Портрет геймдев-спеціаліста. Аналітика, 2025
Привіт, спільното! Перед вами спецпроєкт про життя українських розробників ігор, для якого ми опитали майже 900 фахівців. На основі зібраної інформації ми створили загальний портрет геймдев-спеціаліста та портрети найпоширеніших професій в індустрії. З них ви дізнаєтеся скільки заробляють фахівці, де вони живуть, як працевлаштовані та навіть на чому грають.
На цій сторінці представлена загальна аналітика, без урахування даних по окремих спеціальностях. Натиснувши на зображення нижче ви перейдете до деталізованого портрета. Він дозволить не тільки ознайомитися з наведеною інформацією, але й персоніфікувати в ній себе — на кожному графіку можна обрати варіант, який відповідає ситуації на вашому поточному місці роботи.
Окремо зауважимо, що цього разу ми не збираємо ніяких даних. Персоналізація лише дозволить вам отримати бали, які можна використати в гейміфікованій сутичці з головними викликами геймдева.
Загальний портерт геймдев-спеціаліста
Переважна більшість опитаних спеціалістів — чоловіки. Тут у нас 70% проти 30%. Майже 40% одружені, однак лише у п’ятої частини усіх респондентів є діти. Найстаршій людині, яка проходила нашу анкету було 53 роки, а наймолодшій — 18. При цьому найбільш поширений вік серед усіх
Понад 80% живуть у великих містах України. Сільську місцевість для себе обрали менше ніж 5% геймдевців. Якщо ж говорити про регіони, то тут лідерами є Київська, Львівська, Дніпропетровська, Харківська та Одеська області. Найменше розробників ігор в Чернігівській та Сумській областях.
Традиційно, більшість наших респондентів це софтвер інженери. Їх майже третина. Далі йдуть тестувальники, аніматори та напрям геймдизайну (тут ми поєднали анкети гейм-, левел-, наративних дизайнерів тощо). Майже 40% від опитаних мають рівень middle, а найпоширеніша категорія досвіду цього разу
Очікувано, що найвища медіана зарплати в геймдеві у
В частині працевлаштування можна звернути увагу на такий цікавий факт — понад 5% опитаних нами спеціалістів повідомляють, що ніяк не оформлені й отримують зарплату в конверті. При цьому 63% працюють через ФОП. Для порівняння: оформлені офіційно 9%, а гіг-контракти використовують 15%. Зауважимо також, що на графіках «Ваш робочий контракт» та «Як оформлене працевлаштування» відсоток тих, хто ніяк не оформлений трошки різний. Так сталося через те, що на ці питання відповіла різна кількість людей.
Понад 77% працюють з Windows. Другою за популярністю операційною системою є macOS. Linux використовують лише 4% респондентів. Серед рушіїв найпопулярнішим є Unity, хоча понад 39% опитаних нами спеціалістів взагалі не працюють з такими інструментами. Якщо ж говорити про англійську, то два найпоширеніших рівні в українському геймдеві — Intermediate та Upper-Intermediate (по 33%).
Нарешті, в комп’ютерні ігри грають понад 80% фахівців — з них 60% чоловіків та 20% жінок. Найпопулярнішою консоллю є PlayStation, однак більшість розробників ігор використовують кілька платформ. Цікаво також звернути увагу на той факт, що медіана зарплата тих, хто обрав PlayStation найвища — $2590. Найменший цей показник у тих, хто грає виключно на смартфонах чи планшетах.
Таким виявився портрет українського розробника ігор цього разу. Якщо у вас залишилися питання, є пропозиції чи зауваження — пишіть на [email protected] або ж переходьте до обговорення в коментарях. Також обов’язково заповнюйте анкету наступного разу. Це дасть можливість покращити нашу аналітику і зробити її ще цікавішою.
8 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів