Українці частіше купують Minecraft, трейлер Forspoken став мемом, а Half-Life 2 запуститься на VR. Ігрові новини цього тижня
Щотижня ми готуємо добірку головних новин про ігри, ринок геймдеву та українських розробників. У цій частині розповідаємо про Half-Life 2 для VR, телепорт у Cyberpunk і прихильність українців до FIFA й Minecraft. А ще про свіжий Godot, нових конкурентів Genshin Impact та безкоштовні ігри тижня.
Новини, анонси й релізи
Автори Subnautica розробляють нову гру, яку представлять 23 серпня на Gamescom (і це буде не третя Subnautica, а щось новеньке і науково-фантастичне).
Взагалі на Gamescom обіцяють багато анонсів, Microsoft, наприклад, покаже A Plague Tale: Requiem, Minecraft Legends, Age of Empires IV і ще з десяток ігор (але не Starfield). Конференція триватиме з 23 по 28 серпня, а на її Future Games Show організатори обіцяють пів сотні презентацій. Втім, Nintendo, PlayStation і Electronic Arts не братимуть участі в події.
У грі Overwatch скоро перестануть продавати лутбокси — після завершення події Anniversary Remix Vol. 3 (тобто 30 серпня) Blizzard віддаватиме перевагу іншим способам купівлі предметів. Їх можна буде придбати у внутрішньоігровому магазині та через батл-паси в Overwatch 2. Імовірно, так роблять через законодавство деяких країн на кшталт Бельгії, де лутбокси вважають елементом азартних ігор і є забороненими.
Скоро має вийти бета-версія Half-Life 2 для VR — це мод для гарнітур віртуальної реальності, зараз він на стадії закритого плейтесту. У вересні його планують опублікувати на Steam.
До слова про модифікації, для Cyberpunk 2077 вийшов мод з телепортом, відбиванням куль катаною, а також з можливостями сповільнення часу.
Цього тижня вийшла миловидна інді-гра про створення культу і ягнятко Cult of the Lamb. Поки що гра подобається критикам, збирає гарні відгуки і вже входить у двадцятку найкращих ігор для ПК цього року.
9 серпня у списках Xbox Cloud Gaming Beta помітили згадки GTA 5, Elden Ring та Soul Hackers 2, і були сподівання, що ці ігри дійсно додадуть у Game Pass. Однак Microsoft швидко спростувала цю інформацію і заявила, що це просто помилка.
15 вересня розробники представлять багатокористувацький режим у Call of Duty: Modern Warfare II. 16 та 17 вересня розпочнеться бета-тестування мультиплеєра у дочасному доступі на PlayStation. Після цього, 24 вересня, буде відкритою міжплатформна бета для всіх платформ: і ПК, і консолей.
Стало відомо, які мови підтримуватиме римейк першої The Last Of Us: української немає навіть у субтитрах, а російську додали й в субтитри, і в дублюванні. Гра вийде у вересні (спочатку на PS, тоді на ПК) і коштуватиме $70.
11 серпня вийшла науково-фантастична аніме-гра у відкритому світі Tower of Fantasy. Це MMORPG, яка ймовірно конкуруватиме з Genshin Impact. Розробники обіцяють багато можливості кастомізації, грати можна на ПК з Windows і мобільних пристроях.
Український геймдев
На Nexus Mods опублікували українську локалізацію Fallout 4 з перекладом базової гри.
У минулому випуску ми розповідали, як українська студія Frogwares почала кампанію на Kickstarter для римейку Sherlock Holmes: The Awakened. Потрібну суму вдалось зібрати за шість годин, а до кінця кампанії ще 21 день. Тож команда додає нові цілі — наприклад, можливість отримати «Некрономікон» чи зіграти за доктора Ватсона.
Українці дедалі частіше купують Minecraft: рейтинг продажів в ритейлі за останній місяць. Розповідаємо, які ігри купували в нашій країні протягом липня.
У Steam розпочалися тестування шутера Shatterline від українських розробників і з чудовою локалізацією (шановній редакції припало до душі слово «Екзостусан»). Раніше розробники проєкту, київська студія Frag Lab, показали трейлер шутера й оголосили дату релізу.
Вийшов передрелізний трейлер 2D-соуслайку Moonscars, яку розробляє геймдизайнер та сценарист з України. Гра вийде наступного місяця.
Компанія Playtika, яка має офіси в Україні, проводить вечірки для співробітників у білорусі. Компанія продовжує наймати людей у мінську та публікує відео з тамтешніх святкувань. На обурливі коментарі українських співробітників компанія не реагує.
Інструменти для розробників ігор
Вийшов Godot 3.5 — з виходу попередньої версії минуло дев’ять місяців, тож оновлень дещо назбиралось. Наприклад, з’явилася підтримка інтерполяції в 3D-фізиці, поліпшена tweening-анімація, редактор для Android та багато чого ще.
Ще вийшло оновлення KeenTools 2022.2.0, в якому легше створювати цифрових персонажів MetaHuman на основі реальних фото.
NVIDIA представила SDK для швидкого створення 3D-контенту, систем фізики й анімації в іграх та віртуальних світах. SDK працюють на базі технології «нейронної графіки», яка використовує ШІ та робить моделювання реалістичними.
Цікавинки
Насичений тиждень для Unity: компанія оголосила про партнерство з Microsoft (для хмари й просування ігор на Xbox і Windows), з автомобільними виробниками Mercedes-Benz (для розробки автомобільного софту) і підписала угоду з інвесторами в Китаї, щоб працювати там автономно. А ще отримала пропозицію від AppLovin, яка хоче купити Unity за $17,5 млрд. Але для цього Unity потрібно розірвати угоду з ironSource. Unity відповіла, що подумає над пропозицією.
Після цього Unity повідомила, що співпрацюватиме з урядом США. Компанія виграла багатомільйонний контракт і надаватиме свої технології моделювання для аерокосмічних симуляторів та інших проєктів.
Square Enix випустила трейлер Forspoken, який невдало намагається повторити настрій марвелівських фільмів. Це виглядає дещо наївно — тож користувачі твіттеру перетворили це на мем і зробили тонну кумедних відео, де цей монолог повторюють герої God Of War, Bloodborne (цей найкращий), Sonic,Tony Hawk, Metal Gear та інших ігор.
t.co/1CCDZjh0jK pic.twitter.com/9IpBvw06a5
— wes (@funnywes) August 10, 2022
Sony зібрала на одній сторінці ігри для PlayStation, які можна запускати на ПК. Йдеться про нові або майбутні проєкти, і від внутрішніх студій, і від сторонніх розробників.
На GamesIndustry вийшла цікава колонка про те, чим обумовлюється вартість ігор та чому вони можуть бути відносно дешевшими, ніж у минулих поколіннях. Автор порівнює вартість ігор від вісімдесятих і нульових дотепер з урахуванням інфляції й сподівається, що найгірші часи вже позаду.
Тим часом схоже, що мобільні ігри приносять компаніям чи не найбільше прибутку. Наприклад, Activision заробила на мобільних проєктах більше, ніж на іграх для ПК і консолей разом узятих.
«Радості не було меж, але перше завдання я успішно провалив»: наш читач розповів, як у 34 роки став джуном в геймдеві, залишивши посаду головного бухгалтера державного інституту.
Роздачі ігор
Epic Games Store до 18 серпня роздає кулінарну стратегію Cook, Serve, Delicious! 3?!
CDPR святкує
Підписуйтеся на Telegram-канал @gamedev_dou, щоб не пропустити найважливіші статті і новини.
2 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів