Найкращі геймдев-роботодавці 2024 року
Минулого року в розділі «Робота» 16 тисяч ІТ-спеціалістів оцінили понад 1100 компаній. Були серед них і ті, що розробляють ігри. За результатами цього голосування ми склали рейтинг найкращих роботодавців в українському геймдеві. Традиційно фахівці ставили оцінки спираючись на кілька критеріїв — умови праці, компенсація, самореалізація в плані кар’єри, цікавість проєкту тощо. Розповідаємо, хто опинився в топі.
Зазначимо, що це наш пілотний рейтинг геймдев-роботодавців і для нього ми відібрали десять компаній з найбільшою кількістю анкет. Закликаємо працівників інших студій активно оцінювати свої робочі місця протягом року. Зведену таблицю результатів за
Серед геймдев-компаній з найбільшою кількістю анкет найвищий бал отримала Burny Games, яка минулого року вперше потрапила до топ-25 українських ігрових компаній. Окрім того, студія є лідером за критеріями «Умови праці», «Кар’єра» та «Проєкт». Другою в загальному рейтингу йде Plarium, у якої найбільше анкет з оцінкою. Студія також є лідером в категоріях «Компанія» та «Лояльність». Якщо ж говорити про категорію «Компенсація», то тут відзначилася AB Games.
Таблицю нижче ви можете сортувати за різними критеріями. Для цього потрібно натиснути на іконку окремої категорії.
Однак серед компаній з меншою кількістю анкет є ті, у яких загальний бал вище. Зокрема, найвище оціненою геймдев-компанією серед усіх є Enjoy Gaming Ukraine з 98 балами, а далі йдуть Candy Grill та Zagrava Games (по 97). Остання також є абсолютним лідером за критеріями «Компенсація» (98), «Компанія» (100) та «Лояльність» (100). Втім, якщо говорити про «Лояльність», то є ще дві студії з максимальною оцінкою. Це, знову ж таки, Candy Grill та Enjoy Gaming Ukraine.
Найліпші умови праці, на думку українських розробників ігор, в студії AlphaNova. Вона єдина отримала 100 балів в цій категорії. Водночас кар’єру, на думку тих, хто проходив опитування, краще за все будувати в студії Whimsy Games (99 балів). Вона ж відзначилася і найцікавішим проєктом (також 99 балів).
Примітно, що серед десяти студій з найбільшою кількістю анкет виявилося порівну продуктових та сервісних компаній. Найбільшими продуктовими є Plarium (718 співробітників станом на кінець літа минулого року), AB Games (121 співробітник) та Playtika (немає точних даних). Найбільшою продуктовою компанією України є Ubisoft, якій трошки не вистачило анкет, щоб потрапити в топ-10. Якщо ж говорити про результати її оцінювання, то: загальний бал — 82, компенсація — 77, умови праці — 90, кар’єра — 77, проєкт — 85, компанія — 81, лояльність — 80.
Найбільшою сервісною серед найкращих геймдев-роботодавціві минулого року була Pingle Game Studio (302 співробітники). Окрім того, одночасно в рейтингу роботодавців та нашому топ-25 присутні також Volmi — A Virtuos Studio (224) та Stepico Games (160). Сервісною компанією з найбільшою кількістю фахівців в Україні є Room 8 Group (815), однак для неї кількість оцінок не подолала мінімальну позначку у п’ять анкет.
Очікувано, що регіоном, де розташовано найбільше компаній з нашого топ-10 є Київ та Київська область. Тут є осередки Burny Games, AB Games, VOLMI, Playtika та Pingle Game Studio. Також варто згадати Львів та Дніпро, в яких по три представники нашого рейтингу. Зокрема, у Львові офіси мають Plarium, Pingle Game Studio та Stepico Games, а у Дніпрі — Burny Games, Playtika та знову ж таки Pingle Game Studio.
Таким вийшов наш перший рейтинг геймдев-роботодавців в Україні. Ще раз закликаємо всіх фахівців активно залишати відгуки про свої компанії. Це дозволить зробити ринок праці в ігровій індустрії прозорішим та безпечнішим. Якщо у вас залишилися питання, є пропозиції чи зауваження — пишіть на [email protected] або ж переходьте до обговорення в коментарях.
5 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів