільшою кількістю вакансій та кого вони шукають
Коли ми говоримо про компанії, що зареєстрували найбільшу кількість вакансій, то вже кілька місяців поспіль лідером лишається Playtika. Ізраїльська студія в серпні шукала людей на 13 позицій. Друге місце посіла Enjoy Gaming Ukraine, що в липні була третьою, а от далі — невеличкий сюрприз. «Бронзу» по числу вакансій отримала студія Frozeneon, якої дуже давно не було в топ-10. Серед лідерів були також і кілька великих компаній: Ubisoft, 4A Games Limited, Plarium.
Досвід та вакансії для новачків
Тенденції в контексті досвіду в серпні була майже аналогічна липневій. Навіть кількість вакансій, які потребують від 3 до 5 років досвіду не змінилася. Водночас число пропозицій, які потребують від 1 до 3 років досвіду збільшилося на 13, а для дуже досвідчених фахівців (понад 5 років в індустрії) трошки впала. Загальна ситуація для новачків майже не змінилася: 12 пропозицій для людей, у яких менш як рік досвіду і 7 для тих, хто тільки починає.
В розрізі критеріїв досвіду та категорій лідерами знов є артісти. Нагадаємо, що у липні найбільше вакансій тут було у дизайну. Втім, саме ця категорія посіла друге та третє місце (якщо враховувати різні показники досвіду). Загалом, категорії доволі часто змінюються. Наприклад, у серпні з десятки випали Project Manager, Front End та QA. Але з’явилися маркетологи з різним рівнем досвіду та фахівці з продажів.
Якщо ж говорити про вакансії спеціалістів, у яких понад п’ять років досвіду, то найбільше їх розмістила Playtika — компанія шукає фахівців з Big Data, Java та Front End. Також досвідчених працівників у липні шукали Program-Ace (С++ розробники, дизайнери та маркетологи), Enjoy Gaming Ukraine (художники, Front End та знавці Node.js), а також Ubisoft (аніматор та C++ розробник).
Коли ми говоримо про вакансії, що потребують від 3 до 5 років досвіду, теж треба відзначити Playtika (знову ж таки Java та Front End), Enjoy Gaming Ukraine (.NET, художники, HR та тестувальники), Ubisoft (.NET, С++ та HR) і Smart Project (аналітик, аніматор, художник та проєктний менеджер). Найактивніше людей з
Нарешті, пропозиції з мінімальним досвідом у серпні розмістили Vira Games (QA), RubyPlay (право), ROOM 8 GROUP (продажі) тощо. Початківців взагалі без досвіду вже по традиції готові були взяти на роботу у RetroStyle Games (тестувальники, продажі та проєктний менеджер).
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів