Київ та Польща лишаються лідерами, а категорію Unity обійшов маркетинг. Ринок праці в геймдеві, 2024
Минулий рік був непростий в плані пошуку роботи для українських геймдев-фахівців. Країна страждає від повномасштабної війни, а ринок праці продовжує скорочуватися. Зокрема, лише за першу половину року кількість працівників у 25 найбільших компаніях зменшилася на 564 спеціалісти. При цьому скорочення пройшли у Frag Lab, Plarium, Gameloft, Fractured Byte, Bini Games тощо. Разом з тим компанії продовжували розміщувати вакансії на GameDev DOU.
Отже, розберімося, якою була ситуація у 2024 році для потенційних шукачів роботи.
Домінування Києва, Польщі та найкращі місяці для пошуку роботи
В плані кількості вакансій минулий рік був мінливий. Найкращими місяцями стали липень (240), травень (237) та серпень (233). Найменше пропозицій компанії реєстрували у грудні (191), лютому (193) та червні (202). Загалом ситуація схожа на попередні роки — традиційно ми спостерігаємо певну волатильність у кількості вакансій в зимовий період та ближче до початку літа.
Для порівняння нагадаємо, що рекорд за числом пропозицій належить довоєнному січню (580) та лютому (436). Найбільше вакансій вже після початку повномасштабного вторгнення було у травні (337) та липні (321)
Очікувано, що незмінним лідером серед українських міст за числом пропозицій лишається Київ. Варто зазначити, що в цьому плані різниця між столицею та іншими містами принципова і лишалася такою весь період спостережень. Також звернемо увагу, що протягом року число вакансій в Києві потрохи знижувалося. Зокрема, найбільше їх було у березні (122), а найменше — у грудні (71). Тобто загальна кількість впала на понад 40%. При цьому переважна більшість пропозицій мали віддалений варіант роботи: в середньому
Попри те, що ближче до кінця року кількість вакансій зі Львова помітно впала, можна вважати, що саме це місто займає другу сходинку серед українських населених пунктів. Тут максимальна кількість пропозицій була у травні (26), а мінімальна — знову ж таки у грудні (лише 4). Досить близько тримається Дніпро, який минулого року кілька разів опинявся на другій сходинці.
Найгірша ж ситуація була у Харкові. Примітно, що на початку року місто конкурувало за другу сходинку з Дніпром, однак вже навесні число пропозицій критично впало. Найгірша ситуація з харківськими вакансіями була наприкінці літа та на початку осені. Тоді компанії взагалі не публікували вакансій з цього міста.
Якщо ж говорити про закордонні вакансії, то три стабільні країни: Польща, Німеччина та Кіпр. Найпопулярніший напрямок, очевидно, Польща. З цієї країни було найбільше пропозицій, а рекордна їх кількість прийшлася на жовтень (25). Цікаво, що осінь була найкращою за показниками і для вакансій з Кіпру — найкращими стали вересень (14) та знову ж таки жовтень (15). З Німеччини весь рік приходила помірна кількість вакансій. Втім, варто зазначити, що в останні кілька місяців 2024 року до них доєдналися Португалія та Мальта
Падіння Unity, успіхи категорії Маркетинг та проблеми для початківців
В плані кількості вакансій за окремими категоріями минулий рік був стабільний, однак не обійшлося і без сюрпризів. Найчастіше лідером була категорія Artist, хоча і поступалася кілька разів першим місцем категорії Design (тут варто зазначити, що в розділі вакансій на GameDev DOU сюди входять геймдизайнери, левел дизайнери, наративні дизайнери тощо). Втім, примітно, що три останніх місяці
Якщо говорити про п’ятнадцять найпопулярніших вакансій, то найгірша динаміка у категорії Unity. У січні минулого року вона займала третю сходинку. Та, як видно з графіка нижче, протягом року кількість пропозицій потрохи зменшувалася. Найкращими стали травень (18 вакансій) та березень (16), а найгіршим — вересень та грудень (по 7 вакансій). Загалом, у грудні категорія Unity опинилася на десятому місці.
Також звернемо увагу, що цього року компанії шукали фахівців
А от в питаннях досвіду обійшлося без сюрпризів. Компанії, як і раніше, частіше за все розміщують вакансії для фахівців, у яких від трьох до п’яти років досвіду. Кількість їх теж мінялася залежно від місяця і, наприклад, найбільше таких пропозицій було зареєстровано у квітні (96) та вересні (94). Найменше — у лютому (64), червні та грудні (по 70). Другою найпопулярнішою категорією досвіду лишалася
Якщо говорити про лідерів, то замикають трійку вакансії для дуже досвідчених фахівців. Тобто тих, у кого понад п’ять років досвіду. Наприкінці року їх кількість теж пішла на спад, однак найкращими були березень та липень (по 46).
Найменше ж вакансій з усіх для початківців. Очевидно, що кількість пропозицій для тих, у кого до одного року досвіду більша за число вакансій для людей взагалі без досвіду. Але навіть тут не можна казати про якісь рекордні показники. Зокрема, у грудні було лише 13 вакансій для шукачів роботи з мінімальним комерційним досвідом і лише для тих, у кого його взагалі немає. Втім, звернемо увагу, що у листопаді для останніх було 10 вакансій.
Кількість компаній, що розміщували пропозиції в розділі вакансій GameDev DOU, суттєво не змінювалася протягом останніх трьох років. Хіба що одразу після початку повномасштабного вторгнення впало на 20%. Однак вже влітку
Лідером у грудні стала Evoplay Entertainment з 17 вакансіями, на другому місці була Enjoy Gaming Ukraine (11), а замикала трійку Innovecs (9). Зазначимо, що перші дві компанії були також лідерами у листопаді та жовтні. У вересні їх трошки посунула Playtika. Серед великих, відомих компаній до топ-10 зазвичай потрапляють Gunzilla Games, Plarium, Ubisoft та 4A Games Limited.
Такою ситуація була з геймдев вакансіями у 2024 році. Детальніше про ситуацію по кожному окремому місяцю можна знайти за цим посиланням.
1 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів