Як геймдев допомогав Україні і скільки за рік зібрали ігрові компанії
З початком повномасштабного вторгнення український геймдев, як і будь-який інший бізнес долучився до підтримки Збройних Сил України, волонтерів та благодійних організацій. Ми запитали геймдев-компанії, які працюють на нашому ринку, як і куди вони надсилали донати протягом 2022 року. З отриманих відповідей ми нарахували щонайменше 70 мільйонів гривень та понад 4 мільйони доларів (при тому, що не всі компанії дали відповідь чи назвали конкретні суми).
Про те, хто і куди донатить, а також про те, як нашій державі допомагали міжнародні студії, читайте далі.
Донати від компаній, що працюють в Україні
AB Games
Після 24 лютого придбала для військових екіпірування на $2,4 млн. З останнього купували зимову форму, генератори, Starlink, інвертори та інше. Компанія підтримує прямі контакти з воєнними загонами та закуповує амуніцію під їхній запит.
Bini Games
У перший місяць повномасштабної війни виділила 1,5 млн грн благодійним організаціям. З квітня заснувала благодійний фонд для гуманітарної допомоги дітям та їх батькам, на який компанія виділяє 10% свого прибутку.
GSC Game World
Організувала благодійний розпродаж, в межах якого зібрала $800 000 для «Повернись живим».
iLogos Game Studios
Виплатила $2000 допомоги співробітникам, які пішли до ТрО і ЗСУ. Також у перші місяці повномасштабного вторгнення компанія:
— купила та відправили на фронт турнікети — 22 000 грн.
— збирала кошти на тепловізори — 90 000 грн.
— відправила допомогу на розкладачки та матраци для евакуйованих з гарячих точок сиріт — 70 000 грн.
— допомога волонтерській організації — 40 000 грн.
— співробітники конвертували внутрішню валюту компанії та переслали на благодійні організації — 12 000 грн.
Деякі співробітники компанії почали активно займатися волонтерством. Наприклад Head of Internal Products в iLogos розповідав нам, як поєднує пошиття плитоносок зі створенням NFT-гри.
Frag Lab
За допомогою свого благодійного фонду HelpLab залучила близько 20 млн грн для допомоги українській армії. Зокрема для закупівлі дронів, тепловізорів, тактичного спорядження тощо. Про те, як компанія вибудувала власну систему волонтерства, ми розповідали у цьому інтерв’ю.
Kevuru Games
З 24 лютого пожертвувала понад 4 млн грн на потреби армії та волонтерів. Серед основних напрямів допомоги:
— спорядження та техніка для українських військових (тепловізори, дрони, техніка для аеророзвідки, автомобілі)
— засоби медицини для захисників та цивільних з найбільш постраждалих регіонів;
— співпраця з благодійними фондами.
Один з останніх переказів в розмірі 1 млн грн відправили на потреби військових частин десантно-штурмових військ ЗСУ (на закупівлю мобільних прально-душових кабін). В грудневому транші допомоги Kevuru Games також передали ДШВ кровоспинні пластирі — життєво необхідні засоби при наданні першої невідкладної допомоги на лінії фронту.
У співпраці з Leleka Foundation Kevuru Games переказали $10 000 на закупівлю засобів першої тактичної допомоги українським військовим, польовим медикам та бригадам швидкої допомоги.
N-iX Game & VR Studio
Компанія N-iX (частиною якої є N-iX Game & VR Studio) загально зібрала та надала допомоги на понад 30 млн грн.
Pingle Game Studio
З початку повномасштабного вторгнення відправила у фонд «Повернись живим» 500 000 грн. Ще 4 млн грн в сумі було надіслано іншим фондам і волонтерам, які звертались за допомогою до компанії.
Окрім того, за 2022 рік працівники Pingle робили точкові збори для армії й загалом відправили на фронт понад 2 млн грн.
Plarium
З 24 лютого робить внески на спеціальні рахунки НБУ та Червоного Хреста України. У липні компанія організувала благодійний забіг для співробітників Plarium Ukraine та Plarium Poland. Усі кілометри, які пробігли учасники, конвертували у $14 650. Ці кошти компанія передала на гуманітарну допомогу для харків’ян. Історії волонтерів компанії:
«Кожного року в Plarium Ukraine проходить благодійна акція „Місія: Різдво“. Цьогоріч ми готуємо подарунки для 233 дітей, які переїхали з Харкова до інших міст через воєнні дії.
Ми співпрацюємо з волонтерськими фондами й організаціями — „Волонтерська“, „5 перон“, „Культурний ШОК“ тощо — та регулярно підтримуємо їх», — зазначили в компанії.
Room 8 Group (Room 8 Studio та Dragon’s Lake Entertainment)
Ще на початку повномасштабного вторгнення оголосила, що віддасть весь чистий прибуток за 2022 рік на відбудову незалежної України. Точна сума буде анонсована на початку 2023 року. Окрім того, Room 8 передала 5 млн грн на допомогу ВПО, стала спонсором проєкту з відбудови України «Добробат» (понад $30 000 на відбудову шкіл та інших будівель) та брала участь в інших волонтерських ініціативах.
Зараз керівництво Room 8 Group ухвалило рішення про новорічний благодійний внесок у розмірі $30 000. Гроші будуть розподілені між фондами, які будуть обрані у голосуванні спеціалістами компанії.
Тож окрім 5 млн грн на термінові гуманітарні потреби, Room 8 Group задонатила понад 70 тисяч доларів на такі ініціативи:
Кооперація з Добробатом |
USD 30 891,88 |
Волонтерські вихідні |
USD 1 486,37 |
Пасхальне волонтерство |
USD 3 061,34 |
Кооперація з ГО Дівчата |
USD 3 000,00 |
Сенсорна кімната в Бородянці |
USD 2 252,98 |
Донат в рамках «Gamedev Under Bombs» від Games Gathering |
USD 3 000,00 |
Таємний Санта |
USD 1 000,00 |
Велика Благодійність |
USD 30 000,00 |
TOTAL |
USD 74 692,57 |
Smart Project
Зробила внесок близько 2 млн грн. Матеріальна допомога мала різне спрямування: допомога теробороні та центрам для біженців; купівля тепловізорів, бронежилетів, ноутбуків для артилеристів, термобілизни для армії, джгутів для зупинки кровотечі тощо; адресна допомога постраждалим; внески на збори від Лачена.
Співробітники компанії також індивідуально організовували збори на допомогу армії та постраждалим (транспорт, медикаменти, дрони, їжа тощо), виготовляли бронежилети, плитоноски й самі плити.
Stepico Games
Зробила благодійний внесок у ЗСУ понад $35 000 і допомогла волонтерам придбати автомобілі для фронту
Ubisoft
Передала 200 000 євро у благодійні фонди, а також організувала забіг і передали кошти у фонд «Діти Героїв» і в такий спосіб оплачено місяць занять англійською для підопічних. Також компанія збирала донати у фонд «Таблеточки» і має кілька проєктів з благодійними фондами в роботі.
Один зі співробітників Ubisoft Олександр Пусков заснував у Чернігові благодійний фонд «Це моє місто». Про те, як він купував реанімобіль та антидронові рушниці для Сил спеціальних операцій, читайте у інтерв’ю.
Ulysses Graphics
За перших 5 місяців війни колектив компанії централізовано зібрав на допомогу армії 122 1000 грн. Співпрацювали з волонтерами і частинами напряму, закривали певні потреби деяких бригад на передовій.
Зараз компанія перейшла на більш вільний формат і кожен місяць публікує запити частин, а охоча донатять під потреби, які їм більше до душі. Також, компанія Ulysses Graphics, зробила новорічну пожертву благодійному фонду у розмірі 300 000 грн на пластини пораненим бійцям.
Wargaming Kyiv
У березні пожертвувала $1 млн Червоному Хресту України. Протягом року компанія долучилася до відновлення села Мощун на Київщині, яке сильно постраждало внаслідок російської окупації. У власному офісі компанія розмістила команду благодійного фонду For My Ukraine.
Через ігри Wargaming підтримувала міжнародні організації, як от Project HOPE:
We are honoured to be part of such an incredible drive 🤩
— World of Tanks (@worldoftanks) December 8, 2022
Head over to our Charity Stream happening right NOW to support the awesome folk at @projecthopeorg
Watch the EN stream here: t.co/3AU70svZsO
Watch the DE stream here: t.co/65A9sB9m1m t.co/a1TzwZ2Z9P
«Крім того, допомагали іншим провідним українським фондам та військовослужбовцям ЗСУ, а через наші ігри підтримували й міжнародні організації у допомозі постраждалим українцям. Також зараз активні декілька проєктів щодо допомоги Україні, про які будемо раді розповісти наступного року», — зазначили в компанії.
Донати від міжнародних компаній
З лютого по квітень світові ігрові компанії зібрали майже $200 млн на підтримку України. Такі дані публікували у виданні Levvvel, і більшість з цих донатів належала Epic Games та Microsoft, які зібрали через Fortnite на допомогу $144 млн. До того ж Epic цього року видала багато фінансових грантів для підтримки українських команд: ось список українських студій, які його отримали.
Ось деякі міжнарожні компанії, що допомогли Україні до квітня:
- Epic Games + Microsoft — $144,000,000
- Humble Bundle — $20 736 000
- Necrosoft + itch.io — $6 370 000
- Riot Games — $5 400 000
- Embracer Group — $5 000 000
- Sony — $2 000 000
- Supercell — $1 634 000
- Moon Active — $1 000 000
- Bandai Namco — $850 000
- Unity — $623 000
- Square Enix — $500 000
- Activision Blizzard — $300 000
- People Can Fly — $235,000
- Techland — $225,000
- The Pokémon Company — $200,000
- Zynga — $200,000
Втім, цей список не всеохопний, до того ж були донати й після опублікування цього списку. Наприклад:
Інді-команда Amanita Design кілька разів збирала кошти для України через продаж своїх ігор. Наприкінці лютого вона зібрала $21 000, у березні — $10,000, у травні — $7,000 і в грудні — $17,000. Тож загалом йдеться про $55 000 від незалежних чеських розробників.
Розробники з ісландської студії CCP Games, що створює гру EVE Online, зібрали $501 652. Їх передали на рахунок НБУ для гуманітарної допомоги, а також в організацію UNHCR, яка опікується біженцями.
Unity, окрім пожертви $623 000 в гуманітарні фонди, просувала бандли, створені українськими розробниками. Компанія обіцяла до кінця року спрямувати на гуманітарну допомогу увесь прибуток від контенту, створеного українцями.
На конференції Games Gathering зібрали $51 180 на допомогу українським захисникам та біженцям.
Детальніше про те, як минув цей рік для української та світової ігрової галузі, читайте у підсумках року.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів