Львів та Дніпро б’ють рекорди, а категорія C++ показала найгірший результат. Ринок праці в геймдеві, серпень 2023
Після двох місяців зростання, кількість вакансій в українській ігровій індустрії впала — у серпні було зареєстровано менше пропозицій, ніж у липні, хоча компанії активно шукали фахівців з мінімумом досвіду та здебільшого були не проти віддаленої роботи. Ми продовжуємо аналізувати розділ «Вакансії» на GameDev DOU.
Отже, розберімося, яка ситуація у геймдеві для потенційних шукачів роботи!
Київ втрачає чверть вакансій, а Кіпр помітно покращив статистику
У червні та липні цього року спостерігалася позитивна динаміка в розділі вакансій, але останній місяць літа не підтримав цього тренду — кількість пропозицій для розробників ігор зменшилася на 7%. Якщо ж порівнювати з показниками за аналогічний період минулого року, то падіння склало майже 25%. Нагадаємо, що у серпні
Якщо ж порівнювати серпневі показники з найкращими місяцями після початку повномасштабного вторгнення (травень та липень минулого року), то число пропозицій скоротилося на 36% та 29% відповідно. Піковими місяцями за весь період спостережень лишаються січень (580) та лютий (436) 2022 року.
Географія та форма роботи
Вже традиційно варіант працювати віддалено є у більшості вакансій — компанії зазначили таку можливість у 182 пропозиціях, або ж у майже 74% від усіх зареєстрованих. З них у 36% remote був єдиним варіантом. При цьому у серпні було 58 вакансій за кордоном, але більшість з них мала або варіант віддаленої роботи, або можливість працювати в Україні. Лише 12% або 7 вакансій були розраховані виключно на «закордонних» фахівців. Цей показник помітно зменшився, якщо порівнювати з попереднім місяцем — у липні було 22% вакансій за кордоном без варіантів віддаленої роботи та можливості працювати в Україні.
Структура закордонних вакансій дещо змінилася. Наприклад, у липні другою за їх кількістю (8 штук) була Німеччина, але у серпні звідти взагалі не було пропозицій. Втім, першою лишається Польща, де кількість вакансій збільшилася з 14 до 20. Другим йде Кіпр, показники якого збільшилися майже у два рази. Замикає трійку лідерів Румунія з двома вакансіями.
Міста, в яких найбільше шукали фахівців у липні
🥇 Склад лідерів серед українських міст лишився майже класичним. Перше місце посів Київ, де для геймдев-фахівців у липні було зареєстровано 115 пропозиція або ж понад 46,5% від усіх доступних. Та у порівнянні з липневою статистикою ці цифри виглядають не так оптимістично. Нагадаємо, другий місяць літа відзначився 141 столичною вакансією. Тобто падіння склало майже 20%. При цьому у серпні зберігалася відносна кількість віддалених пропозицій — їх було 70%. Якщо казати про компанії, то найбільше київських вакансій розмістили Evoplay Entertainment (12), Playtika (10), а також N-iX, Enjoy Gaming та Pixagon Games.
🥈 Традиційно срібло у цьому рейтингу отримує Львів. Примітно, що з цього міста у серпні зареєстрували 34 вакансії і це на майже на 30% більше, ніж у липні. Серед компаній можна відзначити пропозиції від знову ж таки Evoplay Entertainment, N-iX, Plarium та Pingle Studios.
🥉 Дніпро став третім українським містом за числом відкритих позицій і тут також спостерігалося зростання з 23 до 25 вакансій. Це все ще трошки менше, ніж у червні (26), але помітне збільшення відносно травня (9). За кількістю вакансій у цьому місті лідерами є Pushka Studios та Pingle Studios.
А от за четверте та п’яте місце продовжується боротьба. Якщо у липні четверту сходинку займав Харків з 10 пропозиціями, то у серпні його обігнала Вінниця, звідки зареєстрували 11 вакансій.
C++ випав з топу, а трійка лідерів лишається майже незмінною
Розглянемо детальніше, яких саме спеціалістів шукали на GameDev DOU у серпні 2023 року. П’ять найпопулярніших категорій — Artist, Design, Unity, Marketing та Project Manager. Примітно, що за місяць до цього у першій п’ятірці була категорія С++, яка цього разу опинилася аж на десятому місці.
До графіку не потрапили вакансії, які не належали до жодної категорії вакансій на сайті, тому їхня загальна кількість може відрізнятися від зазначеної вище*
Кількість пропозиції для художників є найбільшою вже багато місяців поспіль, якщо аналізувати окремі категорії. Хіба що рік тому, у серпні 2022 число вакансій у категорії «Artist» поступалося категоріям Design та Unity. Та варто зазначити, що минулого місяця все ж відбулося мінімальне скорочення для художників — на одну пропозицію. Якщо ж казати про найпомітніше зростання минулого місяця, то можна зазначити категорію Design — кількість вакансій для категорії зросла на 5 штук. І як вже зазначалося вище, для фахівців з C++ ситуація минулого місяця стала найгіршою — категорія недорахувалася одразу шести пропозицій.
Лідери шукають художників, маркетологів та знавців Java. 10 компаній з найбільшою кількістю вакансій у серпні
З першого місця серед компаній, що найбільш активно шукали співробітників, впала Playtika. Вона повернулася на другу позицію, яку займала у червні. Першою ж в останній літній місяць стала Evoplay Entertainment. Там активніше за все шукали спеціалістів з продажів, художників, маркетологів та фінансистів. Playtika своєю чергою готова наймати Java фахівців, фронтенд-розробників та тестувальників.
Третє місце посіла Program-Ace, якій також необхідні «продажники», маркетологи та знавці рушія Unreal Engine. А от компанія Gunzilla Games, яка до цього кілька місяців займала третю сходинку, з топ-10 взагалі вибула. Звідти у серпні було лише 2 вакансії.
Компанії нарощують кількість пропозицій для новачків
Як і завжди, активніше за все на українському gamedev-ринку у серпні шукали досвідчених фахівців. Найбільше вакансій розміщено для тих, хто має від трьох до п’яти років досвіду (89). Далі йдуть пропозиції з вимогою
Дещо погіршилася ситуація з пропозиціями для тих людей, у яких до одного року досвіду. Якщо у липні для цієї категорії ігроробів було 16 вакансій, то у серпні їх було лише 10. Втім, дещо компенсувала це падіння категорія «без досвіду». Тут помітне зростання — з двох до семи вакансій.
В розрізі категорій та досвіду кілька місяців поспіль лідером лишається Artist з
Найвибагливішими до досвіду у серпні були Program-Ace, DMarket, SuperPlay та Volmi — усі разом ці компанії розмістили 12 вакансій для фахівців, які працювали вже понад п’ять років. Якщо ж казати про вакансії, що потребують від 3 до 5 років досвіду, то тут лідерами за кількістю є Playtika, Idenon, Enjoy Gaming та Bini Games.
Серед студій, що готові наймати людей з мінімальним досвідом такі компанії (по одній вакансії на кожну): Friendly Fox, Mioris, PlayMe Studio, PlayWing, Program-Ace, Pushka Studios, Room 8 Studios, Roosh, Smart Project, Twin Win Games. Серед категорій тут — дизайн, підтримка, продажі, художники, HR та маркетинг. Нарешті, у Pixel Master Entertainment відкриті вакансії для маркетологів та знавців Unity взагалі без досвіду, а RetroStyle Games готова найняти художника-новачка. Також вакансії з поміткою «без досвіду» розмістили компанії Absolutist (шукають QA), AlphaNova (Unreal Engine), CREATY (QA) та Post Physical (Unity).
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів